• DOLAR
  $4.199,2200
 • EURO
  $0,9183
 • ALTIN
  $53.581,0700
 • BIST
  1,1309
‘Yetkilileri göreve davet ediyorum!

‘Yetkilileri göreve davet ediyorum!

Haftalık basın toplantısında İscehisar’da 5 öğrencinin yaşamını yitirdiği trafik kazasında, suçluların ortaya çıkartılması gerektiğini belirten CHP İl Başkanı Görgöz: “İhaleyi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü ve gerekli denetimi yapmayan İl Milli Eğitim Müdürü’nün hiç mi suçu ve sorumluluğu yok? Bu yaşanan olayın zeminini kim hazırladı?”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, İscehisar’ın Çatağıl köyündeki elim trafik kazasında sorumluların ortaya çıkarılması gerektiğini belirterek, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü suçladı. Görgöz, “İhaleyi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü ve gerekli denetimi yapmayan İl Milli Eğitim Müdürü’nün hiç mi suçu ve sorumluluğu yok? Bu yaşanan olayın zeminini kim hazırladı” diye sordu.  Dün düzenlediği haftalık olağan basın toplantısında gündeme ilişkin görüşlerini açıklayan CHP İl Başkanı Görgöz, “Cumhuriyet Halk Partisi ülke gündemini yakından takip ederek Afyonkarahisarımızın gündemini belirleyen partidir” dedi. Konuşmasında, Millet Bahçelerine de değinen İl Başkanı Görgöz, “Millet bahçelerinin ne kadarı yapıldı veya yapılacak, ne kadarından millet faydalanacak, ne kadarı peşkeş çekilecek, onların araştırmasını yapıyoruz, açıklamalarını da bekleyeceğiz” şeklinde konutlu.

MÜDÜRLERİN HİÇ Mİ SUÇU YOK?

Daha sonra geçen hafta başında (11 Ekim) İscehisar’ın Çatağıl Köyü’nde yaşanan ve 5 öğrencinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazası hakkında değerlendirmelerde bulunan Görgöz, yaşanan kazanın elim bir facia olduğunu ifade etti. İl Başkanı Yalçın Görgöz, hayatını kaybedenleri rahmetle anıp, yaralılara acil şifalar diledi. Bu olayın gündemini hala koruduğunu söyleyen Görgöz, “Olayın altından inanılmaz manzaralar ve çapanoğlu çıktı” dedi. Görgöz sözlerine, “İhaleyi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü ve gerekli denetimi yapmayan İl Milli Eğitim Müdürü’nün hiç mi suçu ve sorumluluğu yok? Bu yaşanan olayın zeminini kim hazırladı?” sorularını yönelterek devam etti. Bu olayın başka taşımalı eğitim yapılan köyler için de örnek olduğunu savunan Görgöz, “Böyle bir olay olunca şoför ve araç sahibi tutuklansın, siz de hiçbir sorumluluğunuz yokmuş gibi kenarda oturun izleyin. Bunun takipçisi olacağız, yetkilileri göreve davet ediyorum” ifadelerine yer verdi. Başkan Görgöz, Milli Eğitim Müdürlerine bu olayın hesabının sorulmasını ve gerekli cezaların verilmesini istedi.

Afyonkarahisar’da son zamanlarda gerçekleşen festivalleri ve fuarları desteklediklerini ancak bu etkinliklerin ülke gündemini unutturmadığını, eğlenceler yapılırken, vatandaşın tenceresinin kaynamadığını öne süren  Başkan Görgöz, “Etkinlik yapılırken 2. Vakıf İşhanı’nı milletin tepesine yıkan, Ambaryolu’nda 2-3 yıl önce yapılan kaldırımları gece yarısı değiştirmeye çalışan Belediye’yi unutmuyoruz” şeklinde konuştu.

“BU İKTİDARIN MİADI DOLDU”

Türkiye’nin asıl gündeminin ekonomik buhran olduğunu ifade eden İl Başkanı Görgöz, son birkaç gün içerisinde akaryakıta, elektriğe ve doğalgaza gelen zamların vatandaşı ezdiğini savundu. Zamların sadece akaryakıta, elektriğe ve doğalgaza değil iğneden ipliğe kadar birçok şeye geldiğini söyledi. Dolardaki yükselişe de dikkat çeken Görgöz, “Bunun sonu nereye varacak bunu sormak istiyoruz” dedi.  “Bu iktidarın miadı doldu” diyen Başkan Görgöz, iktidarın ülkeyi artık yönetemediğini ifade etti.

Gübrenin tonunun 1 ay önce 4500 TL, bugün ise 8000 TL olduğunu söyleyen Görgöz, çiftçinin bunu alacak parasının kalmadığını, mazot, tohum ve gübre fiyatlarının uçtuğunu ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, çiftçinin, esnafın, işçinin, işsizin, emeklinin, emeklilikte yaşa takılanların ve halkın yüzünün güleceğini savunan İl Başkanı Görgöz iktidara gelir gelmez bir hafta içerisinde esnafın ve çiftçinin, kredi borçlarının faizlerinin tamamının silineceğini iddia etti. “Faizcilerin, tefecilerin, rantçıların iktidarı gidecek, halkın iktidarı Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı gelecek” diyerek sözlerini tamamladı.

BASIN SORULARINI YANITLADI

İl Başkanı Görgöz, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi cinayetlerle ilgili açıklamalarına binaen somut bir delil olup olmadığı sorusu üzerine  Görgöz, “Önümüzdeki günlerde Sayın Genel Başkanımız açıklamasını yapacak” şeklinde yanıt verdi. Afyonkarahisar’ın büyükşehir olma ve büyükşehir olursa başkan adayının kim olacağına dair sorulan soruyu ise Başkan Görgöz, “O konuda belirsizlik sürüyor ve açıklama yapılmıyor.  Zaten nüfusa baktığımız zaman 750 bin’e, 13-14 bin kadar eksiğimiz var ama bu hususta hiçbir açıklama yok. Bu konuda sorduğumuz zaman net cevap da alamıyoruz. Sanırım Afyon hazır değil buna, yöneticiler hazır değil. Köy olan belediyelerin Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında tekrar belediye olması gündemde.  Biz bu şekilde daha fazla gelişebileceğimizi düşünüyoruz” ifadeleriyle cevaplandırdı.

AKYILDIZ, PANDEMİ KURALLARINA UYULMADIĞINI İFADE ETTİ

Toplantıda söz alan Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, İscehisar’ın Çatağıl Köyü’ndeki kazaya değindi. Sorumluların istifa etmesi gerektiğini savunan Akyıldız, taşımalı eğitime son verilmesi gerektiğini kaydetti. Afyonkarahisar’da de eğitim sorununun olduğunu aktaran Akyıldız, pandemi kurallarına uyulmadığını ifade etti. Akyıldız çiftçilerin, gübre ve elektrik konusunda maddi sıkıntılar yaşadıklarını dile getirdi.

‘YARIN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ HAZIRLANMAKTAYIZ’

Daha sonra ise söz alan Kadın Kolları Başkanı Sibel Çoğay, köylere ve mahallelere ziyaretler yapıldığını ifade etti. “Yarın seçim olacakmış gibi hazırlanmaktayız” diyen Çoğay, ziyaretlerde kadınlara siyasetin içerisindeki haklarından bahsedildiğini kaydetti. Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM