• DOLAR
  $1.306,67
 • EURO
  $0,4943
 • ALTIN
  $18.933,22
 • BIST
  0,9694
Ülkemizin aldığı ilk ödülün Afyonkarahisar’dan çıkmasından gururluyuz

Ülkemizin aldığı ilk ödülün Afyonkarahisar’dan çıkmasından gururluyuz

 

eTwinning Fransa ve Almanya tarafından verilen Citizenship özel ödül kategorisinde “eco_fab_lab” projesi ile öğretmenimiz Esma Apaydın Avrupa 1.si oldu. Avrupa tarafından 2021 e-Twinnining Citizenship” Özel Ödül Kategorisinde Türkiye’de bu ödül ilk kez Afyonkarahisar’a verildi.

İl Müdürü Metin Yalçın makamında projede yer alan öğretmenlerimiz Esma Apaydın,Mübin Irmak, H. Kubilay Şahin, Okul Müdürü Osman Tezgiden  ve Şube Müdürü  Murat Diktaş, İl Koordinatörü Nursefa Keskin ‘i makamında kabul etti.

ÇEVRECİ ÜRÜNLER TASARLANDI

Her yıl Avrupa Komisyonu tarafından 43 ülkede yapılan eTwinning projelerinden en iyilerine Avrupa Özel Ödülleri verilmektedir. Ülkemizden 31 öğretmenimiz,  8 projede kurucu/ortak olarak yaptıkları çalışmalarda üstün gayret ve başarı göstermiş, Avrupa Özel Ödülüne hak kazanarak başarılarını uluslararası boyuta taşımıştır.  İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; “Ekolojik dengeyi koruma atölyesi olan “eco_fab_lab” projesinde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda çevreci ürünler tasarlandı. Projenin Sanal Arduino Gününde öğrenciler tarafından İngilizce olarak uluslararası çevrimiçi platformda sunumu yapıldı. Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarının sadece belirli kurum kuruluşların sorumluluğunda değil, her bir bireyin bu hedeflere ulaşmada bir payı olduğu farkındalığı aşılandı.

OLAĞANÜSTÜ ÇABALAR NEDENİYLE ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

43 ülkeden 870 aday gösterilen proje içerisinden  9 kategoride 13 proje Avrupa sınıflarına yenilik getirmek için gösterdikleri olağanüstü çabalar nedeniyle ödüle layık görüldü. Türkiye’den 31  öğretmen, ödül alan 8 projede yer almalarından ve “citizenship” özel ödül kategorisinde ülkemizin aldığı ilk ödülün Afyonkarahisar’dan çıkmasından dolayı gurur duyuyoruz. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum ”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM