• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yunanistan Türkiye’nin istemediği bir şeye kalkışırsa,Türkiye tükürüğüyle Yunanistan’ı boğar

Yunanistan Türkiye’nin istemediği bir şeye kalkışırsa,Türkiye tükürüğüyle Yunanistan’ı boğar

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal; “Türkiye’nin milli güvenliğini ilgilendiren, kara ve deniz sınırlarımızda hakkımızı korumak noktasında Türkiye devleti etkin ve kararlı bir mücadele veriyor” dedi.

 

Uysal; “Her daim Sevr Anlaşmasını masaların altında tutan, ama fırsat bulduklarında  masanın üzerine koyma yolunu seçeceğini bildiğimiz başta batılı güçler olmak üzere, bu süreçte de bunu bir fırsata dönüştürebilir miyiz, çabaları var.”

“Türkiye’nin gücünü kimsenin hafife almamasını bekleriz”  diyerek sözlerine başlayan Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal; “Batılı güçlerin telkinleriyle Anadolu’ya ayak basmış Yunan İşgal kuvvetlerinin başına geleni Afyon Kocatepe, Afyonkarahisar şahittir. 26 Ağustosta Kocatepe’den başlayan süreçle beraber 9 Eylül’de hangi sonla bittiği ortadadır.Tekrar denemek isteyen Türk milletinin bu coğrafyadaki varlığını münakaşaya açmak isteyenlere verilecek cevap nettir.

BU KRİZİ ÇÖZÜMSÜZ NOKTAYA TAŞIYAN AVRUPA BİRLİĞİDİR

Uysal; “Türkiye’nin hem uluslararası hukukta, hem özellikle enerji bağlamında değişen, bu bağlamda ilk başta Kıbrıs uluslararası anlaşmalarla beraber buradaki zenginliklerinden yararlanması, bu krizi çözümsüz noktaya taşıyan Avrupa birliğidir. Anlaşmaların hilafına bir kriz olmasına rağmen, Güney Kıbrıs’ı, tüm Kıbrıs’ı temsilen Avrupa birliğine üye yapanlar bugünkü krizinde sorumlularıdır.Bu açıdan hiçbir zaman ne Türk Milleti, ne Türkiye Cumhuriyeti devleti hakkı olmayan bir şeyi gasp etmek noktasında başka devletlerin, başka anlaşmalarla, başka milletlerin kaynaklarını sömürmek noktasındaki teşebbüsü yoktur. Bölgenin huzuruna istikrarına hizmet edecek bir anlayışla politikasını sürdürmüştür. Elbette bu nokta da Türkiye’nin iktidarıyla, muhalefetiyle Milli Egemenliğimizle ilgili her meselede bir ortak payda da zaten buluşmuştur. Bu açıdan iktidarında muhalefeti de kamuoyunda sağlıklı bilgilendirmesi bizimde beklentimizdir.”

BİZ BİRİLERİ GİBİ, TÜRKİYE’NİN LİBYA’DA NE İŞİ VAR DEMİYORUZ

 

“Biz birileri gibi, Türkiye’nin Libya’da ne işi var demiyoruz, manevi coğrafya dediğimiz, daha bir asır evvel terk ettiğimiz coğrafyada izlerimiz, manevi bağlarımız var” diyerek sözlerine devam eden Uysal; “ Elbette buralarda Türkiye’nin karşılıklı iş birliğine dayanan, Türkiye’nin huzuru, refahı için politikalar üretmeli, ama maalesef Kuzey Afrika’dan başlayarak bir asır evvel bölgeye bir deli gömleği giydirilmiş ve bu coğrafya ’da kendi mukadderatını, kendi geleceğini yegâne belirlemiş ülke Türkiye’dir. Bu mahiyetinide elinden alınmak isteyen bir teşebbüsle karşı karşıyayız. O açıdan Türkiye tükürüğüyle Yunanistan’ı boğar Yunanistan böyle bir şeye teşebbüs edecek kadar deli değildir” diye konuştu

TÜRKİYE CUMHURİYETİ GEREKLİ CEVAPLARI VERİR

 

Fransa Başkanı’nın sosyal medya hesabından attığı Türkçe mesaj hakkında da görüşlerini belirten Uysal; “Son yıllarda Batı Avrupa’nın Müslüman karşıtlığı, Türk karşıtlı özelde de Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan üzerinden de bir husumet üreterek kendi siyasetinde bir hizalanma yolunu seçiyorlar. Türkiye cumhuriyetini temsil eden bugün Sayın Erdoğan’dır. Bugün yarın başka birisi olur zaman zaman bir şart kurnazlığıyla ayrıştırarak meseleyi sureti haktan görülerek farklı yola sapmak istiyorlar.  Türk milleti şuuruyla zaten neyi nasıl ayıracağını bilir, o açıdan Makron ’un haddini aşan geçmiş, üstem lekelerine muamele ettiği gibi Türkiye Cumhuriyeti ’de hiçbir zaman muamele yapamaz. O açıdan uluslararası güç denklemi içerisinde Türkiye cumhuriyetinin askeri varlığını nüfusuyla, ekonomisiyle gerekli cevapları verir. O açıdan uluslararası nezaketin, diplomasinin sınırlarını aşan Türkiye’ye karşı, devlet adamlarına karşı sözlerini de kabul etmemiz mümkün değil. Sadece iktidar mensupları değil, muhalefette bu noktada ortak payda da her zaman bulur” diyerek sözlerini tamamladı. Selçuk Özel

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM