• DOLAR
  $4.186,1500
 • EURO
  $0,9052
 • ALTIN
  $53.153,7000
 • BIST
  1,1309
  Zeybek: ‘Afyon olarak gerçekten gururluyuz’

  Zeybek: ‘Afyon olarak gerçekten gururluyuz’

 1. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali kapsamında ‘Marka Şehir; UNESCO Gastronomi Afyon’ söyleşisinde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, festivale dünyadan ve Türkiye’de yoğun katılım olduğunu belirterek, bu durumun kendilerini gururlandırdığını belirtti

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali kapsamında düzenlenen ‘Marka Şehir; UNESCO Gastronomi Afyon’ adlı söyleşide, festivale gösterilen yoğun ilgiden dolayı gurur duyduklarını söyledi. UNESCO yaratıcı şehirler ağına dahil olan Hatay ve Gaziantep’ten yetkililerle birlikte ‘Marka Şehir’ söyleşisine konuk olan Zeybek, şunları söyledi: “Gastro Afyon’a müthiş katılım var. Dünyanın bazı ülkelerinde ve çeşitli illerimizden şefler aramızda, büyükelçiler aramızda. Bu da bizi Afyon olarak gerçekten gururlandırıyor.”

FESTİVALE MÜTHİŞ KATILIM VAR

Perşembe günü başlayan 3. Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali kapsamında ‘Marka Şehir; UNESCO Gastronomi Afyon’ söyleşisi düzenlendi. AKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Sağbaş’ın moderatörlüğünde düzenlenen söyleşiye Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen Gıda Yöresel Ürünler Kooperatifleştirme Müdürü Mehmet Ünlü katıldı. Yarın sona erecek 3 . Uluslararası Turizm ve Lezzet Festivali’ne ilginin büyük olduğunun altını çizen belediye Başkan Zeybek, “Gerçekten açılışta da gördüğümüz kadarıyla müthiş katılım var. Dünyanın bazı ülkelerinde ve çeşitli illerimizden şefler aramızda, büyükelçiler aramızda bu da bizi Afyon olarak gerçekten gururlandırıyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM