• DOLAR
  $1.896,56
 • EURO
  $0,3852
 • ALTIN
  $24.017,88
 • BIST
  1,0171
Yurdunuseven; “KDV indirimleri 1 Haziran’a kadar devam edecek”

Yurdunuseven; “KDV indirimleri 1 Haziran’a kadar devam edecek”

 

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, beraberinde AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve il başkan yardımcıları ile birlikte ESOB ve bağlı Kahveciler Odası ile birlikte Vali Gökmen Çiçek, vali yardımcıları ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret etti.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, beraberinde AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven, il başkan yardımcıları ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ile birlikte Afyon Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Abdülkadir Konak, Kahveciler ve Çay Ocakları Odası Başkanı Atilla Kocabaş’ı ziyaret etti. Başkan Uluçay ve Yurdunuseven, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Vali Yardımcıları Nurullah Kaya, Mehmet Boztepe ve Mehmet Keklik’i ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ı da ziyaret etti.

HİBE VE KİRA DESTEĞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRDİ

 

ESOB Başkanı Konak ve Kahveciler Odası Başkanı Kocabaş ile pandemi sürecinde hükümetimizin verdiği destekler hakkında bilgilendirme yapan Uluçay ve Yurdunuseven daha sonra sektörün talep ve önerilerini dinledi. Yurdunuseven stopajın gayrimenkul kiralarındaki yüzde 20’den yüzde 10’a indiğini, iş yeri kiralamada da KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e indirildiğini kaydetti. Yurdunuseven, “Konaklama, yeme, içme, yolcu taşımacılığı gibi sektörlerin KDV indirimleri 1 Haziran’a kadar devam edecek” dedi.

 

 

ESNAF DESTEK ÖDEMELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

 

Başkan Uluçay da kira yardımının kimlere verileceği konusuna değinerek “Hibe şeklinde verilecek doğrudan esnaf destek ödemesinden taksi, dolmuş ve servis işletmecisi ile pazarcı, terzi, oto tamircisi, lokantacı, pastaneci, kadın ve erkek kuaförü, pansiyon, yurt, kreş, düğün salonu işletmecisi gibi kesimler faydalanacak.3 ay süreyle verilecek olan destek büyükşehirlerde 750, diğer illerde 500 TL olacak. Belediye mülkiyetlerindeki kiralamalarında indirim veya erteleme yapılabilecek” ifadelerine yer verdi.

VALİ ÇİÇEK VE İGM BAŞKAN ÇOBAN’I ZİYARET ETTİLER

 

AK Partili heyet daha sonra Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Vali Yardımcılarını ziyaret ederek 2020 yılında gösterdikleri performans için teşekkür etti. Heyet buradan da İGM Başkanı Çoban’ı ziyaret ederek İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantılarının 5. birleşimine katıldı. Burada bir konuşma yapan milletvekili Yurdunuseven, kabul edilen bütçenin şehrimiz ve aziz milletimize hayırlı olmasını diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM