• DOLAR
  $2.307,4700
 • EURO
  $0,7088
 • ALTIN
  $40.285,0200
 • BIST
  1,1847
Uysal; “Darbeler üzerine plan yapanları lanetliyoruz”

Uysal; “Darbeler üzerine plan yapanları lanetliyoruz”

Demokrat Parti Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal; “ Yalnız siyaseti değil, toplumun tüm dinamiklerini “dizayn” etmek için kamu otoritesinin kudretini millete “doğrultan” kullandığı araçlar bakımından ardıllarından farklı bir darbenin, 28 Şubat darbesinin üzerinden 24 yıl geçti.”

Uysal; “İktidar ortağı olduğumuz REFAH-YOL Hükümetinin şahsında Milletin maruz kaldığı, mağdur olduğu bir organize kötülüğün, hükümet vesile edilerek Milletin hedef alındığı bir eşkıya hareketinin üzerinden 24 yıl geçti” dedi.

MEMLEKETİN HEDER OLDUĞU BİR DÖNEM

Uysal; “Siyasi baskı gruplarından sermaye gruplarına, birçok alanda Türkiye’de kendince bir “yeni” peşinde olanların, maalesef yine şerefli üniformaları emellerine alet ettikleri karanlık bir dönem. İlmek ilmek örülen, siyasi bir mühendisliğin işlediği, FETÖ yöntemlerinin belki de ilk kez tecrübe edildiği, senaryosu, oyuncusu titizlikle tasnif edilmiş ancak nihayetinde Milletin mağdur olduğu, Memleketin heder olduğu bir dönem. O lanet döneme ait küçük anıları kurcaladığınızda, hangi yöntemlerin süreci yürütmede araç olduğunu anımsadığınızda, basın ve medyanın bir amaç uğruna nasıl araçsallaştırıldığını aklınıza getirdiğinizde yakın dönemde de benzerlerini gördüğünüzü anlayacaksınız” dedi.

15 TEMMUZ’A ZEMİN HAZIRLADIĞINI GÖRECEKSİNİZ

Uysal sözlerini şöyle sürdürdü; “28 Şubat’ta zerk edilen bir enfeksiyonun nasıl 15 Temmuz’a zemin hazırladığını göreceksiniz. O günün tasarlayıcı ve uygulayıcılarının fikirlerle, inançlarla, kişilerle değil Millet ve memleketle zoru olduğu bileceksiniz. O gün mağdur olduğunu söyleyen kimilerinin mağduriyetinin dahi bir planın ürünü olduğunu, bugünden geriye bakarak fark edeceksiniz. Belki Merhum Mahir Kaynak’ın, bir olayın sorumlusuna dair kıymetli analizini hatırlayıp kendisine de vesilesiyle rahmet dileyeceksiniz. Elbet 27 Mayıs ile birlikte dar olsa da bir kadronun, bir kesimin zihnine yerleşen enfeksiyonun, kendi fikirlerini Milletin fikirlerinden evla görme mikrobunun ettiklerine ileneceksiniz; tıpkı bizlerin 60 yıldır, 40 yıldır, 24 yıldır, 5 yıldır yaptığı gibi. Her bir darbe gibi temel hedefi hak ve hürriyetler olan 28 Şubat Darbesi ve muhakkak ki uygulayıcılarına cesaret veren, emsal teşkil eden darbelerin anası 27 Mayıs’ı, 12 Eylül, 12 Mart’ı, darbeleri, medet umanları, planlarını darbeler üzerine yapanları lanetliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM