• DOLAR
  $3.902,0500
 • EURO
  $1,5289
 • ALTIN
  $57.881,4300
 • BIST
  1,2165
Ulusal ve Uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacağız

Ulusal ve Uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacağız

 

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kocatepe Spor Kompleksi Atletizm Sahasına 1000 kişilik tribün yapılacağını duyurdu.

Uluçay yaptığı açıklamada “Tribünün inşası tamamlandığında Afyonkarahisar ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacak” dedi.

 

Uluçay, “Tribün içerisinde; Sporcu soyunma odaları, bay ve bayan hakem odaları, idari ofis, seyirci tuvaletleri ve depolar olacak. Bundan önce tribün eksikliğindendolayı ulusal ve uluslararası yarışmalar yapılamıyordu.Tribünün tamamlanması ile birlikte ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacağız” dedi.

 

TÜRKİYE’DE İLK OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİP OLACAKTIR

 

“Afyonkarahisar AK Parti hükümetleri döneminde birçok alan ile birlikte spor altyapısında da çağ atladı” diyen Uluçay, “Milletvekillerimizin çabaları ile ilimize kazandırılan Türkiye’nin en büyük spor kompleksi, yurt dışından ve yurt içinden birçok futbol kulübünün kamp adresi oldu. Şehrimiz doğasıyla, tesisleriyle ve mutfağı ile üst düzey bir şehir olmuş, güzel bir kamp sezonu geçirmek isteyen takımların birinci tercihi haline gelmiştir. İnşaatı devam eden kano tesisi de yine şehir merkezinde olması dolayısıyla Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olacaktır. Pazartesi itibarıyla yapılacak ihale neticesinde de bu tribünün tamamlanması ile birlikte şehrimiz ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacak” ifadelerine yer verdi.

 

YATIRIMLAR İLE ŞEHRİMİZDE ÇAĞ ATLATMIŞTIR

 

Maalesef geçmişte bu ülkede spora gereken önemin verilmediğini kaydeden Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Yıllar öncesi spor yapan çocuklar resmen ‘serseri’ yaftası yiyordu. Spora önem atfettikçe, sporculara hak ettikleri değeri verdikçe, ihtiyaç olunan yatırımlar yapıldıkça, istenilen başarı yakalanıyor. Bu da ilimize büyük katkılar sağlıyor. Bugün aileler çocuklarını spora daha fazla yönlendiriyor.Okullar, eğitimin yanı sıra spor faaliyetlerine de ağırlık veriyor. Sporda derece yapmış birçok genci barındıran bir şehir olma özelliğine sahip olan Afyonkarahisar, bugün dünden daha başarılı ve yarın bugünün daha iyisi olacaktır. AK Parti hükümetleri spor altyapısına ve eğitimine yaptığı yatırımlar ile şehrimizde çağ atlatmıştır. Ben başka milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. NUR

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM