• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zafer Müzesi’nin  çatısı giydirildi

Zafer Müzesi’nin çatısı giydirildi

Uzun bir süredir birçok kesim tarafından dile getirilen, Afyonkarahisar gündemini meşgul eden ve şehrin simgelerinden birisi olan Zafer Müzesi’nin çatı tadilat işlemleri tamamlandı.

Bir dönem Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları tarafından batı cephesi karargah binası olarak da kullanılan Afyonkarahisar’ın simgelerinden birisi haline gelen Zafer Müzesi’nde geçtiğimiz aylarda başlatılan tadilat çalışmaları sonucunda müzenin çatısının onarım işlemleri tamamlandı. Yapımına uzun bir süre önce başlanılan ve kış ayı gelmeden tamamlanacağı bildirilen müzenin çatı onarım işleri geçtiğimiz günlerde bitirilerek gün yüzüne çıktı.

FARKLI AŞAMALAR YAŞANMIŞTI

Bir süre Afyonkarahisar’ın gündeminde olan Zafer Müzesi’nin tadilat çalışmalarına yönelik ekim ayında İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır tarafından yapılan açıklamada Zafer Müzesi’nin kış şartlarından etkilenmemesi, kış sezonuna girmeden çatısının kapatılmasının gerektiği bu amaçla hazırlanan makaslı çatı sisteminin Eskişehir Bölge Müdürlüğü’nde onaylandığını aktarılmıştı. Tanır, “Zafer Müzesi orijinal hali olan Cumhuriyet Öncesi mimari yapısına kavuşacaktır. Ayrıca iç mekân düzenlemesi ile o dönemde kullanılan materyallerle Zafer Müzesi zenginleştirilerek, savaş zamanı yaşananlara ışık tutan bir müze haline gelecektir” ifadelerini kullanmıştı. İl Genel Meclisi toplantılarında müze konusunu gündeme taşıyan İYİ Parti İl Genel Meclisi Üyesi Alper Yağcı’nın sorularına yanıt veren Şube Müdürü Kadir Örnek de yüklenici firmanın 45 gün içerisinde çatının kapatılacağını söylemişti. Buğra Avşar Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM