• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Üniversite mezunlarının işe yerleşme sayısını artırın

Üniversite mezunlarının işe yerleşme sayısını artırın

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Siz KPSS sınavında ülke birincilerini sözlü mülakatta elerseniz bu ülkeye en büyük kötülüğü siz yapmış olursunuz” dedi.

Arslan; “Çalışmaya, alın terine, gayrete ve okumaya olan istekleri azalır. Zamanla kalifiye eleman bulmak zorlaşır ve tüm ihtiyaçlarınızı yurt dışından karşılamak zorunda kalırsınız.”

“İktidara düşen bir diğer görev ise istihdam sağlayacak üretim yatırımlarıdır” diyerek sözlerine başlayan Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Kaynaklarımızı beton ve asfalt için değil üretim için kullanmalıdır ki istihdam sağlansın. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) resmi web sitesinde yer alan üniversiteler sayfasında yer alan bilgilere göre Türkiye’de 206 üniversite bulunmaktadır. Bu üniversitelerde öğrenim gören ve mezun olan milyonlarca kalifiye eleman vardır. İşte iktidarın görevi bu kalifiye elemanları üretime kazandırmaktır, istihdam etmektir. Bugün ülkemizde üniversiteden mezun olmuş her üç gencimizden en az birisi işsizdir. İktidar üniversite açmak ile birlikte bu üniversiteden mezun olanlara iş vermeyi planlamalıdır. Yoksa üniversite sayımızın ve üniversitede öğrenim gören genç sayımızın hiçbir ehemmiyeti olmaz” dedi.

VİRÜS İKTİDARA AYRI MUHALAFETE AYRI MI DAVRANIYOR

Arslan; “Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşmasında, “Maalesef sürekli söylememize rağmen tavsiyelere uyulmuyor. Mesafe diyoruz uyulmuyor, maske diyoruz uyulmuyor.” Diyor. Sayın cumhurbaşkanı toplum liderlerini takip ediyor. Onların nasıl hareket ettiklerini gözlemliyor. Mesela siz bir taraftan önlemlere uyulmuyor diyorsunuz diğer taraftan Giresun’da miting yapıyorsunuz, insanlara çay kapıştırıyorsunuz. Millet sizin samimiyetinizi görmek istiyor. Milletvekiliniz  Kocaeli’nde sokak ve kır düğünleri yasak olmasına rağmen düğün yapıyor. Yasak olmasına rağmen yemek ikramı yapıyor. 1 saatte bitmesi gerekirken saatlerce düğün yapılıyor. Bunları gören halk haliyle gevşiyor, koronavirüse dair sorgulamaları artıyor. Öte yandan Saadet partili 6 genç maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek ve gerekli izin alınarak basın açıklaması yapıyor. Gençlere sosyal mesafeye uymadıkları gerekçesi ile ceza yazılıyor. Acaba bu virüs iktidara ayrı, muhalefete ayrı tavır mı sergiliyor” diye konuştu.

 ASIL GÜNDEM EKONOMİ

Ülke gündemine beklenmedik bir anda idam tartışması gelmiştir. Baştan ifade edelim, bunu gündem değiştirmekten başka bir amacı yoktur. Bugün siz ülkemizdeki adaletin tesis edilmediğinden hiç söz etmez ve idam gelsin açıklamaları yaparsanız, aslında bu sizin ne kadar adaletsiz ve samimiyetsiz olduğunu gösterir. Önce adalet kamil manada tesis edilmeli ve yargı bağımsızlığı sağlanmalıdır. Bugün hiçbir delil olmadan işinden edilen insanlar varken, hakkında berat kararı veriliş olmasına rağmen işlerine iade edilmeyen insanlar varken, insanlar hakkını aramak için dava açabilecek mahkeme bulamazken, mahkeme ‘acaba bu kararıma iktidar ne der’ diye düşünerek karar verirken idamdan söz etmek ve bunu gündeme getirmek sadece gündem değiştirmektir. Berbat durumdaki ekonomiyi, dış politikada yaşananları gözden kaçırmaya çalışmaktır. Böyle şeylerle gündemi değiştirmeyi değil, milletimizin asıl gündemi olan ekonomiyi nasıl düzelteceğinizi düşünün” diyerek sözlerini tamamladı. Hisar

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM