• DOLAR
  $1.093,49
 • EURO
  $0,3299
 • ALTIN
  $20.335,5
 • BIST
  1,0471
Yeşilay Bisiklet Turuna yoğun katılım

Yeşilay Bisiklet Turuna yoğun katılım

Yeşilay Afyonkarahisar Şubesi dün Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte bisiklet turu düzenledi. Tura Vali Yardımcısı Nurullah Kaya ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de katıldı.

 

 

Yeşilay Afyonkarahisar Şubesi ile Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ortak birbisiklet turu organizasyonudüzenledi.Kötü alışkanlıkların yerini spor ile doldurmaya yönelik bir etkinlik olanbisiklet turuna katılım yoğun oldu. Yeşilay Afyonkarahisar Şubesi Başkanı ve Vali Yardımcısı Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen ve Yeşilay Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de olduğu bisiklet turunda startı Başkan Zeybek verdi. Afyonkarahisar Zafer Meydanı’nda düzenlenen 10. Yeşilay bisiklet turuna, Afyonkarahisar ve Karahisar Gençlik Merkezi’nden de onlarca gönüllü genç katılım sağladı.

’81 İLİMİZDEBU ETKİNLİK DÜZENLENİYOR’

Tur başlamadan önce konuşan Yeşilay Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Nurullah Kaya, “Bugün 22 Mayıs 2022 Pazar günü. Böylesine güzel bir hava ve atmosferde tüm Türkiye’de olduğu üzere Afyonkarahisarımızda da Yeşilay bisiklet turumuzun 10.sunu gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda Türkiye’de 81 ilimizde ve Türkiye’de ki büyük şehirlerde şubelerimizin olduğu toplamda 130 ilçe ve şehirde şu anda bu etkinlik düzenleniyor. Bize destek olan bu organizasyonlarda bizi yalnız bırakmayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e, Belediyemize, Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze, Spor kulüplerimize, bisiklet ve doğa severlere teşekkür ediyorum. Amacımız her türlü bağımlılık ve mücadeleyi farkındalık kapsamında toplumumuza anlatmak ve gündemde tutmak. Bu doğrultuda bu etkinliklerimiz hız kesmeden spor şehri Afyonkarahisar da devam edecektir” dedi.

‘GAYEMİZGENÇLERİMİZİN HOŞÇA VAKİT GEÇİRMESİNİ SAĞLAMAK’

Bisiklet turu startına katılan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise “Sayın valimizin ifade ettiği gibi Yeşilay haftası bisiklet turunun 10.sunu gerçekleştirmek için bir araya geldik. Tabi gençlerimize yönelik faaliyetler bağımlılık ile mücadele hızla devam ediyor. Meydanda ayak tenisi turnuvası var. Gayemiz hem bağımlılıkla gençlerimizi kurtarmak hem de spora alıştırmak ve gençlerimizin hoşça vakit geçirmesini sağlamak. Bu organizasyonu yapan sayın valimize çok çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde yer verdi.

‘YENİ ETKİNLİKLERDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE’

Yapılan konuşmalarının ardından Başkan Zeybek bisikleti turunun startını verdi ve etkinlik başlamış oldu. Güzergah ise Anıt Park önünden hareket, Gazlıgöl Caddesi, Demir Yalayan Türbesi’nden Yeşilyol Caddesi, Kurtuluş’tan İmaret Camii önü ve Anıt Park’ta bitiş şeklinde yapıldı. Yaklaşık 200 bisikletlinin katıldığı turun ardından Yeşilay Afyonkarahisar Şubesi Başkanı ve Vali Yardımcısı Nurullah Kaya bir konuşma daha gerçekleştirdi. Kaya, “Yaklaşık 200 kişi ile genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle spor şehri Afyonkarahisar’da bağımlılıkla mücadele ile farkındalığı ortaya koymak için çok güzel bir tur düzenledik. Turumuz kısaydı ama tatlıydı. Devamında inşallah daha güzel etkinliklerde beraber olacağız. Destek veren tüm kurum ve teşkilatlara, emniyet teşkilatına teşekkür ediyorum. Yeni etkinliklerde buluşmak dileğiyle” değerlendirmesinde bulundu.Ömer Koçak

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM