• DOLAR
  $1.959,79
 • EURO
  $0,4014
 • ALTIN
  $29.604,05
 • BIST
  1,0666
Uluçay, çiftçilerin enerji sorununu Erdoğan’a iletti

Uluçay, çiftçilerin enerji sorununu Erdoğan’a iletti

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay,AK Parti 154. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında, çiftçinin sorunlarını gündeme taşıdı, tarımsal elektrik faturalarında çiftçiye destek verilmesini istedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluçay’ın önerisinin takipçisi olacağını belirterek, ilgili bakanlara talimat verdi.

 

 

AK Parti154. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısına katılan Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, çiftçilerin taleplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiğini açıkladı. Toplantıda söz alan Uluçay, şunları söyledi: “Çiftçilerimiz tarımsal sulamada kullandıkları elektrik faturalarını, giderlerin en yoğun olduğu dönemlerde ödeme zorluğu yaşamaktadır. Bundan dolayı ilgili kurum tarafından elektrik saatleri mühürlenmektedir. Mayıs-Ağustos aylarındaki enerji giderleri çok yüksek. Sayın Cumhurbaşkanım çiftçilerimiz hem arazi ekiminde, hem de sulamada bir takım sıkıntılar yaşıyorlar. Mayıs ve Ağustos ayları arasındaki faturalarının mümkünse hem Ziraat Bankası aracılığıyla, hem de Tarım Kredi aracılığıyla kredilendirilip hasat dönemi sonunda tahsil edilmesini istemektedirler. Çiftçilerimiz adına uygun olacaktır.”

ELEKTRİK DESTEĞİ TİM ÇİFTÇİLERE VERİLSİN

Diyarbakır, Şanlıurfa, Batman, Mardin, Siirt ve Şırnak’ı kapsayan Dicle Elektrik Dağıtım bölgesindeki altı ilde Bakanlar Kurulu kararı gereği tarımsal sulama abone grubundaki tüketicilerin elektrik faturalarının belli oranı Hazine tarafından desteklendiğini hatırlatan Uluçay, “Bu uygulama 2018 yılından beri uygulanmaktadır. Mevcut Bakanlar Kurulu kararı gereği 2022 yılında yüzde 25 oranında destek uygulanmaktadır. Bu uygulamanın Türkiye genelinde tüm illeri kapsaması talebinde bulunuyoruz” diye konuştu.

ERDOĞAN KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞINI BELİRTTİ

Uluçay konuşmasının sonunda, “Bizim ve milletvekillerimizin saha çalışmaları kapsamında almış olduğumuz veriler birebir cumhurbaşkanımıza iletilmektedir. Bu verilerin kanuni alt yapısı konusunda vatandaşlarımızın lehine sonuçlanması adına bizlere destek olan milletvekillerimiz Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’e çok teşekkür ediyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan da konunun takipçisi olacağını söyleyerek ilgili bakanlara talimat verdi. AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM