• DOLAR
  $3.236,2300
 • EURO
  $0,7681
 • ALTIN
  $42.372,4100
 • BIST
  1,1420
Uluçay’dan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı

Uluçay’dan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü mesajı

 

 

21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, basın çalışanlarının kendileri için değerli olduğunu kaydederek, “Fondaş medya 5. kol faaliyetlerini gazetecilik olarak sunuyor” görüşünü dile getirdi.

Uluçay’ın mesajı şöyle: “Ülkemizde ve şehrimizde yaşanan gelişmeleri kamuoyuna tarafsız olarak duyuran ve iletişim kurduğu vatandaşları bilgilendirerek haberdar eden gazetecilerin 21 Ekim Dünya Gazeteciler Gününü kutlarım.  Güçlü demokrasilerin temeli, halkın haber alma hakkının özü olan, insanların kaçtığı bölgeye gözü kapalı giden gazetecilerin asli vazifesi kamuoyuna haber ve bilgi akışını tarafsız bir biçimde yansıtmaktır. Toplumsal sorunları dile getiren, demokrasi ve gelişimine katkı sağlamak için gece gündüz demeden, zaman zaman zor şartlar altında uğraş veren kıymetli basın çalışanlarımız bizim için değerlidir.

FONDAN BESLENEN GAZETECİLER VAR

“Bu işi bir silah haline getirmiş sözde muhalif ama tetikçi olan, milli ve dini değerlerimiz hakkında düzenli olarak olumsuz yayın yapan, 5. kol faaliyetlerini yıllardır tarafsız ve ilkeli gazetecilik olarak satmaya çalışan sözde gazeteciler ülkedeki huzuru sabote etmek dışında başka bir amaca hizmet etmemektedir. Basının özgür olduğu iddia edilen batı ülkelerinde kamu düzenini ve huzurunu bozan yalan haberleri yapana, paylaşana, yayınlayana 45 bin € ceza verilir.Bu yayınlar güvenlik güçlerini, orduyu ve ulusal mücadeleyi yıpratmayı hedefliyorsa 135000€ olarak ağırlaştırılır.Ancak bizim ülkemizde ABD merkezli vakıf Chrest Foundation tarafından yüz binlerce dolarlık hibeyi alan basın adı altındaki fondaş medyaya da muhalefetin sahip çıkması, akabinde de Türkiye’de basın özgür değil diyerek açıklama yapması tutarsızlıklarının kanıtıdır.”  HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM