• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
VOLEYBOLDA NELER OLUYOR?!..

VOLEYBOLDA NELER OLUYOR?!..

“Spor şehri Afyonkarahisar”ın voleyboldaki başarılı temsilcisi Afyon Belediye Yüntaş’ta neler oluyor?..

Voleybol erkekler liginde, Türkiye’nin en üst liginde, futbolda Süper Lig denilen düzeyde mücadele eden ve ilimizi sporda tanıtılmasına büyük katkı sağlayan, ligde Fenerbahçe, Galatasaray, Halkbank, Ziraat Bankası gibi voleybolun dev kulüpleriyle mücadele eden Temsilcimiz Afyon Belediye Yüntaş, işler iyi gitmiyor.  Spor Otoriteleri, sezon başında “Bu sene hiç değilse Avrupa Kupaları’ndan birine kapağı atarlar’ diye düşünüyordum; öyle kötü sonuçlar aldılar ki; bundan sonra bırakın dışarı açılmayı, içeride lige tutunsalar ‘başarı’ sayılacak kadar dip yaptı takım. Neden, niçin derseniz?…Birincisi kurulan yanlış kadro.İkincisi şube yönetiminin işinin ehli kişilerden oluşmaması…Son tahlilde ucundan kenarından da olsa; teknik kadronun istemeden olsa yaptığı yanlış seçimler…”olarak değerlendirdiler.

ORHAN MEYDANOĞLU NEDEN GÖREVDEN AYRILDI

Öte yandan spor otoriteleri öte yandan sezon başında yönetime gelen Orhan Meydanoğlu’nun yönetimden neden istifa ettiği ve yıllardır voleybolda görev yapan Mustafa Türkmen’in neden görevine son verildiği merak edilen soruların başında geldi.

NEDEN GÖNDERİLDİLER

Sezon başında takıma gelen, Alen Sket ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesi neden fesih edildi. Türkiye’nin en iyi liberoları arasında gösterilen Can Ayvazoğlu’nu almak için bir ay bekleyen yönetim bu oyuncuyu neden gönderdiği merak edilirken, Berkan Eryüz orta oyuncuyu gönderen antrenör Burak Hascan’ın ne yapmaya çalıştığı merak ediliyor. Ayrıca alınan bilgilere göre takımdan gönderilecek oyuncuyu İbrahim Yılmaz, Ümit , Burak Hascan, Niyazi hoca ve İstatikçi Onur’un onayı sonunda gönderdikleri gelen bilgiler arasında yer aldı. Öte yandan takımın maliyetinin 4 Milyon dolayı olması akıllarda soru işareti bırakırken takımın küme düşme potasında olması ayrı bir konu olarak dikkat çekiyor.

AVRUPA KUPASI  HAYALİNDEN KÜME DÜŞMEYE

Sezon başında yapılan transfer sonunda antrenör Burak Hascan ve yönetici İbrahim Yılmaz bu takımın ilk seskizde yer alacağı ve Avrupa kupalarına katılcağı vaadi verildiğini belirten otoriteler” Sezon başında yapılan transferlerle ilgili olarak Burak Hascan ve İbrahim Yılmaz voleybol severlere Avrupa kupalarına katılacağız demesini unutmadık. Ancak alınan sonuçlarla birlikte bırakın Avrupa hayalini küme düşmemek için mücadele veriyoruz. Buna kim dur diyecek. “ ifadelerine yer verdiler.

ÖNER VE ZEYBEK GÖREVE

Spor otoriteleri belediye başkanı Mehmet Zeybek ve Kulüp Başkanı Murat Öner’i göreve çağırırken, takımın neden başarısız olduğunu sorulması gerektiği ve gerekirse en ağır cezaya çaprtırılması gerektiğini altına çizdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM