• DOLAR
  $1.207,52
 • EURO
  $0,3904
 • ALTIN
  $16.360,33
 • BIST
  1,0334
Yüntaş Voleybol’dan Sorgun’a destek

Yüntaş Voleybol’dan Sorgun’a destek

Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş, müsabaka saatlerinin değişiklikleri ile ilgili kamuoyuna bir duyuru yayınladı. Yapılan duyuruda Anadolu kulüplerine saatlerle ilgili çifte standart yapıldığı belirtildi.

Avşar Maden Suyu Afyon Belediye Yüntaş Voleybol Takımı’nın yaptığı duyuru şu şekilde:

“Kamuoyuna Duyurulur…

Bugün Ligimizin Güzide Kulüplerinden Sorgun Belediye Voleybol Kulübümüzün Yapmış Olduğu Basın Açıklamasını Destekliyoruz.

Ligin ilk yarısında evimizde Altekma ve Kızıltepespor ile yapacağımız müsabakaların saatlerinin ilimizde oynanan diğer maçlar ile aynı saatlere gelmesinden dolayı saat değişikliği için Türkiye Voleybol Federasyonu ile iletişime geçilmiş, Federasyondan Karşı takım ile mutabakat sağlamamız istenmiş, mutabakat sağlanamadığı için erteleme talebimiz yerine getirilmemiştir.

28 Ocak 2022 tarihinde oynanması gereken Galatasaray – Sorgun Belediyespor Voleybol Müsabakası Galatasaray’ın talebi üzerine Sorgun Belediyespor’a sorulmadan ve mutabakat istenmeden bir gün sonrasına, 29 Ocak 2022 tarihine ertelenmiştir.

Biz Anadolu Kulüplerine yapılan bu çifte standart ayrımcılığı kesinlikle kabul etmiyoruz.

Anadolu’da Voleybolu zor şartlarda ayakta tutmaya çalışan kulüplerimize destek çıkılmasını ve artık bu ayrımcılığın yapılmaması gerektiğini bildirerek, kararı siz değerli voleybol camiasının takdirlerine bırakıyoruz…”

Sorgun Belediyespor’un ise konu ile ilgili yaptığı duyuru şu şekilde oldu:

“Kamuoyuna Duyurulur

Efeler Ligi 17. Haftasında Galatasaray ile oynayacağımız ve daha önce 28 Ocak Cuma günü Saat: 15.00 olarak bize tebliğ edilen tarih maçtan bir gün önce Federasyonun dayatmasıyla 29 Ocak tarihine ertelenmiştir. Gerekçe olarak Galatasaray’ın Kızıltepe deplasmanından geç dönmüş olması açıklanmıştır.

Kulübümüz Cuma günü oynama noktasında ısrarcı olunca, TVF yetkilisinin cevabı:

” Arayın Galatasaray Kulübünü ikna edin, yoksa bizim yetkimiz var zaten erteleriz” şeklinde olmuştur.

1-Resmen açıklanan ve taraflara tebliğ edilen bir maçın ertelenmesi için tarih değişikliği talep eden tarafın diğer tarafı arayıp ikna etmesi gerekirken, bu tam tersi uygulamanın kulübümüze teklif edilmemesinin mantığını anlamış değiliz. Kaldı ki bir hafta sonra oynayacağımız ZiraatBankkart maçının tarih değişikliği ile ilgili görüşme tamamen iki kulüp arasında gerçekleşmiş ve biz onay yazısını federasyona göndermeden tarih değişikliği yapılmamıştır. Merak Ediyoruz! ZiraatBankkart ile Galatasaray arasında ki fark nedir?

2-Galatasaray’ın deplasmandan geç dönmesi konusuna gelince; Sanki Galatasaray İstanbul’a 1 gün önce gelmişte Sorgun Belediyespor 1 haftadır İstanbul’da kamp mı yapmaktadır? Voleybol takımımız Galatasaray ile aynı gün aynı saate İstanbul’a gelmiştir. Üstelik Galatasaray Kulübü İstanbul’a uçak ile dönerken, voleybol takımımız karayolunu kullanarak 10 saatlik yolun ardından İstanbul’a varmıştır. Bu durumda Galatasaray kulübüne yapılmış bir haksızlık yoktur. Aksine tam da şartların eşitlendiği bir durum ortaya çıkmıştır. Kaldı ki voleybol takımımızın Galatasaray maçından 2 gün sonra Bingöl’de Bingöl Solhan Spor ile erteleme müsabakası bulunmaktadır. Bingöl Solhan Spor ile oynayacağımız müsabakanın 3 gün sonrasında ilçemizde Ziraat Bankart’ı misafir edeceğiz. Galatasaray’ın maç programı konusunda bu kadar hassas olan federasyon yetkilileri Sorgun Belediyespor’a 6 günde ikisi deplasman olmak üzere 3 maç yaptırdıklarını farkında değiller mi? Bizce Değiller! Durumu voleybol camiasının takdirine arz ediyoruz.”AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM