• DOLAR
  $2.914,3200
 • EURO
  $0,9326
 • ALTIN
  $42.604,6000
 • BIST
  1,1721
Yangın tüpü satışları arttı

Yangın tüpü satışları arttı

Yangın söndürme sistemleri işiyle uğraşan Erkan Demirağaç: “Türkiye’de devam eden yangınlar nedeniyle tedbir almak isteyen vatandaşlar önlem için yangın söndürme tüplerine yoğun talep göstermeye başladı.” Dedi.

Farklı illerde çıkan çok sayıdaki yangın sonrasında vatandaşlar önlem almak için yangın söndürme tüplerine yöneldi. Daha çok arabalarda, ev ve iş yerlerinde kullanılan yangın söndürme tüpleri, yangın büyüdüğünde etkili olamazken ilk müdahale için önem taşıyor. Uzmanlar orman yangınlarında daha profesyonel bir müdahale gerektiğinin altını çiziyor. .

“YANGIN TÜPÜ SATIŞLARIMIZ ARTTI”

İlimizde 25 seneden beri bu işi yapan Armağan Yangın söndürme Malzemeleri cihazları işiyle uğraşan Erkan Demirağaç, “ Yaklaşık 27 yıldır bu işi yapıyorum. Toptan yapmaya çalışıyoruz. İki bayiliğimiz var. Sadece Afyon değil Türkiye çapı çalışıyoruz.  Bize diğer illerden telefon geliyor. Yangın söndürme cihazları satın alarak yangına müdahale etmek istediklerini ve başka çarelerin kalmadıklarını söylüyorlar. İlimizde son on günde vatandaşlarımızın yangın tüpü alma istekleri bir hayli çoğaldı.” diye konuştu.

“YANGIN TÜPÜNE GÖRE FİYATLARI DEĞİŞİYOR”

Öte yandan yangın söndürme tüplerinin fiyatlarından da bahseden Erkan Demirağaç “Araç yangın söndürme cihazları yaklaşık 80 TL ile 100 TL arasında olur. Apartman ve iş yerleri için 6 kilogramlıklar ise şu anda 150 ve 180 TL arasında değişiyor. 25 ve 50 kilogramlıklarda bin TL’ye kadar çıkıyor” dedi.

“SUİSTİMAL EDENLERDE ÇOK”

Karaağaç “Yangın tüplerini toptan alanlarda var. Bu tüpleri biz orman Yangınında dağıtacağız diyenler oluyor. Bizde uygun fiyatlarla veriyoruz. Ancak bir öğreniyoruz ki bizde 110 TL’ye aldıkları tüpleri orak 200 TL’ye varan fiyatlarla satıyorlar yazık. Bazı insanlarda gerçekten de bizden yangın tüpü alarak orada bedava dağıttıklarını biliyoruz.  Şuan Afyon ilinden kurumlar benden yangın tüpü alarak yangın çıkan yerlere hibe ettiklerini biliyorum. Birde şuna değinmek istiyorum. Bu yangın tüpü ile ilgili alet ve edevatlar bir hayli çoğaldı. İnanırmısınız 35 Euro aldığım yangın eldivenlerinin fiyatı 95 Euro olmuş yazık” dedi. Alaattin Yeşilçay Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM