• DOLAR
  $1.251,08
 • EURO
  $0,3894
 • ALTIN
  $16.948,53
 • BIST
  1,0535
Zamlar derhal geri alınmalı!  

Zamlar derhal geri alınmalı!  

İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu: “Esnafımız katlanan elektrik ve doğalgaz zamları yüzünden iflasın eşiğine geldi. Zamlar derhal geri alınmalı, enerji şirketleri kamulaştırılmalı ve enerjide KDV yüzde 18’den yüzde 1’e acilen indirilmelidir.”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu,  “Elektrik ve doğalgaz zamları derhal geri alınmalı, enerji şirketleri kamulaştırılmalı ve enerjide KDV yüzde 18’den yüzde 1’e acilen indirilmelidir” dedi. Düzenlediği haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mısırlıoğlu, “Yüksek elektrik, doğal gaz, akaryakıt zamlarıyla tüketiciler soyulacak ve şirketler kazanacaktır. Vatandaşlarımız soğukta ve karanlıkta yaşamaya mahkûm edildi. Dün patates, soğanı yönetemeyen AKP bu gün elektriği, doğal gazı yönetemiyor” şeklinde konuştu.

KIŞIN ZOR GEÇECEĞİNİ DEFALARCA SÖYLEMİŞTİK

Mısırlıoğlu, İYİ Parti il binasında düzenlediği haftalık basın toplantısında, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Basın toplantısının büyük bir bölümünü ekonomik sıkıntılara ve Organize Sanayi Bölgelerine (OSB) uygulanan doğal gaz kısıtlamasına ayıran Başkan Mısırlıoğlu, şunları ifade etti: “Biz aylar öncesinden kışın zor geçeceğini defalarca söylemiştik. Doğal gaz kullanımı sınırlandırıldı. Doğal gaz kısıtlamasının ardından, şimdide Türkiye’de tüm Organize Sanayi bölgelerinde elektrik kesintisi yaşanıyor. İhracatçıya ve üreticiye ne güzel kolaylık sağlıyorsunuz! Sıra ülkenin tek döviz kaynağı ihracatçıya sanayiciye mi geldi.”

SOKAK AYDINLATMA LAMBALARI BOŞ YERE YANIYOR

Afyonkarahisar sokaklarında gündüz saatlerinde yanan elektrik aydınlatmalarını eleştiren İl Başkanı Mısırlıoğlu, şunları söyledi: “Afyonkarahisar’da sokak lambaları gündüz vakitleri de açık bırakılmaktadır. Parasını vatandaş ödüyor. Hem yazık, hem de günah. Son günlerde doğru düzgün elektrik alamıyoruz diyen vatandaşlarımız ‘Elektriklerimizi sık sık kesen OEDAŞ’ın aydınlatma direklerine el atması gerekiyor. Aydınlatma lambaları boş yere yanmamalı, enerji bu kadar kolay harcanmamalı, bunun vebalini kimse veremez. Bu sokak lambalarının faturasının kime kesileceğini merak ediyoruz’ diye yakınıyor.”

‘AKP ELEKTRİĞİ, DOĞAL GAZI YÖNETEMİYOR’

“Esnafımız katlanan elektrik ve doğalgaz zamları yüzünden iflasın eşiğine geldi. Zamlar derhal geri alınmalı, enerji şirketleri kamulaştırılmalı ve enerjide KDV yüzde 18’den yüzde 1’e acilen indirilmelidir” diyen İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Yüksek elektrik, doğal gaz, akaryakıt zamlarıyla tüketiciler soyulacak ve şirketler kazanacaktır. Vatandaşlarımız soğukta ve karanlıkta yaşamaya mahkûm edildi. Petrolün yüzde 98’den fazlası, doğalgazın yüzde 98’i, elektriğin yüzde 45’i ithal edilmektedir. İthalata dayalı enerji politikasına son verilmeli, güneş, rüzgâr enerjilerine ağırlık verilmelidir. Dün patates, soğanı yönetemeyen AKP bu gün elektriği, doğal gazı yönetemiyor.”

DOĞAL GAZ YEDEKLEME DEPOLARIMIZ BOŞ MU?

Başkan Mısırlıoğlu, “Bir haftalık kesintiyi kaldıramayıp sanayi tesislerinde elektriği kesen iktidara sormak gerekir, doğal gaz yedekleme depolarımız boş mu? Burnumuzun dibinde savaş naraları atılırken, Allah göstermesin bir savaş çıksa halimiz ne olur” diye sordu, konuşmasında şunlara dikkat çekti: “Binlerce gencimiz işsiz. İşçimiz, emeklimiz açlık sınırının altında yaşam mücadelesi veriyor. Esnafımız, çiftçimiz borç batağında. Elektrik, doğal gaz, akaryakıta zam üstüne zam, yeter artık düşün milletin yakasından. Dövize endeksli TL korumalı hesabın bedelini vatandaş ödeyecek. Köprülerden dövizle verilen garanti farklarını vatandaş ödüyor. Hastanelerde, verilen döviz üzerinden garanti bedelleri de vatandaş ödüyor. Havaalanlarında verilen garantilerde aynı şekilde farkı vatandaş ödüyor.”

İNSANIMIZ AÇKEN MİLYONLARCA MÜLTECİYE BAKIYORUZ

Başkan Mısırlıoğlu, “Türkiye’de gelir adaletsizliği almış başını gidiyor” dedi, şunları söyledi: “Asgari ücrete gerçek enflasyon oranın altında yapılan zamla başlayan, emekli ve memurlarımızla devam eden adaletsiz ücret tespiti son olarak, Muhtarlara yapılan zamla, ‘sanki lütufmuş gibi anlatılan zamların’ aslında Muhtarlarımızın bu yapılan zamların çok üstünde bir hizmet sunduğunu, neredeyse günün 24 saati mahallenin tüm sorunlarıyla uğraştıklarını daha fazlasını hak ettiğini biliyoruz.” “Ülkemizde 54 milyon insanımız açlık sınırının altında yaşarken, on milyondan fazla mülteciyi yıllardır beslerken bir de bu yetmezmiş gibi Afganistan için yardım kampanyası düzenlemek ne kadar doğru” diye konuşan Başkan Mısırlıoğlu, konuşmasında şunları kaydetti:

YATIRIMCI SİZE GÜVENEREK BU ÜLKEYE GELMEZ

“Asgari ücrete verdiğiniz zam asgari ücretlinin eline geçmeden yapılan zamlarla eridi. Açlık sınırının 5 bin liraya dayandığı yoksulluk sınırının 14 bin liraya ulaştığı ülkede ekonominin iyiye gittiğinden bahsetmek Türk milletinin aklıyla alay etmektir. Türk Lirasının değersizleştirildiği bir ortamda dünya piyasalarında Türkiye’de Türk Lirasında güven ve istikrardan bahsedemezsiniz. Hukukun tam ve bağımsız olarak işletilemediği bir ülkede, yolsuzlukların ayyuka çıktığı bir ortamda, ne yerli nede yabancı yatırımcının size güvenerek yatırım yapmasını beklemek abesle iştigaldir. Türkiye’de her şeyden önce güven ve istikrarın kazanılması için tıkanan siyasetin önünün açılması için, millet iradesine başvurup insanların hür ve bağımsız iradesiyle ortaya koyacağı yeni yönetim şeklini halkımızın hür iradesiyle sandıkta belirlemesi ve dünyada eski saygın itibarına kavuşması sağlamak hepimizin görevidir.”

TÜRK MİLLETİ HİÇ BU KADAR ACİZ DURUMA DÜŞÜRÜLMEMİŞTİ

“Sırf iktidarda kalabilmek için 84 milyon insanımıza son 6 aydır 21 inci yüzyılda 20 yüzyılı yaşatan anlayışın tükenmiş siyasetinin deneylerini daha fazla insanımız üzerinde yapmasına izin verilmemelidir” diyen Başkan Mısırlıoğlu, Türk Milleti tarihte hiçbir zaman bu kadar aciz duruma düşürülmemiştir. Evde kadınlarımız ne pişireceğini bırakmış sadece çocuklarını karınlarını doyuracak bireyleri sağlamak adına yoksulluğun en derin bir şekilde hissedildiği evlerimizde işsizliğin artık her haneden bir kişiyi etkilediği bir ortamda bir de bu yetmezmiş gibi özellikle gıda ve ihtiyaç maddelerine üst üste gelen zamların altında ezilen insanımıza bunu yaşatanlar hala daha milletin derdiyle dertlenmek yerine siyasi alğılarla milletin gerçek gündeminden uzak Televizyon programlarıyla alğı yöntemiyle uğraşmaları aymazlığın pik yaptığının bir göstergesidir” diye konuştu.

BU İKTİDAR DÖNEMİNE SANDIKTA SON VERECEĞİZ

Başkan Mısırlıoğlu, “Millet bıkmıştır. Geçen ay Afyonkarahisar’da normal bir restoran işletmecisi 9 bin 600 TL elektrik faturası öderken, Ocak ayı içerisinde 17 günlük faturasının 17 bin 800 lira geldiğini ve tüketim miktarının geçen aya oranla daha az olduğunu ifade ediyor. Şimdi bu işletmeci restoranındaki fiyatlarına sadece bu elektrikten doğan farkı yansıtsa porsiyon fiyatları iki katına çıkıyor. Daha doğal gaza ve gıda fiyatlarına gelen zam hariç. Gelin şimdi bu millete ekonominin iyi gittiğini anlatın da biz de dinleyelim” dedi. “Erken veya zamanında yapılacak ilk seçimde halkımız bu sıkıntılardan kurtulacaktır” diyen Başkan Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi 13. Cumhurbaşkanı Millet ittifakının adayı olacak. Türk Milletine güven vereceğiz ve bu iktidar dönemine sandıkta son vereceğiz.”AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM