• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zeybek: Sözünü verdiğimiz 37  projeden 30’unu gerçekleştirdik

Zeybek: Sözünü verdiğimiz 37 projeden 30’unu gerçekleştirdik

Dün bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, göreve başilşarken sözünü verdiğini projelerden 30’nun tamamlandığını söyledi. Zeybek: “Biz seçime girerken 37 projeyle halkımız huzuruna çıkmıştık. Elhamdülillah bu 4 yıllık süreç içerisinde bunun 30 tanesini gerçekleştirdik. Ancak 5-7 tanesini bazı nedenlerden dolayı bir kısmını ötelemek durumunda kaldık. Ama söz verdiğimiz 30 tanesinin tamamını bitirerek hizmete aldık. İlimizde ilklere imza attık desek yeridir.”

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, organize ettiği kahvaltı programı kapsamında Afyonkarahisar’daki basın mensuplarını dün sabah Devrane Kafe’de misafir etti. Kahvaltı sırasında belediye tarafından hayata geçirilen ve proje aşamasında olan yatırımlardan bahsedilirken, gazetecilerin soruları cevaplandırıldı. Zeybek, görev süresince vaat ettikleri ve ortaya koyduğu hizmetlerle birlikte şehre kazandırdığı yatırımları anlattı. Programa AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Hasan Arslan, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Veysel Avşar, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fehmi Güray Çakır, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezer Küçükkurt, basın kuruluş imtiyaz sahipleri, basın temsilcileri ve basın mensupları katıldı. Kahvaltı programı ardından açıklamalar yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek görev süresince Afyonkarahisar’a kazandırdığı yatırımları aktardı. Başkan Zeybek ilk olarak 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen  seçime değinerek, “Şükrediyoruz. Kazasız belasız, kavgasız gürültüsüz bir seçimi geride bıraktık. İnşallah 28 Mayıs’ta ikinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimimiz var. Tek dileğimiz kimsenin burnu kanamadan, suhuletle bu seçimin atlatılması ve ülkemizin istikrarlı bir şekilde kaldığı yerden tekrar devam etmesi yönünde gördüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımızın devam etmesinden yana” dedi.

’37 PROJEDEN 30’UNU GERÇEKLEŞTİRDİK’

Başkan Zeybek daha sonra, görev süresince vaat ettikleri ve ortaya koyduğu hizmet vizyonu sonucu şehre kazandırdığı yatırımları anlattı. Başkan bu açıklamalarında, “Biz seçime girerken 37 projeyle halkımız huzuruna çıkmıştık. Elhamdülillah bu 4 yıllık süreç içerisinde bunun 30 tanesini gerçekleştirdik. Ancak 5-7 tanesini bazı nedenlerden dolayı bir kısmını ötelemek durumunda kaldık. Ama söz verdiğimiz 30 tanesinin tamamını bitirerek hizmete aldık. İlimizde ilklere imza attık desek yeridir. Sokak sağlıklaştırma projemiz var. Birinci, ikinci etabı bitirdik. Üçüncü etapta ise çalışmalar devam ediyor. Uzun Çarşı gerçekten görünüm olarak şehrimize yakışmıyordu. Uzun Çarşı esnafıyla bir araya geldik, istişare ettik. Yaptığımız istişareler neticesi yüzde ellisini belediye olarak biz karşılayalım, yüzde ellisini esnaf olarak siz karşılayın ve burayı sokak sağlıklaştırma yaparak tarihi bir görünüm kazandıralım şehrimize dedik. Gönlümüzden geçen Uzun Çarşı’nın tamamen araç trafiğine kapatılıp yaya trafiğine açılmasından yanaydı. Ama yaptığımız istişareler neticesinde buranın araç trafiğine kapatılmasının uygun olmayacağını arkadaşlarımız da ifade ettiler ve bizler de bu görüşe uygun şekilde çalıştık. Kaldırımları dörder metre genişliğinde yapmak şartıyla sadece transit geçişlerin yapılabileceği bir aracın bekleme yapmadan, trafik akışını engellemeden açık kalacak şekilde düzenleme yaptık. Cephe sağlıklaştırmamız bitme aşamasında” dedi.

ZEYBEK, YAPILAN VE YAPILACAK OLAN YATIRIMLARI ANLATTI

Zeybek’in konuşmasının satırbaşları şu şekilde: “Sokak sağlıklaştırmasının birinci ve ikinci etabıyla 250’nin üzerinde tarihi tescilli evlerimizi yenileyerek turizme kazandırdık. Bunda da Türkiye’nin en büyük sokak sağlıklaştırmasını yapan belediye unvanını aldık. 2019 yılında göreve geldiğimizde 115 yıllık tarihi bir konağı gastronomi konağı olarak restore ederek hizmete aldık.”

‘AĞUSTOS’TA İNŞALLAH TELEFERİK HİZMETE GİRMİŞ OLACAK’

“Bizim büyük projelerimizden olan Teleferik ve kale çevresini düzenleme projemiz vardı. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında ihalesini gerçekleştirdik. Yer teslimini yaptık. İhaleyi alan firmayla proje çalışmalarımız tamamlandı.  Geçtiğimiz günlerde temel atma işlemimizi gerçekleştirdik. Ağustos ayı itibariyle de inşallah teleferik hizmete girmiş olacak.”

‘YONCAALTI ÇARŞI VE KAPALI OTOPARK PROJEMİZ SÜRÜYOR’

“İl Halk Kütüphanesi vardı. Ekonomik ömrünü tamamlamıştı. Şehrimize yeni bir Millet Kıraathanesi, Millet Kütüphanesi kazandıralım istedik. Şu anda neredeyse yüzde 60 seviyelerine geldi. 24 saat açık kalabilecek, altında sergi salonlarının olduğu geniş bir kütüphaneyi halkımıza kazandırmış oluyoruz. Yoncaaltı Çarşı ve Kapalı Otopark projemiz sürüyor.  Şu anda yüzde 70 seviyesinde. İnşallah birkaç ay içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz. Otopark ve 34 tane dükkânımız var.”

‘RAHVAN AT YARIŞ PİSTİ İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİK’

“Ertuğrulgazi Mahallemizde 500 kişilik tribünlü atların barınma alanı, koşu pistlerinin yer aldığı modern bir rahvan at yarış pisti ihalesini gerçekleştirdik. Bitme aşamasında. Sahipata’da kapalı bir spor salonu ihalesi yapıldı. Bin 500 kişilik kapalı spor salonunda her türlü spor karşılaşmalarını yapılabileceği bir alanı da inşa ettik, bitirdik.”

‘İKİNCİ BİR İTFAİYE EKİBİ OLUŞTURDUK’

“İkinci bir itfaiye ekibi oluşturarak o bölgedeki o yöredeki insanlarımızın mağdur olmaması, tabii afetlerde anında müdahale edebilmesi için yaptığımız istasyonu bitirdik. Yakında hizmete almayı planlıyoruz. Saraydüzü’ndeki ormanda 500 bin metrekarelik bir alanın tahsisini aldık. Kros ve kondisyon yapılabileceği, koşu parkurları, içinde basketbol sahası, halı sahanın olduğu, amfi tiyatronun olduğu, bungalov evlerin olduğu nefis bir kamp alanını bitmek üzere.”

ZEYBEK, YAPILAN HİZMETLERİ ART ARDA ANLATTI

“Yine şehrimizi bir festivaller ve kültür şehri yapma hususunda gayretlerimiz hızla devam ediyor. Bu sene altıncısını gerçekleştireceğimiz Dünya Motokros Şampiyonası ve GastroFestimizi daha geniş katılımla yapacağız. Glütensiz gıda bulmakta zorlanan bireylere gıda desteği sağlıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yapmış olduğumuz ziyarette esnafımızın kamyon garajı talepleri vardı. İnşallah Afyonumuza modern, sosyal tesislerinin içinde olabildiği, 40’ın üzerinde dükkânın olabildiği, içerisinde akaryakıt istasyonunun da olduğu bir kamyon garajında projesi bitmek üzere, ihaleye çıkacağız. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Cenab-ı Hak hayırlara vesile kılsın. Önümüzdeki 28 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ülkemize, milletimize ve mazlum coğrafyaya hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza da sonsuz teşekkür ediyoruz. Yanında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Katılımlarınızdan dolayı da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

‘ARZUMUZ SOSYAL  KONUT SEVİYESİNİ EN ÜST SEVİYEDE KARŞILAYALIM’

Başkan Zeybek’in ardından konuşma yapan AK Parti Milletvekili Özkaya, “Her 15 güne bir açılışı yapılacak yerlerin seçimden sonra açılışını gerçekleştireceğiz. Afyonkarahisar’da en önemli yatırımlarımızdan birisi yeni 3 tane yer tespit ettik. Doğu bölgesine 100 yataklı hastanenin yapılması bu bizim için olmazsa olmaz belediye seçimlerinde de milletvekili seçimlerinde de sürdürülebilen bir konuydu. Bunun yerini tespit ettik. Bir diğer husus bizim açımızdan önemli. TOKİ konutları hatta 104 bloktan bin 250 konut cami, ticaret merkezi devam ediyor. Muhteşem eserler meydana çıkıyor. Artık bloklardan çatıların kapatılmaya başlama noktasına geldi bütün ıslak zemin malzemeleri gelmiş. Oradaki bin 250 konutu 3 bin konuta çıkarmak arzusundayız. Arzumuz o ki Afyonkarahisar’da sosyal  konut seviyesini en üst seviyede karşılayalım. Türkiye’nin yaşanması en ucuz olan Afyonkarahisar’ın konut açısından da kira sıkıntısını kaldıralım arzu ediyoruz. Otogar ve OSB kavşağının mutlaka üst geçit alt geçit olarak uygun olan arzusundayız. Belediyemiz inşallah bunu da tamamlıyor. Belki söz verip de tehir etiğimiz bir konu vardı. Askeri Havaalanlarının sivil uçuşlara açılması bunu daha önce izah ettiğimiz sebeplerden dolayı başlatamadık. Ama inanıyorum ki önümüzdeki yıl orası ile ilgili sivil havacılıkla, pilotlukla ilgili Afyonkarahisar’da çok önemli bir gelişmeyi hep beraber yerine getireceğiz bunu da yaşayarak göreceğiz. 3 ay sonra teleferiğimizle Afyonkarahisar Kalesi’ne çıktığımızda o güzelliği doya doya yaşayacağız. Ben son hastane yeri aramak için şehri sürekli turlarken birkaç daha gördük ki Afyon’un en güzel yeri Hıdırlık Tepesi o bölge için Başkanımız da düşünüyor. Yeşil alan ve şehrin rekreasyon alanı ihtiyacını karşılayacak gerçekten muhteşem alan. Bunun tepesi düzlüğü ile birlikte yeni bir Afyonkarahisar olacağına inanıyorum. O bölgeden geniş bir yol açıldığında şehrin trafiğinin rahatlamasına yol açacaktır” ifadelerini kullandı.

‘OĞAN, CUMHUR İTTİFAKI’NI DESTEKLEME KARARI’

Özkaya şu ifadelerle konuşmasını sürdürdü: “Önümüzde pazar günü seçim var. Sayın Cumhurbaşkanımız ilk turda yüzde 49.52 oy aldı. Dünya tarihinde böyle oyla kalan oldu mu bilmiyorum. Buradan çağrıda bulunuyorum: Sayın Cumhurbaşkanımız 21 yıllık iktidarında 18 seçime girdi. İrili ufaklı devasa seçimden ve bunlardan büyük başarılar aldı. Dün Sayın Sinan Oğan da Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğim, terör örgütünün ve onun siyasal uzantısının bir Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nı belirleme hakkı yoktur. Sayın Meral Akşener’in, ‘Bizim Millet İttifakı’nı terörle bu kadar yan yana anılmasına hayret ediyorum, böyle bir şey beklemiyordum’ sözünün de aslında Türk Milleti’nin ferasetinin arifliği ve agâhlığını göremediğinin sonucudur.”

‘KILIÇDAROĞLU YENİLMEYE MAHKUMDUR’

“Türk milleti terörden çok çekmiştir, teröre sempati ile bakan buna ufacık meyil edeni hiç affetmediğini bir kez daha gösteriyor. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yenilmeye mahkumdur ve bu yenilgi onun bütün kaybettiklerinin fatura yenilgisi olacaktır. Siyasal faturayı hayatı boyunca yenilerek ödeyecektir. Bu örgütlerle yürüyerek iktidar olunmaz. Milletimizi iyi tanımamız gerekiyor. Bu millet büyük millet. CHP milletvekili demiş ki: ‘Hüda Par program çıkaracaktı yemin etmeyecekti.’ 20 Ekim 1991 seçimlerinde PKK terör örgütlerinin destekçilerini ve yandaşları meclise kim soktu? SHP Genel Başkanı Erdal İnönü, İsmet İnönü’nün oğlu. İlk defa bu meclisin kürsüsünde hangi örgütün mensupları biz Kürtçe konuşacağız dedi bunu kim soktu CHP. Milletimiz bu iktidarı değiştirmemeli ama bu muhalefet yakışmıyor.”

‘BİZLER BU YAPILANLARA DESTEK OLUYORUZ’

Daha sonra AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven açıklamalarda bulundu.  Yurdunuseven, “Afyonkarahisar’da bugüne kadar taş üstüne taş koyan herkese teşekkür ederiz. Bazı yanlış anlamalar var. Milletvekillerinin çalışmadığı, ne işe yaradığı şeklinde bazı soru işaretleri var. Ama burada yapılan hizmetlerde milletvekillerinin genel görevi nedir? Önce TBMM’ de ülkemizle ilgili kanunların çalışmasını yapar. Onların eksiklerini yanlışlarını düzelterek meclisten çıkmasını sağlar. Sonra çalışma bölgesine seçim bölgesine yapılan faaliyetlere destek olur. İşte burada bu faaliyetleri başta Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve bizler bu yapılanlara destek oluyoruz. Taş üstüne taş koymak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Tek başına yerel yönetimlere bırakırsanız kolay bir şey değil. Bunların Ankara ayağında da milletvekillerimizin hem bakanlarımızın neshinde bizlere destek olması  lazım. Bizlerin arkasında durup bu hizmetleri bölgemize kazandırmamız lazım” ifadelerini kullandı.

‘SANDIKTA ÇIKACAK SONUÇ BAŞIMIZIN TACIDIR’

Yurdunuseven, “14 Mayıs için Afyonkarahisar’a çok teşekkür ediyoruz. 28 Mayıs itibari ile sandığa gideceğiz. Öncelikle vatandaşlarımıza beyanda bulunuyoruz. Sandıkta iradenizi gösterin. Hangi tarafa nereye oy verirseniz verin önce gidin bu demokratik hakkınızı gidin ve gösterin. Tabi her zaman söylediğim gibi sandıkta çıkacak sonuç başımızın tacıdır. Ama Türkiye’nin son 20 yılda yapılanlar ve Afyon’da yapılan son 20 yılda gördüğü hizmet ve karşılığında eserlere de dikkat ederek özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Afyonkarahisar’ın desteklerini talep ediyoruz. Kılıçdaroğlu yeni bir twit atmış montajcı diye tabi kimlerin montajcı kasetçi olduğunu biliyoruz. Milletimiz de çok iyi biliyor. Hatta İnce’yi de nasıl adaylıktan çektiğini milletimiz çok iyi biliyor” dedi.

‘HİZMET SİYASETİ AK PARTİ’NİN DÜSTURUDUR’

Son olarak konuşan AK Parti Milletvekili Hasan Arslan, “Hizmet siyaseti AK Parti’nin düsturudur. Hizmet etmek görevimizdir. AK Partilerin Afyonkarahisar Belediyesi’nin şimdiye kadar gösterdiği zamanında da icraatlarını tamamlayacak. Seçimde 14 Mayıs’ta Türkiye aslında kararını verdi. Milletvekili sayısını Cumhur İttifakı’na verdi. Biz Cumhur İttifakı’nın Türkiye’yi yönetmesini istiyoruz demektir. Bu seçimler ikinci tura kaldı ama ikinci turda, 28 Mayıs’ta Sayın Cumhurbaşkanımız Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı, büyük farkla Türkiye’nin başına geçecek” ifadelerini kullandı.

‘AFYON HALKI AKILLIDIR’

Arslan, “Doğru adımlarla Türkiye Yüzyılı başlayacaktır. Bunda kesiniz bunun farkındayız ama sahada olan çalışmalar da gördüğümüz bazı şeyler var bunlar üzüyor, Millet İttifakı siyasi arkadaşlarımız HDP ile bağlantılı olmadıklarını yani masada HDP’nin olmadığını söylüyorlar. Atatürk diyor ki ‘Türk milleti akıllıdır.’ Afyon halkı da akıllıdır. Ama HDP ve PKK ile bir arada olmadıklarını söyleyerek Afyon halkını akılsız sayıp ona göre hareket etmeye çalışıyorlar. Kabullenmek yerine yalan söylüyorlar. Bu bir siyaset değil Türk milleti bunun cevabını sandıkta verecektir. Türk ordusu katildir diyen bir yazar CHP’den aday. Bunları Türk halkı da Afyon halkı da görüyor zaten. Türk halkı akıllıdır ve sandıkta gereğini söyleyecektir. Maalesef milliyetçiliğin olduğu seçim ön planda oldu. Keşke icraatlarla yarışsaydık. Milliyetçilikle ilgili söylediklerimizi maalesef ki Millet İttifakı sebep oldu. PKK’nın bölge sorumlusu diyor ki, “Kürdistan’da Kılıçdaroğlu’na en yüksek oyu biz sağladık” diyor. Ama CHP ya da Kılıçdaroğlu diyor ki, HDP ile PKK ile bir işimiz yok. Amacı bizi aptal yerine koymaktır” dedi. Ömer Koçak-Buğra Avşar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM