• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Umuduyükseltmek  mecburiyetindeyiz’

‘Umuduyükseltmek mecburiyetindeyiz’

İzmir’de düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nde konuşan DP Lideri ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal: “İkinci yüzyılın başında yeniden büyük iradeyle beraber farklı siyasi partiler olarak milletin umudunu yeşertmek adına mücadele veriyoruz. Bu umudu daha da yükseltmek mecburiyetindeyiz.”

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinden, ilkinden tam 100 yıl sonra düzenlenen İkinci Yüzyılın İktisat Kongresi’nin Millet İttifakı oturumunda önemli açıklamalarda bulundu. İktisat Kongresi’nin tarihine ve önemine değinen, iktidarı inşaat ve rant vurgusunun yanı sıra deprem felaketi üzerinden de eleştiren DP Genel Başkanı Uysal, “İkinci yüzyılın başında yeniden büyük iradeyle beraber farklı siyasi partiler olarak milletin umudunu yeşertmek adına mücadele veriyoruz. Bu umudu daha da yükselmek mecburiyetindeyiz. Bu büyük ülkeyi tüm genel başkanlarla beraber yarınlara taşıyacağımızdan eminim” diye konuştu.

TÜRKİYE ADI KONMAMIŞ BİR BUHRAN DÖNEMİ İÇERİSİNDEDİR

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Yarının cumhurbaşkanı” diye hitap eden DP Lideri Uysal şunları kaydetti: “Atatürk ve mücadele arkadaşları da 1 asır önce 100 yıl nefes almamızı sağlayan şartları oluşturmuştur. Tarihi geriye doğru akıtamazsanız, gerçekleri değiştiremezsiniz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin varlığını bir yıkım mühendisliği projesiyle yıkmaya çalışsanız da milletimiz emin olsun ki yarınlara hep beraber taşıyacağız. Bu tarihi eşikte Türkiye’yi yeniden dünya ile entegre edecek riskleri meydan okumaları ortadan kaldıracak siyasi akla ihtiyacımız vardır. Bir kez başaranlar bir kez daha başaracaktır. Bu ülkenin maruz kaldığı riskler ve meydan okumalar bundan 1 asır evvel karşı karşıya kaldığımız risklerden farklı değildir. Türkiye adı konmamış bir buhran dönemi içerisindedir.”

ASRIN FİYASKOSU’NUN PROVASINI ORMAN YANGINLARINDA GÖRMÜŞTÜK

Buhrandan çıkılması için gereken yöntemin Türkiye’nin yeniden demokrasi ve hukuk rejimi ile buluşturulmasından geçtiğini belirten DP Lideri Uysal, aksi takdirde problemlerin konuşulmadığı bir Türkiye ortaya çıkacağını ileri sürdü, şöyle devam etti: “Umutsuzluk diye bir duygu asla kabul edilemez. Biz eksikliklerimiz çok çabuk artı yapabilecek bir ülkeyiz. ‘Asrın fiyaskosu’nun provasını 1,5 yıl önce Antalya’da, Muğla’da gerçekleşen yangınlar vesilesiyle görmüştük. Türkiye bulunduğu coğrafya başta olmak üzere yeniden büyük güç, istikrara kavuşturucu aktör olarak yerini alabilme fırsatı her zamankinden daha çok vardır. 100 yıl büyük Atatürk ve mücadele arkadaşlarının bize kazandırdığı zamanın sonuna geldik. İkinci yüzyılın başında yeniden büyük iradeyle beraber farklı siyasi partiler olarak milletin umudunu yeşertmek adına mücadele veriyoruz. Bu umudu daha da yükseltmek mecburiyetindeyiz.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM