• DOLAR
  $3.230,6200
 • EURO
  $0,7660
 • ALTIN
  $42.299,9900
 • BIST
  1,1415
Vali Çiçek: Hz. Muhammed, hayatımızın her safhasının rehberidir

Vali Çiçek: Hz. Muhammed, hayatımızın her safhasının rehberidir

 

 

Vali Gökmen Çiçek, yarın kutlanacak Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Çiçek, mesajında, şu ifadelere yer verdi: “İnsanlığın iftihar tablosu, yaratılmışların en hayırlısı, son Peygamber olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum günü olan Mevlid Kandilini hep birlikte idrak etmenin manevi huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Onun gelişinin bereketiyle bereketlenmek, onun hürmetine yağan rahmet yağmurunda ıslanmayı murad ediyor, yaşayışıyla, varlığıyla fark yaratan, Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.)’in dünyaya teşrif etmesinin yıl dönümünde; gelişinin yarattığı heyecanı, yokluğunun yarattığı hasreti aynı anda hissettiğimiz tarifsiz duygular içindeyiz.

İnsanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin ’in doğumunu kutladığımız Mevlid Kandili onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme günüdür.

HAYATIMIZA YÖN VERMEK İÇİN BÜYÜK BİR FIRSATTIR

Allah Resulü’nün gelişiyle birlikte Cehaletin, zulmün hâkim olduğu, merhametin kaybolduğu, güçlünün zayıfı ezdiği bir toplum, ilmin ve adaletin ışığında yeni bir topluma dönüşmüştür. Gençliği, evliliği, aile reisliği, çocuklara olan şefkati ve muhabbeti, idareciliği, tüccarlığı, dostluğu, mücadeleleri, yaşlılığı, gazaları ile Resûlullah Efendimiz, hayatımızın her safhasının rehberidir. Mevlid-i Şerif’in, kardeşlik, hoşgörü, tevazu, sevgi, saygı, güven, dostluk, samimiyet, sadakat, vefa, hak ve hakikat ekseninde hayatımıza yön vermek için büyük bir fırsattır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mevlid Kandilinin kardeşliğimizin güçlenmesine ve insanlığın huzuruna vesile olması dileğiyle, milletimizin ve İslam Âleminin Mevlit kandilini tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”HİSAR

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM