• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Yolsuzluklar ülkeyi tehdit eder hale gelmiştir”

“Yolsuzluklar ülkeyi tehdit eder hale gelmiştir”

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal yaptığı açıklamada Milli Güvenlik Kurumu’na öneride bulunarak “Milli Güvenlik Kurulu, Milli Güvenlik Siyaset belgesini güncellemeli ve ‘YOLSUZLUĞU’ Milli Güvenliği tehdit eden bir unsur olarak kabul ve ilan etmelidir” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada öncelikle 9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü dolayısıyla Uluslararası Şeffaflık Derneği’nin 2020 Şeffaflık Ödülü’nü verdiği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı kutladı.

Uysal; “AKP döneminde 18 yıldır Anadolu’nun Moğol İstilasından bu yana gördüğü en büyük yağma, yalan harekâtı ile karşı karşıyayız. Siyasi tarihimizde pek çok yolsuzluk vakası mutlaka yaşanmıştır. Ama hiç bu kadar sistematik ve yaygın bir yolsuzluk, usulsüz kamu kaynakları ve imtiyazları kullanımını tarih kaydetmemiştir. Bugün gelinen noktada bu yağma düzenine ne kadar çok insan ortak edilirse kendilerini sorgulayacak kimse kalmayacağı anlayışı ile toplumun belirli bir kesiminin ahlakı bilinçli bir tercihle bozulmuştur. Yukarıdan aşağıya adeta Ortaçağ Avrupa’sında uygulanan ‘SENYORAJ HAKKI’ misali Türkiye’yi yönetenler bu yağmadan kimi ilahiyatçıların ‘HUMS’ adı altında fıkhi fetvaları ile büyük paylarını almış ve almaya devam etmektedir.

“NAMUSSUZLARLA KAZANACAĞIMIZA NAMUSLU İNSANLARLA KAYBEDELİM”

“9 Aralık Dünya Yolsuzlukla Mücadele Günü vesilesi ile ifade etmek isterim ki; yaygın, sistematik ve kanıksanmış yolsuzlukların Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti’nin geleceğini tehdit eder noktaya gelmiştir” diyerek sözlerine devam eden Uysal; “Bu vesileyle Demokrat Parti olarak ‘Namussuzlarla kazanacağımıza namuslu insanlarla kaybedelim’ anlayışımız çerçevesinde sonuna kadar milletimizin kör kuruşunun hesabını sormaya devam edeceğimizi tekrarlamak istiyorum. 2021 Bütçesi’nin TBMM Genel kurulunda görüşüldüğü bugünlerde inanıyorum ki TC Devleti namuslu ellerde olsun, bu bütçenin 2/3 ile bile Türkiye yönetilir” diye konuştu

“TÜRKİYE DÖRTNALA FELAKETE KOŞMAKTADIR”

Uysal son olarak; “Ne siyasi, ne idari, ne adli, ne de kamuoyu denetimi maalesef Türkiye’de sistematik hata veren ve kirli kaynaklarla finanse edilen siyasi sistem dolayısıyla yapılamıyor. Sınırsız yetki-sıfır denetim mantığıyla getirilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi dolayısıyla yolsuzluk ve usulsüzlükler derinleşmiş ve Türkiye siyasi, iktisadi manada dörtnala felakete koşmaktadır. Bu noktada Milli Güvenlik Kurulu, Milli Güvenlik Siyaset belgesini güncellemeli ve ‘YOLSUZLUĞU’ Milli Güvenliği tehdit eden bir unsur olarak kabul ve ilan etmelidir” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM