• DOLAR
  $1.204,26
 • EURO
  $0,3489
 • ALTIN
  $20.841,00
 • BIST
  1,0590
‘Zafer Müze’sini perişan ettiniz!’

‘Zafer Müze’sini perişan ettiniz!’

 

 

Milletvekili Köksal, TBMM’de konuştu: “Zafer Müze’sini yıllardır tadilat yapıyoruz diye perişan ettiniz. İçindeki eşyaların akıbeti ne durumda bilmiyoruz. 2017 yılı Kasım ayında ‘Restorasyon yapacağız, yedi yüz gün içinde tamamlayacağız’ dediniz, sözünüzü tutmadınız. 2021 yılı Ekim ayında ‘Restorasyon ihalesini yaptık’ dediniz ama sonuçta, şu anda Zafer Müze’sinin çatısını açıp öyle bıraktınız. Kar, yağmur, çamur, sıcak, soğuk, her şeye maruz kalıyor.”

 

CHP Milletvekili Burcu Köksal, Afyonkarahisar’da tespit ettiği sorunları Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada gündeme getirdi. Zafer Müzesi’nin yılan hikâyesine dönen restore çalışmasını, ilçelerde yaşanan uzman doktor sıkıntısı ile dolu yağışı nedeniyle çiftçilerin yaşadıkları mağduriyetleri seslendiren Köksal, çalışanların sorunlarını da gündeme taşıdı.

Afyonkarahisar’la özdeşleşen Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin planlandığı, Kurtuluş Savaşı’nın simgelerinden olan Zafer Müze’sinin yıllardır tadilat yapıyoruz diye perişan edildiğini kaydeden Milletvekili Burcu Köksal, şunları aktardı:

DÜŞMANIN BİLE YAPAMADIĞI HÂLE GETİRDİNİZ BU BİNAYI

“Zafer Müze’sini yıllardır tadilat yapıyoruz diye perişan ettiniz. İçindeki eşyaların akıbeti ne durumda bilmiyoruz. 2017 yılı Kasım ayında ‘Restorasyon yapacağız, yedi yüz gün içinde tamamlayacağız’ dediniz, sözünüzü tutmadınız. 2021 yılı Ekim ayında ‘Restorasyon ihalesini yaptık’ dediniz ama sonuçta, şu anda Zafer Müze’sinin çatısını açıp öyle bıraktınız. Kar, yağmur, çamur, sıcak, soğuk, her şeye maruz kalıyor. Ya, bu vatan kolay kazanılmadı, atalarımız canını ortaya koydu. Gelecek nesillere bunu en iyi anlatacak olan, tarihî mekânlardan olan Zafer Müze’sine bu muamele hak mı, reva mı? Geçmişimize, tarihimize, Kurtuluş Savaşı’mıza, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hiç mi saygınız yok? Düşmanın bile yapamadığı hâle getirdiniz bu binayı. Yazıklar olsun!”

SORUNLARI GÜNDEME TAŞIDI

Sandıklı’da uzman doktor sıkıntısının haf safhada olduğunu, Dinar’da kulak-burun-boğaz uzmanı bulunmadığını belirten CHP Milletvekili Köksal,  doludan etkilenen köylerin hasarlarının tazmin edilmesini de istedi.

Sözü daha sonra, taşeron işçilere verilen kadro sözünü hatırlatan Köksal, “2018 seçimleri öncesi onlara kadro sözü verdiğiniz hâlde hâlâ niçin kadro vermiyorsunuz” diye sordu.

PTT’de çalışan taşeron işçilerin mağduriyetlerini de Meclis gündemine taşıyan Köksal, “PTT’de taşeron işçi olarak çalışanlar asgari ücretin yüzde 30 fazlasını alırken yapılan sözleşmeyle 1 Ağustos 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak kaydıyla asgari ücretin yüzde 10 fazlası ile 25 lira brüt yemek ve 15 lira brüt yol parası alacak, ayrıca, sigorta priminden de yüzde 20 kayıp yaşayacaklardır. Ekonomik krizde olduğumuz şu dönemde maaşlarına zam beklerken maaş ve sigorta priminde düşme yaşayacak olan PTT taşeron işçilerinin bu mağduriyetleri derhâl giderilmelidir” dedi.Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM