• DOLAR
  $1.050,51
 • EURO
  $0,3271
 • ALTIN
  $19.659,68
 • BIST
  1,0478
Vali Yiğitbaşı, ‘100. Yıl Ruhuyla’ hareket etmeli

Vali Yiğitbaşı, ‘100. Yıl Ruhuyla’ hareket etmeli

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında ilimizde göreve başlayan Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı’ndan ilimize dair beklentiler konuşuldu.

Bir önceki Vali Gökmen Çiçek’in ilimizden görkemli bir törenle Kayseri’ye uğurlandığını söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Bazı kesimler Vali hanım göreve başlamadan kendi bakış açılarını yansıtan siyasi mesajlar verdiler. Hâlbuki göreve başlaması beklenmeliydi. Bunu doğru bulmuyorum. Geçmişi kaşımanın kimseye faydası olmaz. Yapacağı hizmetler beklenmeli. Vali Hanım’ın Çiçek’ten devraldığı çıtayı yükseklere taşıyacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 

TUNCA: AFYON’A KADIN ELİ DEĞSİN

“Kalkınmada öncelikli konular gündeme taşınmalı” diyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Bir önceki Valimiz Gökmen Çiçek ilimizde güzel işlere imza attı. Kübra Valimizin de bu işleri sürdüreceğini düşünüyorum. Kendisi AKÜ’nün kurucu Rektörü Şahabettin Yiğitbaşı’nın gelini olması nedeniyle ilimize yabancı değil. Afyon’a kadın eli değsin. İlçelerimizde güzel işler yapılsın. Yeni Valimizin de güzel projeler yapacağına inanıyorum” dedi.

 

YILMAZ: YAPILMAYAN ETKİNLİKLER YENİDEN YAPILSIN

Gazeteci Polat Yılmaz, “Afyonkarahisar tarihin her dönemine tanıklık etmiş bir şehir. Bu yüzden yeni Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nın bir önceki Vali Çiçek’in tarihle ilgili başlattığı çalışmaların üzerine yenilikler katarak iyi işler başarmasını bekliyoruz. Dinar’da yapılan ve ara verilen Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müzik Festivali ve Karaadilli Yağlı Güreşleri’nin yeniden başlatılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

 

SEVİM: KOCATEPE RUHUYLA HİZMET ETMELİ

 

Afyonkarahisar’da tüm kurumların bir araya gelerek ekip ruhuyla işler başarma kültürünün zayıf olduğuna değinen Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bir önceki Valimiz Gökmen Çiçek bu ruhu sağladı. Yeni Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nın da devam ettirmesini diliyorum. Kübra Valimiz sadece merkezin Valisi olmamalı, ilçelere de ulaşmalı. Kocatepe ruhuyla hizmet etmeli. Özellikle Büyük Taarruz’un 100’ncü yılı için planlanan işler hayata geçirilmeli” diye konuştu.AFYONŞEHİR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM