• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda  beklenen onarım işlemi başladı

Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda beklenen onarım işlemi başladı

 

Uzun süredir dış cephesi kaplamasız şekilde bekleyen Veysel Eroğlu Spor Salonu’nun arka duvarındaki metal kaplamaların döküldüğünü daha önce AfyonŞehir gazetesi olarak duyurmuştuk. Mahalle sakinlerinin de dökülmeyle ilgili olarak özellikle rüzgarlı havalardaki tedirginliğini de gündeme taşıyan gazetemizin bu haberlerinin ardından, önceki gün itibarıyla o kısmın onarımına başlandığı görüldü.

Geçen yıl dış kaplamaları dökülmeye başlayan Veysel Eroğlu Spor Salonu’nun dış cephesinin tamiratına başlandı. Vatandaşlar ise kötü görüntünün ortadan kalkacağı dolayısıyla mutlu olduklarını ifade ederken, binanın eski günlerine dönmeye başladığını dile getirdiler. Afyonkarahisar’da birçok spor müsabakalarına, etkinliklere, turnuvalara ve kulüplerin spor antrenmanlarına ev sahipliği yapan, profesyonel spor liglerinde büyük takımları ağırlayan Veysel Eroğlu Spor Salonu’nun geçen yıl dış cephesinde dökülen kaplamalar önceki gün itibarıyla onarılmaya başlandı.

BUGÜNE KADAR NE OLMUŞTU?

Geçen yılın başlarında dış cephe kaplama parçalarının dökülmeye başladığı spor salonunda, geçen süreç içerisinde dökülmeler artarak duvarın büyük bir kısmında açıklık meydana gelmişti. Geçen yılın şubat ayında üst kısımlarda bulunan kaplamaların küçük bir kısmında dökülmelerin yanı sıra şiddetli rüzgarla birlikte sallandığı görülürken, çıkan çarpma seslerinden dolayı mahalle sakinleri rahatsız olduklarını dile getirmişlerdi. Nisan ayında ise kaplamaların daha da artarak dökülmeye devam ettiği ve ilk kez etrafının kapatılarak önlem alındığı görülmüştü. Yine kuvvetli rüzgarların yaşandığı o dönemlerde kopmaların devam ettiği ve etrafa metal parçaların saçılması sebebiyle, duvarın sağ kısmındaki tüm metal parçaların önlem amaçlı toplandığı gözlemlenmişti.

SPOR SALONUNUN SON DURUMU

Yaklaşık geçen bir yıl içinde farklı evreler atlatan Veysel Eroğlu Spor Salonu’nun dış cephesi ile ilgili önceki gün itibarıyla iskeleler kurularak tadilatına başlandığı görüldü. Metal kaplamaların dökülmesiyle altta görünen tuğlaların sıvayla kapandığı, metal kaplamaların da monte edilmek üzere istiflenmiş bir şekilde durduğu gözlendi. Vatandaşlar biraz geç kalındığını ama en sonunda spor salonunun eski günlerine dönmeye başladığını ifade ettiler. Ömer Koçak Özel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM