• DOLAR
  $1.712,99
 • EURO
  $0,3728
 • ALTIN
  $23.285,23
 • BIST
  1,0180
YILIN BAŞARILI SANAT PROGRAMI “GÜNDEM SANAT” OLDU

YILIN BAŞARILI SANAT PROGRAMI “GÜNDEM SANAT” OLDU

 1. Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödüllerinde “Gündem Sanat” programı “Yılın Başarılı Sanat Programı” ödülüne layık görüldü.

10 ülke ve 27 ilin katıldığı, bu yıl 7.si düzenlenecek olan Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödüllerinde Seçici Kurul tarafından, yapımcılığını ve sunuculuğunu Afyonkarahisar’dan Tiyatro Yönetmeni ve Eğitmeni Seyhun Sertan’ın üstlendiği “Gündem Sanat” adlı program “Yılın Başarılı Sanat Programı” ödülüne layık görüldü. Program, kültür ve sanata dair her hafta farklı konu ve konuklarıyla ekrana geliyor.

PANDEMİ DÖNEMİNDE SANAT ADINA BİR ŞEYLER YAPMAK İSTEDİK

Afyonkarahisar’da başarılı tiyatro oyunlarıyla sıkça gündeme gelen ve oyunlarını Mehmetçik Vakfına bağış, Şehit Kütüphanelerine kitap kampanyası, öğrencilere bot ve mont temini gibi sosyal sorumluluk projeleriyle taçlandıran Yönetmen Seyhun Sertan, pandemi döneminde de sanat adına bir şeyler yapmaya çalıştıklarını ifade etti.

Seyhun Sertan: “1995’te başladığım tiyatro çalışmalarımı Afyonkarahisar’a geldiğim 2013 yılından beri bu kadim şehirde devam ettirmeye çalışıyorum. İlimizde bugüne kadar 11 farklı oyun sahneledik, 100’ün üzerinde ücretsiz temsil verdik, 20binin üzerinde seyirciye ulaştık. Bunlardan başka örneğin Kadına Yönelik Şiddet gibi hassas konularda özel programlar düzenledik. Oyunlarımızı kitap karşılığında oynayarak seyircimizin de büyük ilgisi ve desteğiyle Şehit Kütüphanelerine binlerce kitap bağışladık. Ücretli tek oyunumuzu %100 oranında Mehmetçik Vakfı’na bağışladık. Bütün bunlar bizlere büyük ilgi gösteren ve desteğini esirgemeyen sanatsever halkımız sayesinde gerçekleşti. Yaklaşık bir yıldır tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi sebebiyle zor zamanlar yaşanıyor. Hem maddi olarak hem manevi olarak halkımız büyük bir çöküntü içinde. Biz de bu süreçte halkımız için kendi adımıza üzerimize düşen bir şey varsa bunu gerçekleştirmek istedik. Kültür ve sanat etkinliklerinin sıfır düzeyine indiği, halkın evlere kapandığı bu dönemde Gündem Sanat programını hayata geçirdik. Bu vesile ile şehrimizin ve ülkemizin kültür ve sanata dair emek veren değerli sanatçılarını, akademisyenlerini ve katkıda bulunan kişi ve kurumlarını ekrandan seyirciyle buluşturmayı amaçladık. Zannediyorum bunda da kısa süre içinde bir başarıyı yakalamış olduk. Bu vesile ile 7. Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödüllerinde bizleri “Yılın Başarılı Sanat Programı” ödülüne layık gören değerli jüri üyelerine, Jüri Başkanı Sn. Nurhan Uslu’ya, Sn. Nazif Uslu’ya, Tiyatro Gazetesi’ne çok teşekkür ediyorum. Başarıda önemli payı olan, bağımsız ve tarafsız yayın politikası, programımda hür irademle konu ve konuk seçimimden dolayı Ege Tv Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Adem Erdağı’na, Afyonkarahisar Temsilcimiz Sn. Faruk Kılınç’a da ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM