• DOLAR
  $2.787,9300
 • EURO
  $0,7170
 • ALTIN
  $38.469,3300
 • BIST
  1,1848
Ülkelerin ilimizle ticaret yapma istekleri var

Ülkelerin ilimizle ticaret yapma istekleri var

Gastronomi alanında yapılan çalışmalar ışığında büyükelçilere gönderilen lezzet paketleri Göğsümüzü kabartmıştı. Gastronomi Bölümünde Afyon’un yöresel lezzetlerinden oluşan paketleri 130 ülkenin büyükelçilerine gönderilmişti.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatı, Vali Gökmen Çiçek’in destekleriyle Afyonkarahisar’dan Ankara’daki büyükelçiliklere yöresel ürünlerin yer aldığı lezzet paketi gönderilmişti. Şehrin seçkin markalarının ürettiği, tescilli lezzetlerden oluşan lokum, sucuk, patatesli köy ekmeği ve haşhaşın bulunduğu hediye paketleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gastronomi Birimi tarafından hazırlanmıştı.

İLİMİZİN ÖNDE OLAN ÜRÜNLERİNDEN BAHSETTİK

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek;“ Büyükelçilerden çok ciddi geri dönüşler aldık. Teşekkür mektupları gönderdiler. İlimizi özellikle ziyaret etmek istediklerini ve ilimizde ticaret yapma istekleri var. İlk Büyükelçi ziyareti Bangladeş’ten geçtiğimiz hafta oldu. Bangladeş 181 milyon nüfusa sahip bir ülke. İlimizin önde olan ürünlerinden bahsettik. Kendileri TSO ve işadamlarımızla görüştüler. Mermerden ve yumurtadan ciddi talepleri olabileceğini ifade ettiler. İnşallah TSO’da yapılan görüşmelerin bir hayra vesile olacağını düşünüyorum. 12 Mart 2021 Cuma günü Meksika Büyükelçisi ilimize gelecek. 13 Mart 2021 Cumartesi günü Afyonkarahisar İl Jandarma eski Komutanı Albay Hamza Çömez’in askeri ateşe olarak atandığı Tacikistan heyetinin Afyonkarahisar’a geleceğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM