• DOLAR
  $1.224,43
 • EURO
  $0,353
 • ALTIN
  $21.077,97
 • BIST
  1,0592
Yandaşlık, torpil değil, ehliyet, liyakat, adalet!

Yandaşlık, torpil değil, ehliyet, liyakat, adalet!

 

 

Emirdağ 1. Olağan Kongresinde konuşan İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, “Kamuda – bürokraside atama ve görevlendirmelerde, işe alımlarda “akrabalık, yandaşlık, hemşericilik, torpil” değil, “ehliyet, liyakat,adalet”ingeçerli  olduğu bir Türkiye inşaa edeceğiz” dedi.

 

Yeniden Refah Partisi Emirdağ 1. Olağan Kongresi hafta sonu gerçekleştirildi. Tek liste halinde gerçekleşen kongrede İsa Şahbaz Emirdağ İlçe Başkanı seçildi. Pazar günü pandemi kurallarına uyularak açık havada gerçekleştirilen kongreye, MKYK Üyesi, Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı İbrahim Meral, Eskişehir İl Başkanı Osman Mandacı, Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Merkez İlçe Başkanı Sami Gökmen, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ile çok sayıda partili katıldı.  Kongre, şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ve ardından Divan heyetinin oluşturulmasıyla başladı. Divan Başkanlığını Mustafa Sunay üstlenirken kurulda Sami Gökmen, Hasan Bülbül ve Abdülkadir Kiper yer aldı.

HEDEFLENEN 4 TEMEL ÖZELLİK

Kongrede ilk olarak söz alan Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, iktidara gelmeleri halinde yapacakları hizmetleri anlatarak hükümeti eleştirdi. Başkan Suna şunları söyledi: “Yeniden Refah Partisi olarak ne için çalışıyoruz? Nasıl bir Türkiye hedefliyoruz?Hedeflediğimiz Türkiye’nin 4 temel özelliği var;“Adaletin tam manasıyla hâkim kılındığı”, “ehliyet ve liyakat esasının hakim olduğu” bir Türkiye için çalışıyoruz. “Anadolu’nun en ücra köşesindeki kasketli Ahmet’in mahkemede, hakim karşısında İstanbul’daki en büyük holding patronundan, hatta Cumhurbaşkanı’ndan bir farkı olmadığını bileceği bir Türkiye” “Kuvveti üstün tutan değil, iktidarı üstün tutan değil, hakkı üstün tutan adalet mekanizması için”

– “Hırsızlık yapan kızım fatıma da olsa, cezasını veririm” diyerek hepimizi uyaran Peygamberimiz (sav)’in hassasiyetini örnek alanların yönettiği bir Türkiye. “Rüşvet alan da, veren de mel’undur” anlayışını devletin tüm organlarında – kurumlarında hakim kılındığı bir Türkiye.- Kamuda – bürokraside atama ve görevlendirmelerde, işe alımlarda “akrabalık – yandaşlık – hemşerilik – torpil” değil, “ehliyet – liyakat – adalet”ingeçerli  olduğu bir Türkiye.“Dayısı olanın, bağlantısı olanın değil, hakkı olanın makama geldiği  bir Türkiye” Biz,  siyasetçinin ve devlet adamının bir hekim sorumluluğu ve hassasiyetinde olması gerektiğine inanıyoruz. Hekimler hastasının dinine, diline, partisine, mezhebine, ırkına bakmaz. Hekimin tek amacı hastasının ağrısını dindirmek, onun canını kurtarmaktır.

GELİR VE SERVET DAĞILIMINDA ADALET

Refah seviyesi yüksek, gelir ve servet dağılımında adalet tesis edilmiş bir Türkiye için çalıştıklarını dile getiren Şahbaz” En zengin %20’lik kesimin milli gelirin %50’den fazlasını aldığı, Dolar milyarderlerinin sayısı 11’den 50’ye çıkarken, sosyal yardım alanların oranının %8’den %30’a fırladığı, İktidara yakın olanlara her türlü iş sağlanırken, diğer taraftan 1,3 milyon üniversite diplomalı işsizin olduğu, Emekliye bir senede %4 + %4 maaş zammı yapılırken, elektriğe bir senede %50, doğalgaza bir ayda %15 + %15 zam yapılan,- Her sene faiz ödemesine 30 milyar $ verilirken, diğer taraftan Emeklilikte Yaşa Takılanlar’a (EYT) imkânımız yok denilen, Amerikan şirketi Cargill’e vergi muafiyeti tanınırken, diğer taraftan çiftçinin borcunun faizini silmeye kaynak bulunmayan,- Asgari ücret ve emekli maaşının açlık sınırının altında olduğu bir Türkiye yerine;Paylaşımda adaletin sağlandığı, 83 milyonun refah seviyesinin, alım gücünün artırıldığı, herkese alnının teriyle rızkını temin edeceği iş imkânının sağlandığı bir Türkiye.” İfadelerine yer verdi.

BİZLER SIRLI DAVANIN SIRLI MÜCAHİTLERİYİZ

Son olarak söz alan Yeniden Refah Partisi MKYK Üyesi İbrahim Meral ise, “Bizler sırlı davanın sırlı mücahitleriyiz. Elhamdülillah biz Milli Görüş Hareketi olarak sırlı bir davayız. Bu sırrı liderimiz Dr. Fatih Erbakan ve liderimizin babası merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’da görmek mümkündür. Dünya da hayır için çalışan kadroların başında elbette ki Milli Görüş vardır. Milli Görüşün başında da Yeniden Refah Partisi gelmektedir” diye konuştu.

Meral, “Dünya gündemi pandemi, ekonomi ve terör gündemleriyle çalkalanırken milli görüşe olan ihtiyaç her geçen daha da büyümektedir, bunun farkındayız. Çünkü biz biliyoruz ki milli görüşün temel ilke ve prensipleri inancımızdan kaynaklanan hem ekonomisi, hem siyaseti, hem de toplum ahlakıyla ilgili bizim inancımızın ete kemiğe büründürülmüş, günümüze yansıtılmış halidir, milli görüş ve adil düzen” ifadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM