• DOLAR
  $2.410,1500
 • EURO
  $0,6030
 • ALTIN
  $36.167,7800
 • BIST
  1,1200
‘Z Kuşağı’nın olduğunu seçimlerde göreceksiniz’

‘Z Kuşağı’nın olduğunu seçimlerde göreceksiniz’

 

 

 

AK Parti Milletvekili Eroğlu’nun “Z Kuşağı yoktur, Asım’ın nesli vardır” sözlerini eleştiren CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Peynirci, “Z Kuşağının olduğunu ilk seçimlerde göreceksiniz” dedi, ekledi: “Sayın Veysel Eroğlu’nun söyleminin tam tersine Z Kuşağı yönetimden şikayetçi ve ilk seçimlerde iktidarı değiştirmeye kararlıdır. Gençlerimiz daha yaşanabilir, daha adil, daha özgür ve gelecek kaygısı duymadan yaşamak istemektedir.”

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu,  partisinin Sandıklı İlçe Danışma Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Z kuşağı yoktur” iddiasına CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Peynirci’den yanıt geldi. Sandıklı’da partisine katılan gençlere rozet takarken, son günlerde sıkça adı geçen “Z Kuşağına” atıfta bulunan Milletvekili Eroğlu, “Z kuşağı yoktur, Asım’ın Nesli vardır. Onlar da AK Parti’ye yoğun bir şekilde katılıyorlar” ifadesini kullanmıştı. CHP Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Caner Peynirci, Eroğlu’nun sözlerine yanıt verdi, “Z Kuşağının olduğunu ilk seçimlerde göreceksiniz” dedi.

ÜLKEMİZ EKONOMİK KRİZLE MÜCADELE VERMEKTEDİR

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Caner Peynirci, “Z Kuşağı yönetimden şikayetçi ve ilk seçimlerde iktidarı değiştirmeye kararlıdır” ifadesini kullandı. Peynirci’nin açıklaması şöyle: “Ülkemiz son zamanlarda tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid-19 süreci ve Saray iktidarının yanlış yönetiminin ortaya çıkardığı ekonomik krizle mücadele vermektedir. Bütün yurttaşlarımızı etkisi altına alan ekonomik kriz gençlerimizi de etkilemiştir. Üniversitelerde okuyan öğrenciler kira fiyatları ve giderlerinin artmasıyla birlikte geçim sıkıntısı içersine girmişlerdir. Okulundan mezun olanların birçoğu ise gelecek kaygısı ile başka ülkelerde yaşamayı göze alarak iş arar hale gelmiştir.

ÜLKEMİZİ VE GELECEĞİMİZİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ

Hal böyleyken dün Akp Sandıklı ilçe danışma kurulunda konuşma sırasında Akp Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu Z kuşağının olmadığını ve gençlerin yoğun bir şekilde Akp’ye geçtiğini beyan etmiştir. Sayın Veysel Eroğlu’nun söyleminin tam tersine Z Kuşağı yönetimden şikayetçi ve ilk seçimlerde iktidarı değiştirmeye kararlıdır. Gençlerimiz daha yaşanabilir, daha adil, daha özgür ve gelecek kaygısı duymadan yaşamak istemektedir. Sayın Eroğlu’nun şunu bilmesini isterim ki; Görmezden gelmeye çalıştığınız Z Kuşağı ilk seçimlerde bu iktidarı değiştirmekten yana tercihini kullanacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği ülkemizi ve geleceğimizi, biz gençler yeniden inşa edeceğiz.”

Z KUŞAĞI GERÇEKTEN VAR MI?

Tüm dünyada kuşaklar yaşlara ve yıllara göre belirleniyor. Sıkça tartışmalara konu edilen Z Kuşağı’na ise 2000 yılından sonra doğdukları için “Milenyum Kuşağı” da deniliyor. Teknolojiyi çok iyi kullanan ve tepkilerini genellikle sosyal ağlar üzerinden veren Z Kuşağı ya da Milenyum Kuşağı’nın Türkiye’deki sayısının yaklaşık 7 milyon olduğu sanılıyor. Özellikle muhalefetin “Seçimlerin kaderinin değiştirecek kitle” olarak gördüğü Z kuşağı, kimi araştırmacılara göre bu sonucu sağlamayabilir. Fazlasıyla apolitik olan Z Kuşağı’nın sandığa gitme oranının oldukça düşük olacağını savunan bu araştırmacılara göre, Türkiye’de sandığa gitme ortalaması yüzde 85 bandında ikin bu oranının Z kuşağında yüzde 60’lara düştüğü belirtiliyor. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM