• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Vatandaş yerli aşı yaptırmak istiyor

Vatandaş yerli aşı yaptırmak istiyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin aşısının satın alınması Çin ile anlaşıldığını ve Türkiye’nin erken dönemde 50 milyon kişiyi aşılaması gerektiğini söyledi. Bu kapsamda Afyonkarahisar’da bulunan vatandaşın görüşlerinin aldık.

 

Geçtiğimiz günlerde, aşı çalışmalarıyla ilgili Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen Covid-19 aşısından 50 milyon dozun satın alınması için anlaşıldığını açıkladı. Aşının vatandaşlara ücretsiz uygulanacağını söyleyen Koca, Aralık-Ocak-Şubat ayları gibi aşının getirilmesi için sözleşme yapıldığını aktardı. Bunun üzerine gazetemiz olarak vatandaşa aşı hakkındaki düşüncelerini sorduk. Vatandaşın çoğu Çin aşısına güvenmediğini ve kararsız kalıp yerli aşıyı bekleyeceğini söyledi.

“DETAYLI BİLGİ VERİLMEDİ”

Çetin Sarı, “Aşılar hakkında detaylı bilgi verildiğini düşünmüyorum. Yan etkileri olabilir. Bu yüzden yaptırmam. Ama genel olarak herkes kullanır ve bir zararını göremezse yani aşıların yararını görmeye başlarsak yaptırırım. Ama şu an yeterli bulmuyorum. Ayrıca ben Türkiye’nin kendi ürettiği aşıyı yaptırmak istiyorum.”

“YERLİ AŞIYI YAPTIRIRIM”

Bir başka vatandaşımız Faruk Araç, “Yurtdışından gelen aşıyı yaptırmam yerli aşı yaptırırım. Aşılar hakkında yeterli bilgi verilmesi gerek yoksa yaptırmam” ifadelerini kullandı

“KARARSIZIM”

Yusuf Arı  ise, “Yani çok kararsızım yeterince bilinçlendirilmediğini düşünüyorum aşı hakkında. Bir de çok çabuk bulunduğunu düşünüyorum bu yüzden bana güvenilir gelmiyor. Ama güvenirsem tabii ki yaptırırım” dedi.

“YERLİ AŞIYI SEVE SEVE YAPTIRIRIM”

Ahmet Badır ise, “Aşıdan korkuyorum tabii ki şu an kafamda hiçbir aşı için net bir düşünce yok fakat devletimize güveniyorum. Eğer devlet bu aşı yaptırılabilir diyorsa yaptırırım tabii ki ama tamamen içim rahat değil. Özellikle yurtdışına güvenmiyorum yerli aşıyı seve seve yaptırırım” dedi.

“DEVLETE GÜVENİYORUM”

Gazetemize konuşan Osman Akman ise, “Devlete bu konuda güveniyorum, sonuçta bir aşı üretilirken ya da bu ülkeye gelirken bir sürü profesörlerin elinden geçiyor. Aşı yaptırmamak saçma ben yaptırma taraftarıyım, yaptırmaktan korkmuyorum” dedi. ALAATTİN YEŞİLÇAY ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM