• DOLAR
  $1.959,79
 • EURO
  $0,4014
 • ALTIN
  $29.604,05
 • BIST
  1,0666
‘Vatandaşa sadece şükretmek düşüyor’

‘Vatandaşa sadece şükretmek düşüyor’

İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu: “Enflasyon artsın, her şeye zam gelsin, sığınmacılara 200 bin ev yapılsın. Asgari ücretli ve emekli alım gücü azalırken milyarlarca dolar hazine garantili iş yapan firmalara dağıtılsın. Vatandaş haline şükretsin. Türk vatandaşı gülmeyi unutmuş. Siz niye varsınız? Ne iş yaparsınız?”

 

 

İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, dün yaptığı basın toplantısında, Bolvadin’de işyerleri yanan esnaflara geçmiş olsun dileklerini iletti. Mısırlıoğlu, daha sonra ekonomiyle ilgili değerlendirmeler yaparak, “Ekonomimiz direksiyonu boş kamyon misali yokuş aşağı gidiyor. Bundan beş ay önce Enflasyonu patlatırsınız diye uyaranları ‘mandacı’ diyen Sayın Cumhurbaşkanın, geçim sıkıntısına düşen halka manda yoğurdu tavsiye etmesinden daha büyük kara mizah olabilir mi” diye sordu. Ülkelerin enflasyon rakamlarını paylaşan ve “Türkiye’de yaşanan ekonomik yıkım ve yoksullaşmanın Türkiye’deki iktidardan kaynaklandığını” belirten İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu, “Milletten öyle uzaksınız ki, vatandaşın sesini duymuyor, yaşadıklarını görmüyor, üstüne bir de eleştiriyorsunuz. İlk seçimde gideceksiniz” vurgusu yaptı.

TÜRK VATANDAŞI GÜLMEYİ UNUTMUŞ

İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, basın toplantında özetle şunları kaydetti:  Enflasyon artsın, her şeye zam gelsin, sığınmacılara 200 bin ev yapılsın. Asgari ücretli ve emekli alım gücü azalırken milyarlarca dolar hazine garantili iş yapan firmalara dağıtılsın. Vatandaş haline şükretsin.

Sahiller, marketler, caddeler mülteci dolmuş, enflasyon yüzde 156 olmuş, ülkenin emekçisi, emeklisi, EYT’lisi, esnafı, çiftçisi geçim derdiyle boğulmuş, Türk vatandaşı gülmeyi unutmuş. Siz niye varsınız? Ne iş yaparsınız?  Ekonomik kriz altında inim inim inleyen vatandaşlara Erdoğan ‘Halinize şükredin, elinizdekilerle yetinin, nankörlük yapmayın’ diye çıkışmıştı. O’nun Diyanet İşleri Başkanı olarak atadığı zat dta hemen Şükür hutbesi okuttu. Vah ki vah. Benzin ve motorine gelen rekor zamlar ulaşımı vurdu. Yüksek enflasyon ve fahiş fiyatlar vatandaşın belini bükerken ulaşımdan da kötü haberler geldi.”

BAŞIBOŞ KÖPEKLER TEHLİKE SAÇIYOR

Daha sonra yerel gündeme dair görüşlerini paylaşan Mısırlıoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Birkaç fotoğraf karesini göstermek istiyorum. Bu fotoğraflar Kanlıca Mahallesinden  şehir merkezinde sürüler halinde gezen başıboş sokak köpekleri tehlike saçıyor. Şehrimizin hemen hemen her mahallesinde durum aynı. Siz şikayet mercii değil çözüm makamısınız. Bu sorunu en kısa zamanda ortadan kaldırın.”

AK PARTİ’LİLER RAMAZAN BAYRAMINDA HALK İÇİNE ÇIKAMADI

Geçen Ramazan Bayramı’nda AK Parti’lilerin milletin arasına çıkmadıklarını ileri süren Mısırlıoğlu, “Bu Milletin arasına neden çıkamıyorsunuz. Neden Devletin imkânlarıyla milletin arasına geliyorsunuz. Neden bireysel olarak gezemiyorsunuz. Yarın seçimde bu milletin önüne nasıl çıkacaksınız.

Bu millet kararını vermiştir Halkımızı yoksullaştırdınız, yolsuzluk batağına battınız. Milletimizin ayarlarıyla oynadınız. İnsanımızı garipleştirdiniz, kuru ekmeğe muhtaç ettiniz. Milletimizin önüne tek başına çıkıp bayramlaşmaya yüzünüz yok.

Biz Afyonkarahisar’ımızın her yerinde, partililerimizle, kendi imkanlarımızla, kendi temin ettiğimiz araçlarla bayramlaşmak için kapı kapı gezdik ve halkımızla kucaklaştık.

Hedefimiz İlk seçimde iktidar olmaktır. Birlik ve beraberlik ruhu ile seçimlere odaklanacağız. Birlik ve beraberliği sağlayacak, daha çok kenetleneceğiz. Milletin bizden beklediği iktidara ulaşacağız” ifadesini kullandı. Buğra Avşar

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM