• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Uysal, Aydın ve Denizli’de vatandaşlarla buluştu

Uysal, Aydın ve Denizli’de vatandaşlarla buluştu

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekili Seçimleri’nin ardından Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci tura kalması ile birlikte siyasiler seçim çalışmalarını hızlandırdı. Bu hafta sonu pazar günü yapılacak olan seçimler öncesi DP Genel Başkanı ve önceki dönem Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal çalışmalarına Aydın ve Denizli’de devam etti.

Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin ikinci tura kalmasının ardından Millet İttifakı’nın liderlerinden Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve önceki dönem Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal seçim çalışmaları kapsamında çalışmalarını Antalya ve Muğla’nın ardından Aydın ve Denizli’de de sürdürdü. Aydın’ın Çine ilçesini ziyaret eden DP Lideri Uysal, “Aydın’da Çine’deyiz. Kime dokunsak ah işitiyoruz. Diploması olmayan birinin ‘ekonomistim’ diyerek ortaya çıkıp kendi fantezilerini 85 milyonun üzerinde denediği politikaların bedelini hepimiz ödüyoruz. İşte, bu keyfiyetin bedelini, yanlışların bedelini ödememek için Karar Ver Türkiye diyoruz! Türkiye ya birinin keyfine göre idare edilip dört nala felakete gidecek ya da bilgiye, birikime, ortak akla uyarak hep birlikte felaha erecek” dedi.
‘NETİCE KAYBEDEN KÖYLÜ, ESNAF, ÇİFTÇİ’
Çine’nin ardından Aydın’ın Efeler ilçesine geçen Uysal burada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile birlikte esnaflar ve vatandaşlarla bir araya geldi. Uysal burada yaptığı açıklamada, “Efeler Diyarı Aydın’da, Efeler’deyiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu, İl Başkanlarımız ve Millet İttifakı’ndaki partilerimizin milletimiz adına, gençlerimizin, kadınların geleceği adına yoğun bir çalışması var. Biz kendi yapmadığımız fedakarlığı hiç bir partilimizden istemedik, istemeyiz. İşte bu nedenle sokakta, çarşıda insanımıza bire bir Karar Ver diyoruz. Ne güzel bir tariftir; bir kişi görsek elini sıkacağız, iki kişi görsek bir taşın üzerine çıkıp doğruları haykıracağız” şeklinde konuştu. Daha sonra Nazilli ilçesinde bir dizi ziyaretlerde bulunan Uysal, “Aydın için söylenen güzel bir söz vardır; ‘Dağlarından Yağ, Ovalarından Bal Akan Şehir.’ Ne acı ki eskide kaldı bu söz! Nazilli’deyiz. Gelin görün; AKP iktidarı 21 yıldır ülkenin kaynaklarını kötü yönetmekle kalmadı, bilerek ve isteyerek sistematik bir çöküş yaşanması için her sahada politikalar üretti. Netice kaybeden köylü, esnaf, çiftçi! Kaybeden Millet oldu! İşte bunun için bir karar vermek durumundasın Türkiye” diye konuştu.
‘MİLLETİMİZ ALNI AK BAŞI DİK BİR ŞEKİLDE YAŞAYABİLSİN’
Son olarak Denizli’ye geçen Genel Başkan Uysal, “Denizli’deyiz. Buradan bir kez daha haykırıyoruz; Müsaade edildiği kadar hukuka, müsaade edildiği kadar demokrasiye, müsaade edildiği kadar refaha razı değiliz, olmayacağız. Milletimize sesleniyoruz; bu bereketli toprakların bedbaht insanları olmaya mahkum değilsin Güzel Ülkem. Onun için bir Karar Ver, Türkiye için Karar Ver. İstiyoruz ki bu güzel topraklarda milletimiz alnı ak başı dik bir şekilde yaşayabilsin” değerlendirmesinde bulundu. Uysal ayrıca, “Denizlili hemşehrilerimize Karar Ver dedik, kendi hoş şiveleri ile cevap aldık; ‘Yetti gari’ Yetti elbet! 21 yıldır Milletin canına tak etti” ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM