• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yeni vekilden salvo!

Yeni vekilden salvo!

Sinanpaşa ve bağlı belde ile köylere teşekkür ziyareti yapan AK Parti milletvekili Hasan Arslan, muhalefeti Atatürkçü olmamakla suçladı: “Bunlar gece gündüz dilinden düşürmedikleri PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’nin eş başkanı Selahattin Demirtaş kadar Atatürkçüdür. Peki, AK Parti’nin neferleri olarak biz neyiz? Biz Mavi Vatan, Libya, Tınaztepe, Kocatepe Atatürkçüsüyüz. Bizim yerimiz bellidir, onları yeri bellidir!”

AK Parti’den milletvekili seçilen Hasan Arslan, ilçelere yaptığı teşekkür ziyaretleri kapsamında Sinanpaşa’da konuştu, İYİ Partili ve CHP’lilerin Afyonkarahisar sokaklarında siyasi emelleri uğruna yalan söylediğini ileri sürdü.  Sinanpaşa’nın belde ve köylerini dolaşan ve seçmenleriyle buluşan Aslan, “CHP’li ve ortağı İYİ Partili biri çıkmış Afyonkarahisar sokaklarında milletimizin güzünün içine bakarak siyasi emelleri uğruna yalan söylüyor. Diyor ki ‘ben Atatürkçüyüm.’ Siz Atatürkçü falan değilsiniz, siz terörist Selahattin Demirtaş Atatürkçüsünüz! Sizin Atatürkçülüğünüzü sevsinler” diye konuştu.

ATATÜRK’E DERSİM KATLİAMCISI DİYENİ ADAY YAPTILAR

CHP ve İYİ Partililer için “Korkaksınız” diyen Arslan, konuşmasında özetle şunları kaydetti: “Korkak değilseniz ve eğer cesaretiniz varsa çıkın şunları Afyonkarahisar’da açık açık konuşun; Sokaklardaki siyasi propagandalarınızda HDP ile yaptığınız mutabakat metninde Atatürk olmadığını da anlatıyor musunuz? Mesela Atatürk’e Dersim katliamcısı diyen Bursa Vekilinin CHP’den aday olduğunu anlatıyor musunuz? Gazi Mustafa Atatürk Osmanlı’dan sonra ulus devlet kurdu. HDP ile yaptığınız mutabakat metnine Türk milleti yazmadığınızı da anlatıyor musunuz? Atatürk üniter bir devlet kurdu. Özerklik isteyenler için CHP Genel merkezinde Türk bayrağını kaldırdığınızı da anlatıyor musunuz?  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ömrü boyunca emperyalistlere karşıydı. Atatürk’ün partisiyiz diyen siz parayı Londra’dan, demokrasiyi Avrupa’dan, danışmanı Amerika’dan, aferini de batıdan alacağınızı anlatıyor musunuz? Siz Afyonkarahisar sokaklarında ‘Türkiye Ermenileri soykırıma uğrattı, katletti’ diyen soykırımcılarla beraber yürüdüğünüzü anlatıyor musunuz? Bunlar Atatürkçü falan değil.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM