• DOLAR
  $4.185,8600
 • EURO
  $0,9120
 • ALTIN
  $53.108,3600
 • BIST
  1,1309
Yerel basının sorunları ve çözüm yolları görüşüldü

Yerel basının sorunları ve çözüm yolları görüşüldü

Gazetemiz sahibi ve Afyonkarahisar Cemiyeti Genel Sekreteri Hakan Dilek ve Afyonkarahisar Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar, Afyonkarahisar Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Elçi’nin de katıldığı Anadolu Buluşması Marmaris Yerel Medya Çalıştayı yapıldı. Çalıştayda yerel basının sorunları ve çözüm yolları görüşüldü

Cumhuriyet Halk Partisi Anadolu Buluşması Yerel Medya Çalıştayı Marmaris Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Hafta sonu düzenlenen çalıştaya Türkiye’nin 60 şehrinden 300’e yakın gazeteci katılırken, Afyonkarahisar’ı Gazetemiz sahibi ve Afyonkarahisar Cemiyeti Genel Sekreteri Hakan Dilek, Afyonkarahisar Cemiyeti 2. Başkanı İsmail Akar ve Afyonkarahisar Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Elçi temsil etti.

Çalıştayın son gününde gazetecilerle buluşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, medyanın sorunlarına dikkat çekerek ‘Anayasada dördüncü güç medya olmalı’ dedi.

BİZİM DOĞRU HABERE İHTİYACIMIZ VAR

Çalıştayın son gününde gazeteciler ile bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, basının önemine dikkat çekerek “Bizim doğru habere ihtiyacımız var. Hatalarımızı ve yanlışlarımızı bize, siz gazeteciler söyleyecek. Anayasada dördüncü güç medya olmalı” dedi. Politikacıların en çok eleştiriye ihtiyaç duyan kişiler olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Politikacılar bazen kendilerini göremeyebilirler. Herhangi bir sosyal sorunu önce televizyon, gazete ve sosyal medyadan öğrenirler. Gazeteciler, bizlere haberler i ileten kişilerdir. Bize hatalarımızı bağımsız olarak bildirecek bir medya olursa hatalarımızı düzeltebiliriz. Eğer bir iktidar medyayı sürekli kendisini öven bir hale getirirse hatalarını göremez” diye konuştu.

İKTİDARIN ALKIŞA DEĞİL ELEŞTİRİYE İHTİYACI VAR

“Haber yapan gazeteci tutuklanmaz, yargılanır ama tutuklama kararı kaldırılmalı” diyen Kılıçdaroğlu, “Gazetecilik mesleğinin önemini en çok gazeteci değerlendirir. Basın kartı siyasi bir güç tarafından değil, gazeteciler tarafından verilmesi gerekir. Haber in arkasında durmak doğru bir tutumdur, yapılan haberler üç gün sonra unutuluyor. İktidar sahiplerinin alkışa değil eleştiriye ihtiyacı var. Gazeteci objektif olmayı yitirdiği zaman saygınlık yara almaya başlar ve bunda hepimizin sorumluluğu var” ifadelerini kullandı. İHA

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM