• DOLAR
  $3.236,2300
 • EURO
  $0,7681
 • ALTIN
  $42.372,4100
 • BIST
  1,1420
‘Zam fırtınası olağan bir durum gibi yansıtılıyor’

‘Zam fırtınası olağan bir durum gibi yansıtılıyor’

 

 

Başkan Mısırlıoğlu: “Türkiye’mizde gün geçmiyor ki zam olmasın. Her gün bir zam haberi ile uyanıyoruz. Zam fırtınası olağan bir durum gibi yansıtılıyor. Zamlar insanımıza alıştıra alıştıra her hafta yapılıyor. Çiftçimizin en büyük gideri akaryakıt dokuz liraya dayandı.

 

 

Dün düzenlediği haftalık basın toplantısında, Afyonkarahisar ve Türkiye gündemini değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, ülkede iğneden ipliğe yapılan zamların bütün girdi maliyetlerini etkilediğini, sonuçta zararlı çıkanın vatandaş olduğunun altını çizdi. İYİ parti il binasında basının karşısına çıkan Mısırlıoğlu, “Yirmi yıldır bu ülkeyi yöneten iktidarın ülkeyi getirdiği durum ortada” diye konuştu, AK Parti’nin iktidara geldiği 2003 yılında 50 lira ile 27.32 litre benzin alınabilirken, bugün 6.31 litre benzin alındığını belirtti.

KARAKOL VE ÖZYURT’A RAHMET DLLEDİ

Haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulun Başkan Mısırlıoğlu, dün gece vefat eden MÜSÜİAD Başkanı Ahmet Karakol’a Allah’tan rahmet, ailesine de sabırlar diledi. Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar en uzun süre görevde kalan vali Ahmet Özyurt’un vefatından duyduğu üzüntüyü aktardı, kendisine rahmet yakınlarına başsağlığı dileklerini dile getirdi. 19 Ekim Muhtarlar Gününü de kutlayan Başkan Mısırlıoğlu muhtarların toplumsal yaşamda ve idari görevde üstlendikleri rollerin önemine değindi. Afjet Afyonspor  ve Afyon Belediye Basketbol Takımı’nı elde ettiği galibiyetlerden dolayı kutlayan Mısırlıoğlu, daha sonra ülke gündemine ilişkin kendisinin ve partisini görüşlerini aktardı.

İNSANIMIZ DOĞDUĞU TOPRAKLARDA DOYAMIYOR

İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu’nun açıklamaları şöyle. “Türkiye’mizde gün geçmiyor ki zam olmasın. Her gün bir zam haberi ile uyanıyoruz. Zam fırtınası olağan bir durum gibi yansıtılıyor. Zamlar insanımıza alıştıra alıştıra her hafta yapılıyor. Çiftçimizin en büyük gideri akaryakıt dokuz liraya dayandı. Akaryakıt, tohum ve gübre çiftçimizin temel gereksinimleri. Akaryakıta yapılan zam bütün temel girdi fiyatlarını etkiliyor. İnsanlarımız üretemez ve doğduğu topraklarda doyamaz hale geldi. Emeklimizin aldığı maaş eridi. Asgari ücret ile yaşamaya çalışan vatandaşımız kışlık kömür ihtiyacını karşılamak için banka banka kredi alabilmek için geziyor. Ailenin babası aldığı maaşın yetersizliğini ailesine söylenmeye utanır hale geldi. Muhalefetin görevi bunları söylemek. Biz bunları söyleyince dış güçlerin oyuncağı olmakla itham ediliyoruz. Acizliklerini dış güçlere bağlamasınlar. İnsanımız zor durumda, çaresizlik had safhada. Yirmi yıldır bu ülkeyi yöneten iktidarın ülkeyi getirdiği durum ortada. 2003 yılında Elli lira ile 27.32 litre benzin alabilen vatandaşımız bu gün 6.31 litre benzin alabilmekte. Motorin fiyatı benzin fiyatını geçti 8.40 lira. Elli lira ile 6.25 litre motorin alabilen çiftçimiz nasıl üretecek. Tohum fiyatları ve gübre fiyatlarının durumu ortada. Çiftçimizi üretemez hale getirdiler.”

FETÖ’CÜLERİ, İYİ PARTİ İLE YAN YANA GETİRMEK EN BÜYÜK HADSİZLİKTİR

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, iktidara yakın medya yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştiren İYİ Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yandaş kanallarda Partimize ve Genel Başkanımıza iftira atan bu şahısın fotoğrafını size göstermek istiyorum. PKK ile kol kola gezen bu şahıs önce aynaya baksın sonra konuşsun. İktidar acizlik içersinde bu şahsa Genel Başkanımızı ve İYİ Partiyi karalama görevi vermiş. Bu tür şarlatanlar aynaya baktığında kendilerini göreceklerdir. Televizyon kanallarında şarlatanlık yapan bu adamı lanetliyorum. Kol kola gezdiğiniz FETÖ’cüleri, İYİ Parti ile yan yana getirmek en büyük hadsizliktir.”

ASIL SUÇLU OLAN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSTİFA ETMELİ

Başkan Mısırlıoğlu, 11 Ekim’de İscehisar’ın Çatağıl köyünde yaşanan ve 5 öğrencinin hayatını kaybetmesine neden olan okul servisi kazasında da açıklamalarda bulundu. Mısırlıoğlu, şöyle devam etti: “Acımız taze. Çatağıl köyünde servis aracının kaza yapması sorucu yavrularımızı kaybettik. Basından öğrendik ki İscehisar İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Alanyurt Ortaokulu Müdürü görevlerinden alınmışlar. Tek suçlu onlar mı? Asıl suçlu olan Milli Eğitim Müdürü hala koltuğunda oturmakta. Milli Eğitim Müdürümüz hiç suçu yokmuş gibi ailelerle yas tutuyor. Sayın Müdürüm bu işin sorumluluğu başta size ait. Derhal görevinizden ayrılmalısınız. Afyon Eğitimine daha fazla zarar vermeyin. Onurlu davranın istifa edin.

AFYONKARAHİSAR HALKINI YAŞ GÜNÜMÜZE DAVET EDİYORUZ

İyi Parti’nin 4. Yıl dönümünü Afyonkarahisar’da Veysel Eroğlu Spor salonunda düzenlenecek etkinliklerle kutlayacaklarını açıklayan Mısırlıoğlu, bu konuda şu bilgileri verdi: “22 Ekim Cuma günü saat 19.00 da coşku ile partimizin 4. Yaşını kutlayacağız. Bütün olumsuzlukları bir nebzede olsa unutarak o gün basınımızla ve halkımızla birlikte bu çoksuyu birlikte yaşamak istiyoruz. Partimize katılımların ve rozet takma programın sonrası gerçekleşecek konserimizde Türk Müziğinin usta sesleri Cengiz Kurtoğlu ve Sami Çelik halkımızla birlikte olacak. Tüm Afyonkarahisar halkını bu mutlu günümüzde yanımızda görmek istiyoruz.”HİSAR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM