• DOLAR
  $3.920,9600
 • EURO
  $1,5297
 • ALTIN
  $58.171,3700
 • BIST
  1,2165
Uysal;“Özal, Kalkınmayı demokrasinin çarkı kabul etti”

Uysal;“Özal, Kalkınmayı demokrasinin çarkı kabul etti”

 

Demokrat Parti Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal; “Siyasetle iştigal eden herkese nasip olmaz “devlet adamı” sıfatı; ancak, bu aziz milletin gönlünde tevdi edilir o güzide tanımlama. İşte bugün “gerçek bir devlet adamının vefatının yıldönümü.”

Uysal; “Devleti “millet için” diye bilen, milletin zenginliğini ve huzurunu devletin zenginliği için temel addeden, kalkınmayı demokrasinin çarkı kabul eden, çağları yakalayan kişiliği, millet ile devlet arasındaki sınırları kaldıran kimliği ile yalnız anılan değil aranan bir lider Turgut Özal.”

“MİLLETİN İKBALİNİ DÜŞÜNDÜ HEP”

“Bugünün ihtiyaçlarını 40 sene evvel liste halinde sunan, uygulamaya başlayan ve maalesef ömrü vefa etmeyen Turgut Özal, şahsi ikbalini değil milletin ikbalini düşünerek çalıştı, çabaladı” ifadelerini kullanarak sözlerine başlayan Uysal; “ Bu bakımdan dahi kendisini referans gösterenlerle uzaktan yakından alakası olmadığını, onlara referans olmayacağını ispatladı. Tüm hayatı boyunca muhakkak ama doğrudan Cumhurbaşkanlığı yemini sırasında biz demokratlara bir miras bıraktı. Girişim Hürriyeti.  İfade Hürriyeti. İnanç Hürriyeti “Büyük Türkiye” bu üç temel üzerine yükselecektir. Bayar’a, Menderes’e, Demirel’e, Özal’a nasip olduğu gibi liderliği, millete yarenliği yine özde demokratlara nasip olacaktır. Demokratlar da her zaman olduğu gibi sözünde duracaktır. Bu bilinç ve düşüncelerle 8. Cumhurbaşkanımız, müteveffa Genel Başkanımız Turgut Özal’ı ebediyete intikalinin 28. Yılında rahmetle, özlemle ve anlayarak anıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM