• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ZP’lilerden mavi boya için imza kampanyası

ZP’lilerden mavi boya için imza kampanyası

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı 14 Mayıs’ta yapılması beklenen genel seçimlerde oy kullanan seçmenlerin parmaklarına mavi boya uygulamasının yapılmasıyla ilgili kampanya başlattıklarını açıkladı.

Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı mavi boya kampanyasıyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Cumhuriyet tarihinin en önemli seçimlerinden birine doğru gidiyoruz. Bu seçimlerde herkesin sorduğu soruların başında, ‘Seçimler dürüst yapılacak mı ve seçim güvenliği sağlanacak mı?’ geliyor. Evet biz de Zafer Partisi olarak bunun endişesini taşıyoruz ve seçimlerin dürüst geçmesi açısından Zafer Partisi olarak bir kampanya başlatıyoruz: Mavi  boyayı  istiyorum! Mavi boya biliyorsunuz, oy kullanan her seçmenin oy kullanırken tırnağına sürülen ve bir gün boyunca çıkmayan, böylece bir kişinin iki kez oy kullanmasını, seçim sahtekârlığı yapmasını engelleyen bir uygulama” ifadelerine yer verildi.

‘SEÇİM GÜVENLİĞİ MAVİ BOYA İLE BAŞLAR’

Açıklamanın devamında, “Maalesef geçmiş seçimlerle 2.5 milyon mühürsüz oy YSK tarafından sayılırken, yüz binlerce sığınmacıya oy kullanma hakkı verilirken AK Parti iktidarının her türlü hileye başvuracağı endişesi içindeyiz. Biliyorsunuz bu mavi boya uygulaması AK Parti tarafından kaldırıldı ve Zafer Partisi olarak biz buna karşı olarak Türkiye’nin her yerinde ve Afyon il başkanlık binamızda pankart açarak imza kampanyasını başlattık. Seçim güvenliği mavi boya ile başlar. Bütün vatandaşlarımızdan ve diğer siyasi parti il başkanlıklarından, hangi partiye oy verirse versin bu imza kampanyamıza mutlaka katılmalarını rica ediyoruz. Seçim hilesine karşı iseniz mavi boyaya destek olun,  Gelin mavi mürekkebi tekrar seçimlerde parmaklarımıza sürelim” ifadeleri kullanıldı. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM