• DOLAR
  $2.350,7300
 • EURO
  $0,7381
 • ALTIN
  $39.112,4300
 • BIST
  1,1857
Uluçay; “Uçak alırken, SİHA satan ülke olduk”

Uluçay; “Uçak alırken, SİHA satan ülke olduk”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Güney seçimleri için “Dava arkadaşlarıma ve MHP’li kardeşlerimize teşekkür ediyorum” diyen Uluçay, vatandaşlara da aşı çağrısı yaparak “randevularımızı ihmal etmeyelim” dedi. Başkan Uluçay Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan’ıda yeniden seçilmesi dolayısıyla tebrik etti. Toplantıda Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de bir konuşma yaptı. “Uzun Çarşı Afyonkarahisar’a yakışır bir yer olacak” diyen Zeybek yeni bir proje hazırladıklarını söyledi. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay gündeme dair bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Uluçay ile birlikte İl Başkan Yardımcısı Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı.

RANDEVULARIMIZI İHMAL ETMEYELİM

Pandemide aşılama hızı ve buna bağlı olarak vakalarda düşme konusuna da değinen Başkan Uluçay şöyle konuştu; Türkiye’nin pandemiyle mücadelesi Dünya Sağlık Örgütü tarafından örnek gösterildi. Hastanelere ek olarak mobil aşılama başladı, günde 1 milyon 250 bin aşılama ile müthiş bir seferberlik başladı. Şehrimizde bugüne kadar 347 bin 930 aşı yapıldı. 15 Haziran’da 14 bin 473 aşı, 16 Haziran da ise 13 bin 482 aşı yapıldı.

“ÇOK SAYIDA TALEBE ANINDA CEVAP VE DESTEK VERDİ”

Uluçay, geçtiğimiz haftalarda ilimize gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da ziyaretini değerlendirdi. “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ilimizde yaptığı ziyaretler kapsamında belediye başkanlarımız ile bir araya geldi” diyen Uluçay, “Taleplerini tek tek dinleyen Bakanımız Afyonkarahisar merkez ve ilçelerinde hükümet konağı, jandarma binaları ve birçok alanda taleplerimize anında cevap verdi. Oldukça verimli geçen toplantı şehrimize yeni kazanımlar sağladı” dedi.

ÇAY BARAJINDAN İLK SULAMA YAPILDI; 20 MİLYON EK GELİR SAĞLANACAK

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin de ziyaretinin ilimize büyük katkılar sağladığını kaydeden Uluçay şöyle konuştu; Tarım ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirlibölgenin en büyüğü olan Çay Barajını ziyaret ederek barajdan ilk kez 20 bin dekarlık alanda yapılacak sulama için vanaları açtı ve çiftçilerimizin hizmetine sundu. Açılan vanalar ile birlikte üreticilerimiz yıllık 20 milyon TL ek gelir sağlayacak. Çiftçimizle ilgili ve şehrimize yapılacak yatırımlarla ilgili Bakanımıza talepleri ilettik.

“ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLİMİZDE 3,2 MİLYAR TL YATIRIM KAZANDIRDI”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyaretine de değinen Uluçay “TOKİ 18 yılda Afyonkarahisar 3.2 milyarlık yatırım yaptı. İlimiz dahil olmak üzere Çetinkaya Mahallesi’ne 496 konut yapılacak, Dinar Konak’a 81 konut daha ilave edilecek. Sadık Bey Mahallesi’ne 369 konut yapılacak. Sandıklı ilçesine 253 konut daha yapılacak. Emirdağ’a 174 konut, Evciler’e 126, İscehisar’a 213 konut daha yapılacak. Bununla birlikte çevre düzenlemeleri, millet bahçeleri, bisiklet yolları ve bir çok sosyal donatı Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca ilimize kazandırılıyor” dedi.

ÜLKEMİZİN EKONOMİSİNE KATKI SAĞLANACAK

Polonya’dan 1936 yılında Türkiye’nin 40 adet uçak satın aldığını hatırlatan Uluçay, “Bugün dünyanın en iyi SİHA’larını üreterek bu ve bu gibi birçok ülkeye onlarca SİHA sattık. Birçok Avrupa ülkelerine de satışımız devam edecek ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlanacak” ifadelerine yer verdi.

KARADENİZ’DE DOĞALGAZ, AĞRI’DA ALTIN VE GÜMÜŞ

Karadeniz’de 135 Milyar metreküp doğalgaz rezervi ile birlikte toplamda Türkiye’nin 12 yıllık tüketimini karşılayacak 540 milyar metreküp doğalgaz keşfedildi. Yıllarca kapatılan kuyulardan petrol fışkırdı.Ağrı’da 1,2 milyar dolar değerinde 20 ton altın rezervi tespit edildi. 2,8 milyon dolarlık da 3,5 ton gümüş rezervi bulundu. Aziz milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

“CİB’İN BİNAYI BOŞALTMASINI BEKLİYORUZ”

Uluçay’ın ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de bir konuşma yaptı. Zeybek, “Bizlerde göreve geldiğimiz andan itibaren eğer halkımıza verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmeye devam ediyoruz. Az önce başkanımızın da ifade ettiği üzere Karayolları alt geçidimiz hızla devam ediyor. Meydana yapmayı düşündüğümüz. Millet Kıraathanesi yani ikinci Vakıf İşhanı’nın yıkım ihalesi gerçekleştirdik. Sadece içindeki Cumhurbaşkanlığı İletişim Müdürlüğü’nün boşaltmasını bekliyoruz. Hemen yıkıp yapım ihalesine çıkacağız.

“UZUN ÇARŞI AFYONKARAHİSAR’A YAKIŞIR BİR YER OLACAK”

“Uzun Çarşı ile alakalı esnaflarımızla birebir görüşmelerimiz olacak” diyen Zeybek şöyle konuştu; Uzun Çarşı’da farklı bir uygulama düşünüyoruz. Esnaflarımız rıza görüp gösterdiği an Uzun Çarşı’yı gerçekten Afyon’a yakışır bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Yoncaaltıcaminin arkasında bir binamız var. Şehre ters bakan, orayı da projeleri çıktı. Anıtlar kurulundan müsaadeleri aldık. Nefis bir proje hazırlandı. İnşallah orayı da haftanın yedi günü devamlı açık kalacak şekilde Osmanlı Çarşısı yani 7 gün açık kalacak sebze pazarı eski hüviyetine kazandırmayı düşünüyoruz. Sokak sağlıklaştırmalarımız devam ediyor. İhale ettiğimiz bölge neredeyse tamamlanmak üzere. Kadınlar Pazarı,Bedesten’in oradan Kadınlar Pazarı olan Kısım’daki bir sokak sağlıklaştırılması gerçekleştirilerek ikinci etaba İnşallah ihalesine başlayacağız.

“YATIRIMCI KURUMLARI UYARDIK, ASFALT ATTIKTAN SONRA RUHSAT VERMEYİZ”

Zeybek açıklamasında mahallelerdeki yapılacak asfalt çalışmalarını Afyon’daki kurumlardaki birim müdürleri ile yaptıkları istişare toplantısında söylediklerini kaydeden Zeybek, “Biz proje ile asfaltı kazıdıktan sonra altyapı çalışması olan kurumların, orada altyapı çalışmaları bizim asfalt dökmeden önce bitirmelerini özellikle kendilerine tavsiye ettik. Asfaltı döktükten sonra da hiçbirine kazı ruhsat vermeyeceğini ifade ettim. Yine mezarlıktan emniyetin buraya kadar olan içme suyu hattımızı yeniledik. Bu Hamidiye Pazarı’nın olduğu yerden Anıtpark’a kadar olan kısmı da ihalesini gerçekleştirdik. Müteahhitle sadece imza aşamasını bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

ZEYBEK DEVLET HASTANESİNE KREŞ SÖZÜNÜ TUTUYOR

Zeybek konuşmasını “Seçimlerde söz verdiğimiz Devlet Hastanesi’ne kreş projemizi hazırladık. İhalemiz gerçekleşti. İki firma ihaleye girdi. İhaleyi alan firmayla önümüzdeki hafta zannederim sözleşmeyi imzalayacağız. Devlet hastanesine 450 kişilik bir kreş projemiz var. İnşallah bunları da en kısa sürede yapıp halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz” sözleri ile noktaladı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM