• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Yeni iş sahalarının oluşması için çaba gösteriyoruz’

‘Yeni iş sahalarının oluşması için çaba gösteriyoruz’

ATSO Meclisi’nin 2023 yılı Mayıs ayı olağan toplantısında konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız olarak, ilimizin gelişmesi ve kalkınması, yeni iş sahalarının oluşması ve ihracatın artırılması için çaba gösteriyoruz” dedi.

 

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclisi’nin 2023 yılı Mayıs ayı olağan toplantısında güncel gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu. Serteser, “Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odamız olarak, ilimizin gelişmesi ve kalkınması, yeni iş sahalarının oluşması ve ihracatın artırılması için çaba gösteriyoruz. Bu bağlamda 10 Mayıs’ta Çin’den gelen bir heyeti odamızda ağırladık. Son derece verimli geçen toplantıda firmalarımız Çinli firmaların yetkilileriyle ikili iş görüşmesi yapma imkanı da buldu. Bu görüşmelerin önümüzdeki dönemde ilimize katkılar sağlayacağını düşünüyorum. 6 Haziran 2023 tarihinde de Etiyopya Büyükelçisi ve beraberindeki heyeti odamızda ağırlayacağız. Bu toplantımızı da sizlere duyuracak ve katılımlarınızı istirham edeceğiz” dedi.

SERTESER GELİŞMELER HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“Bu arada bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak isterim” diyen Serteser, “Yüksek enflasyon dolayısıyla Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler tanımının değiştirilmesi doğrultusunda Odamızın ve Afyonkarahisar iş dünyamızın talebini ilgili makam ve mercilere iletmiştik. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Yönetmeliği yürürlüğe konuldu; 2005 yılında çıkarılan Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin Tanımı, Nitelikleri ve Sınıflandırılması Hakkında Yönetmelik de yürürlükten kaldırıldı. Daha önce yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi birisi 250 milyon liranın altında olan işletmeler KOBİ olarak değerlendiriliyordu; bu rakam 500 milyon TL’ye çıktı.  Mikro işletmelerin yıllık net satış hasılatı veya mali bilanço büyüklük şartı 5 milyon liradan 10 milyon liraya; küçük işletme tanımında ise bu tutarlar 50 milyon liradan 100 milyon liraya yükseltildi. Odamız tarafından hazırlanan ve ‘Afyon Mermeri Dünyanın Her Yerinde-Marble Earth’ adını taşıyan UR-GE projemiz kabul edildi. 2022 yılının rakamlarıyla yaklaşık 61 milyon TL hibe alabileceğimiz bu projeyi mermer sektöründe faaliyet gösteren firmalarımızın bulunduğu Meslek Komitelerimiz ile istişare ederek hazırladık” şeklinde ifadelere yer verdi. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM