• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Yalçın, Türkiye ikincisi olan öğretmen ve öğrencilerle görüştü

Yalçın, Türkiye ikincisi olan öğretmen ve öğrencilerle görüştü

 

Afyonkarahisar Dumlupınar Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Ceren Özbek ve Türkçe öğretmeni Mazhar Ünal, 16 küp ve küplerde bulunan 96 simge ve karakter ile geliştirdikleri bir kutu oyunu olan ‘Masal Anlatıcılığı’ ile TÜBİTAK 14’üncü Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda bölge birincisi ve Türkiye ikincisi oldu.

TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Finalinde Türkçe alanında Türkiye 2.si olan danışman öğretmenliğini Mazhar Ünal’ ın yaptığı, Ceren Özbek ‘in “Masal Anlatıcılığı Çalışması: Anadolu Masalları Örneği İsimli” projesiyle ilgili olarak Şube Müdürü Murat Diktaş ve Kurum Müdürü Hakan Gümüş, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ‘ı ziyaret ettiler.Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı masal anlatıcılığı çalışmalarına da katkı sağlayacağı düşünülen proje için 177 Anadolu masalı incelendi. Bu masallarda 96 materyal belirlenerek, 16 ahşap küpe işlendi.

MASALLAR KÜÇÜKLERİN OLDUĞU KADAR BÜYÜKLERİNDE İLGİSİNİ ÇEKİYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; ” Yüzyıllardır Anadolu topraklarında binlerce çocuğun hayal dünyasını geliştiren masallarımızın bugün bir kutu oyununa dönüştürülmüş olması kültürümüzün gelecek nesillere aktarılmasında yararlı olacaktır. Masallar küçüklerin olduğu kadar büyüklerinde ilgisini çekiyor, bu tasarlanan oyunun sadece öğrencilerimiz için değil yetişkinler içinde faydalı olacağını düşünüyorum. Projede emeği geçen öğrenci ve öğretmenimize teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum.” dedi. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM