• DOLAR
  $3.721,9700
 • EURO
  $1,0774
 • ALTIN
  $61.355,5400
 • BIST
  1,1611
Yarım Elma Derneği taşınıyor

Yarım Elma Derneği taşınıyor

 Hacı Paşa Hamamında hizmet veren Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Valilik binası yakınındaki Dumlupınar İlkokuluna taşınacak

Yaklaşık 16 yıldır Yukarı Pazar semtindeki Hacı Paşa Hamamında hizmet veren Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Valilik binası yakınındaki Dumlupınar İlkokuluna taşınacak. Taşınma dolayısıyla bir basın toplantısı düzenleyen dernek Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk, taşınacakları bina ilgili bilgiler paylaştı.

DERNEK BİR AVUÇ HAYIRSEVER TARAFINDAN KURULDU

Afyonkarahisar Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 16 yıl önce bir avuç hayırsever tarafından kurulduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk, “Kimsesizlerin kimi olmak için” yola çıktıklarına vurgu yaptı. Afyonkarahisar’ın hayırseverlerinden Alimoğlu ailesine ait Hacı Paşa Hamamından ayrılarak Dumlupınar İlkokulu’na taşınacaklarını belirten Öztürk, “Hamam binasını derneğimize tahsis eden Alioğlu ailesine, bütün dernek üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

VALİ ÇİÇEK VE BAŞKAN ÇOBAN’A TEŞEKKÜR

Dumlupınar İlkokulunda yürütülen tadilat çalışmalarının bitmesinin ardından taşınma hazırlıklarının başlatılacağını aktaran Dernek Başkanı Öztürk, “Binayı derneğimize tahsis eden başta Valimiz Gökmen Çicek, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban olmak üzere İl Genel Meclis Üyelerine ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Murat Toy’a çok teşekkür ediyorum. Tarihi binamızın bakım ve onarım çalışmaları tamamladıktan sonra buraya taşınacağız. Bugüne kadar yanımızda olan değerli bütün basın üyelerine çok teşekkür ediyorum” ifadesine yer verdi.

 YENİ YERİMİZ DAHA KÜÇÜK AMA TRAFİK SORUNU YOK

Yeni taşınacakları bina hakkında da bilgiler paylaşan Öztürk, yaklaşık bin metrekare olan eski yerlerinin rahat ve iyi düzeyde olduğunu belirtti. Hamamın içerisinde soğuk hava depoları vbe konfeksiyon bölümü olan  bir bina olduğunu belirterek, Dumlupınar İlkokulu binası ilgili şu bilgileri verdi: “Yeni yerimiz toplam kullanma alanı 750 metre kare. Burada gördüğünüz gibi iki kat. Burada gelen malzemelerin yerleşmesi bir hayli zor olacak. Ama bunun bir avantajı var arka bahçesi var. Zaten biz arka bahçeyi kullanarak dağıtımı ortadan yapacağız. Girişte kesinlikle trafik sorunu olmayacak.”

 FARKLI YERDEN YARDIM ALANLARI ENGELLEYECEĞİZ

Daha önce Hisar’ın gündeme getirdiği “Bazı vatandaşların farklı yerlerden yardım almalarıyla” ilgili olarak bir açıklama yapan Dernek Başkanı Öztürk, bu durumun önüne geçmek için çalışma içinde olduklarını belirtti. Öztürk, yaptıracakları yazılımı taşınma işlemi dolayısıyla ertelediklerini belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu konuda üniversitemizden eğitim fakültesinden yazılım yardım alıyoruz. Bu yazılım  tamamlandığında zaman bir aile sadece bir dernekten o ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Dolayısıyla 45 dernekten de aynı kişiler yardım almasının önüne geçeceğiz. Son derece önemli böylelikle fakirliği meslek olmaktan çıkaracağız.”Alaattin Yeşilay

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM