• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Üç harfliler’ yüzünden bine  yakın esnaf kepenk kapattı’

‘Üç harfliler’ yüzünden bine yakın esnaf kepenk kapattı’

Dün haftalık basın toplantısı düzenleyen İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu:  “20 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Afyon’da köşe başı bulunan, bakkal amca olarak hizmet veren ve her mahallenin sembolü haline gelen bine yakın esnafa üç harfli marketler yüzünden kepenk kapattırdınız.”

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu yaptığı haftalık basın toplantısında, il ve ülke gündemine ilişkin görüşlerini paylaştı.  İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen toplantıya İyi Partililer de büyük ilgi gösterdi. Toplantının başında, ‘üç harfliler’ diye tabir edilen zincir marketlerin 2. Küçük Sanayi Sitesi’ne şube açtığını belirterek başlayan Mısırlıoğlu,  “20 yıllık AK Parti iktidarı döneminde Afyon’da köşe başı bulunan,bakkal amca olarak hizmet veren ve her mahallenin sembolü haline gelen bine yakın esnafa üç harfli marketler yüzünden kepenk kapattırdınız” dedi.İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu,Afyonkarahisar Belediyesi’nin 2’inci Sanayi Sitesi’nin ön kısmında yapılan iş yerinde faaliyet gösterecek olan bir zincir markete şube açması için ruhsat verdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

BU VEBALİN ALTINDAN KALKAMAYACAKSINIZ

“Bu marketin açılması sanayi sitesinde bulunan bakkal ve benzeri gıda sektöründe hizmet veren 30 ‘u aşan esnafımızın ekmeğine göz dikmektir.Yazıklar olsun size, soğukta sıcakta evine bir dilim ekmek götürmek için sanayi içerisinde alın teriyle çalışan esnaf kardeşlerimin ekmeğini bölmek ancak size yakışır. Zincir marketlerin hızla artması ve her sokak arasında dahi açılması esnafımızı yok ediyor. Zincir marketler Afyon belediyesi sayesinde artık Sanayi içine de girdiler. Sadece sanayide bulunan esnafa ve çalışanlara hizmet veren bakkal esnafından ne istiyorsunuz. Her açılan yeni market en az 10 bakkal esnafının kapanmasına neden olmaktadır. Bu vebalin altından kalkamayacaksınız.”

GELEN YENİ MÜDÜR, PERSONELİN BÜTÜN ÇALIŞMA AZMİNİ KATLETMİŞ

İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu’nun açıklamaları şöyle: “Afyonkarahisar Belediyesi’nin Basın ve Halkla İlişkiler birimi çalışanları da son günlerde ne yazık ki bu insanlık dışı, çağ dışı yaptırımlarla karşı karşıya kalıyor. İstanbul’dan torpille getirildiği söylenen birim müdürü, göreve geleli çok kısa bir süre olmasına rağmen bu birimde çalışan personelin bütün çalışma azmini katletmiş ne yazık ki.Her gün sözlü şiddetle insanların psikolojisini bozan bu Müdür Bey, belediyenin halka açılan kapısı olan beyaz masadaki 3 personele de mobingin yanı sıra ufacık bir sebepten savunmalarını alarak tutanak tutuyormuş. Gün boyu vatandaşın derdini güleryüz ve anlayışla dinlemesi beklenen, yardım faaliyetlerini yürüten beyaz masada çalışanlar kendi derdine düşmüşken vatandaşa nasıl güler yüzle, hoşgörüyle, özveriyle yaklaşsınlar? Baskı altında çalışan bir personelden nasıl verim almayı düşünüyorsunuz sorarım size.Umarım artık kamuoyuna yansımış olan bu zulme dur dersiniz de devşirme müdürünüzle bir konuşursunuz. Bu insanlar yıllardır bu işi yapıyor, yıllardır bu kurumda çalışıyor da devşirme müdürünüz gelince kasten huzursuz ediliyorsa bir sorun var demektir.

BU KAZA İLK DEĞİL SONDA OLMAYACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR

Şehrimizin üniversite yerleşkesinin olduğu bölge hem yaya hem de araç trafiği açısından oldukça yoğun bir bölgeHatta bu bölgede ne yazık ki seneler önce trafik kazaları oldu, çok canlar yandı. Şimdi üniversite yerleşkesinin veterinerlik fakültesi tarafındaki kapısı ne yazık ki yine canlar yakıyor. Bu kapının açıldığı otoyolda kazalar meydana gelebiliyor. Bu kapıyı kullanarak Erenler bölgesine geçiş yapan öğrenciler her gün, her saat ölümle burun buruna geliyor. Gençlerimiz sesini duyurmak istiyor. Daha geçtiğimiz günlerde gencecik bir kardeşimize bu yolda karşıya geçmek isterken bir araç çarpış. Genç kardeşimiz şuan yoğun bakımdaymış. Kendisine acil şifalar diliyorum. Ve bu kaza ne yazık ki ilk değil. Son da olmayacak gibi görünüyor.

BİR BELEDİYENİN EN TEMEL GÖREVLERİNDEN BİRİ TEMİZLİK

Büyükşehir olmaya çalışan bir şehir için resmen yüz kızartıcı bir tablo. Afyonkarahisar Belediyesi alengirli işler peşinde koşmaktan kentin çöpünü toplatmaya vakit bulamıyor demek ki.Selçuklu Mahallesi ve Erkmen Cumhuriyet Mahallesi pislik içinde duruyor. Vizyon projelerinden bahseden insanlar, kentin vizyonsuz yönetim anlayışını böyle gözler önüne seriyor işte. Bilmem kaç proje yaptık diye övünen belediye bu pisliği görünce ne diyecek acaba? İzahı yok ki bu görüntülerin. Bir belediyenin en temel görevlerinden biri olan temizlik nasıl bu kadar savsaklanır, vatandaşın hakkı olan hizmet nasıl verilmez bunu Afyonkarahisar Belediyesi’nde görüyoruz. Biz vatandaş olarak çevre vergisi, çöp vergisi, atık vergisi, temizlik vergisi hepsini ödüyoruz. Belediye ne yapıyor? Bizi 21. Yüzyılda bu manzara ile baş başa bırakanlara hakkımızı helal etmiyoruz.

İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?

Ali İhsan Paşa Mahallesi’nde inşaat bekçiliği yapan saldırgan bir köpek, bir çocuğu ne hale getirmiş. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan çocuk tedavi altına alınmış. Ama o bölgede yaşayanların söylediğine göre bu saldırgan köpeğin ilk vukuatı değilmiş. Defalarca şikayet edilmesine rağmen tabi ki çözüm bulunamamış. İnsan hayatının bu kadar ucuz olduğu bu ülkede çoluğumuza, çocuğumuza, hayvanımıza, bitkimize sahip çıkamadığımız bu yönetim anlayışıyla ne yazık ki yaşadıkça geriye gidiyoruz. İlerleme kaydedemiyoruz.

ÖĞRENCİLERİN DÖNDÜRDÜĞÜ EKONOMİK ÇARKI DURDURAN SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?

Sayın Zeybek AFRAY projesini vatandaş yanlış anladı diyor. Vatandaşın aklıyla alay etmek bir yana böylesine saçma böylesine tutarsız bir bahaneyi üretirken çok mu düşündü acaba çok merak ediyorum. Bu proje açıklandığından beri kamuoyunda şehir içi ulaşım hattı olarak lanse edildi. Vatandaşın yanlış anladığı şimdi mi aklına geldi? Projeyi hayata geçiremeyeceğini anlayınca resmen yan çizdi Sayın Zeybek. Bir de utanmadan suçu yine vatandaşa atıyor. Onlar yanlış anladı diyor. Zeybek’e göre yanlış anlaşılan AFRAY projesinin evrilip çevrilerek dönüştürüldüğü proje daha da içler acısı. Neymiş efendim, Erenler bölgesi ile şehir merkezinin ulaşımı için yapılacak banliyö hattıymış. Bu şehri öğrenciyle bütünleştirmek yerine onları şehrin uzağına taşıyan siz değil miydiniz? Öğrencilerin döndürdüğü ekonomi çarkını durdurarak kent merkezindeki esnafa kök söktüren siz değil miydiniz?

HABERCİLİK BÜYÜK YATIRIMCILARIN YAPABİLECEĞİ BİR İŞ OLDU

Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan yönetim anlayışıyla bir karara daha imza atan hükümet, haber sitelerine resmi ilan verilme şartlarını o kadar ağır belirledi ki zannediyorum ilimizdeki pek çok haber sitesi resmi ilan alamayacak. Yerel gazeteleri ve internet sitelerini yok etme niteliğinde olan bu kararla zaten zar zor ayakta kalabilen basın emekçileri çok daha zor bir duruma düşürülmüştür. En az 6 kişiyi kadrolu çalıştırıp 2 yıl bekledikten sonra resmi ilan alabilecek bir internet sitesi yaklaşık 2 Milyon TL personel maliyetine katlanmak zorunda. Artık habercilik de büyük yatırımcıların yapabileceği bir işi oldu. Hali hazırda ekmeğinin peşinde koşan haber sitelerinin çoğu bu koşulları sağlayamayacak ve zamanla ne yazık ki faaliyetlerini sonlandıracak gibi görünüyor. Ben bu durumda olan basın emekçisi kardeşlerime kolaylıklar diliyorum.” Buğra Avşar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM