• DOLAR
  $1.896,56
 • EURO
  $0,3852
 • ALTIN
  $24.017,88
 • BIST
  1,0171
  Uzun Çarşı’ya  ‘yeni kimlik’ 

  Uzun Çarşı’ya  ‘yeni kimlik’ 

 

Tarihi Uzun Çarşı’nın yeni bir kimliğe kavuşturulması için başlatılan sürüyor. İş yaşamına engel olunmaması için geceleri yürütülen çalışmaları eşi Sevim Zeybek’le birlikte inceleyen Başkan Zeybek, Uzun Çarşı’nın yeni bir kimliğe kavuşması ve ekonomik anlamda esnafların ve şehrin kalkınması amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini belirterek,  86 adet cephe iyileştirme yapılacağını belirtti.

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, cephe sağlıklaştırma projesinde çalışmalar devam ettiği tarihi Uzun Çarşı’da eşi Sevim Zeybek’le birlikte incelemelerde bulundu.  Zeybek’in vizyon projeleri arasında olan proje tamamlandığında Uzun Çarşı, trafik ve transit geçiş düzenlemeleri, şehrin tarihi mimarisine uygun dizayn edilen modern çarşı dükkanları, iş yerleri ve rekreasyon alanları ile cazibe merkezi haline gelecek. Yüklenici firma tarafından cephe sağlıklaştırma çalışmalarının büyük bir titizlikle devam ettirildiği Uzun Çarşı’da yenileme projesi çalışmalarını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yerinde inceledi. Yetkililerden bilgi alarak yapılan çalışmaları denetledi.  Daha sonra kendisine ait sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Başkan Zeybek, Uzun Çarşı’nın yeni bir kimliğe kavuşması ve ekonomik anlamda esnafların ve şehrin kalkınması amacıyla bu projeyi hayata geçirdiklerini belirterek,  86 adet cephe iyileştirme yapılacağını belirtti.

86 CEPHE YENİ BİR GÖRÜNÜME KAVUŞACAK

Öte yandan, Afyonkarahisar Belediyesi’nin internet sitesinden aktarılan bilgilere göre ise çalışmaların Uzun Çarşı’nın ticari hayatına etki etmemesi için gece yapıldığı belirtildi. Açıklama şöyle: “Bu proje ile Afyonkarahisar’ın kalbi niteliğinde olan uzun çarşı, parmakla gösterilen, istihdam üreten, şehir merkezinin ekonomisinin lokomotifi olan tek merkezlerden birisi olacak. Görsel kirliliğinin önüne geçmek amacıyla proje kapsamında tabelalar traverten olacak şekilde tasarlanacak. Uzun Çarşı yolu 4 metre, kaldırımlar ise 4 metre olacak şekilde yenilenerek toplamda 12 metre uzunlukta alan oluşturulacak. Çevre aydınlatmasının da modern mimariye uygun olacak şekilde tasarlandığı proje de çalışmalar hızla sürüyor.  Çarşımızdaki imar hatalarından kaynaklı problemler, görsel kirlilik, trafik sorunları ortadan kalkacak çarşı silueti de yeni baştan değişecek. Yapılan çalışmalar kapsamında tarihi uzun Çarşı’nın yeni bir kimliğe kavuşması, Afyonkarahisar’ın turizm ve ticaret hayatına da önemli ölçüde katkı sağlaması hedefleniyor.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM