• DOLAR
  $1.243,59
 • EURO
  $0,3667
 • ALTIN
  $21.441,19
 • BIST
  1,0557
“Umutları yeniden yeşerteceğiz”

“Umutları yeniden yeşerteceğiz”

 

Afyonkarahisar’da düzenlenen basın toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Türkiye’de umutları yeniden yeşerterek, ekonomik dengeleri bozmadan zenginleşmeyi sağlayacaklarını söyledi

Afyonkarahisar’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, başkanlığındaki 30 milletvekilinden oluşan heyet, bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Afyonkarahisar’ın pandemi dönemi yaşadığı sıkıntıları dinleme, çözüm yolları konusunda iktidarı uyarmak için Milletvekilleri ve parti meclisi üyelerinin Afyonkarahisar’da temaslarda bulunacağını söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Seçim bölgem Afyonkarahisar termaliyle, mermeriyle, gıda ve hayvancılığıyla, lokumuyla, haşhaşıyla, sucuğuyla yani gıda sektöründe markalaşmış değerleriyle ünlü olan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Kocatepe’den Kurtuluş mücadelesini başlattığı bir kenttir. Kurtuluşun ve kuruluşun topraklarıdır. Ancak Ak Parti tarafından Ege’nin İncisi olarak söz verilen Afyonkarahisarımız tarihi ve turistik olarak bu kadar büyük bir öneme sahipken ve stratejik olarak geçiş noktasında olan bir ilken maalesef istenen hayal edilen ve özenilen konumuna bir türlü ulaşamamıştır” ifadelerini kullandı.

“AFYONKARAHİSAR YETERİ  KADAR ÖNEMSENMİYOR”

Köksal,  “Cumhur İttifakına hatırı sayılır destek veren ilimiz yeteri kadar önemsenmemektedir. Bu nedenle bugün seçim bölgemde iktidarı uyarmak, seçim döneminde verdiği sözleri tutmasını sağlamak burada yaşayan halkın mağduriyetlerini çözmek Afyonkarahisarlı hemşerilerimizin dün olduğu gibi bugünde yanında olmak yarında onlarla birlikte mücadele etmek için gelen Milletvekili arkadaşlarımıza, Genel Başkan Yardımcımıza, parti meclisi üyelerimize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

“AFYONKARAHİSAR’I KARIŞ  KARIŞ DOLAŞACAĞIZ”

“İki gün boyunca Afyonkarahisar ve 17 ilçesini karış karış dolaşacağız” diyerek sözlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, “Öncelikle tüm parti yöneticilerimiz, parti meclisi üyelerimiz ve milletvekili arkadaşlarımdan oluşan heyetimizin cumhuriyetin kurulduğu, her karış toprağı şehit kanı ile ıslanan, tüm mazlum milletlere örnek olan bağımsızlık mücadelesinin çoban ateşinin büyütüldüğü Afyonkarahisar’da olmaktan duyduğumuz gurur ve heyecanı ifade etmek isterim” diye konuştu.

“BİZ HESABINI SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Karaca, “31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşlarımızın gösterdiği sarı kartı anlamaktan uzak olan saray; hala vatandaşlarımızı ayrıştırmaya, kutuplaştırmaya, öfke ve nefret söylemleri ile kardeşi kardeşe, komşuyu komşuya düşman etmeye devam etmektedir. Oysa bu topraklar birlikte yaşamanın, dayanışmanın, paylaşmanın yüceliğini tüm dünyaya göstermiş bir milletin yeridir” diye konuştu.

“MÜCADELEYİ ÇOK BOYUTLU SÜRDÜRÜYORUZ”

CHP’nin çözüm önerileriyle vatandaşların yanında olduğunu kaydeden Karaca,  “CHP olarak mücadeleyi çok boyutlu sürdürüyoruz. 2 günde tüm Afyonkarahisar’da ziyaretlerimizi yapacağız, halkı STK’ları, odaları, esnafı, çiftçiyi, üreticiyi, toplumun farklı kesimlerini dinleyecek ve raporlandıracağız. Sizlerle de sonrasında paylaşacağız. Türkiye Cumhuriyeti devleti büyük bir devlettir. Bu millet, devletini ve Cumhuriyetini emperyalizme karşı dünyanın gördüğü en onurlu savaşı verdikten sonra kurmuş büyük bir millettir. Çok açık söyleyeyim, yeni kuralları koyacağız. Yeni kadrolarla, yeni kurumları hep birlikte inşa edeceğiz. Yepyeni ve güçlendirilmiş parlamenter sistemle, hukuk devletini ve adaleti herkes için yeniden tesis edeceğiz” dedi.

“ÜRETEREK BÜYÜME SAĞLAYACAĞIZ”

Karaca,  “Büyüme stratejimizin merkezine üretimi, üreterek büyümeyi zenginleşmeyi koyacağız. Ürettiğimizi milletimizle hakça paylaşılmasını sağlayacağız. Aile destekleri sigortasıyla, tüm vatandaşlarımız için asgari yaşam şartlarını sağlayacağız.  Son olarak, umutları yeniden yeşerteceğimiz bu güzel ülkede, doğayı tahrip etmeden ve ekonomik dengeleri bozmadan hızla büyümek zenginleşmek için gereken her türlü tedbiri alacağız. Genel Başkanımız dün çiftçilerimize: siz üretmezseniz aç kalırız dedi ve tüm yurttaşlarımıza; “Önce Allah’a güveneceksiniz, sonra kendinize, en sonunda da bize güveneceksiniz. Halkın çıkarlarını savunduğumuza inanın. Kendinize inanın, biraraya gelin, sandıkta bizi bu hale getirenleri perişan edeceğiz deyin” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM