• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Üç ay sonra bu ekmeği  15 liraya alırsan şaşırma’

‘Üç ay sonra bu ekmeği 15 liraya alırsan şaşırma’

Gelecek Partisi İl Başkanı Ertaş: “Türkiye’de enflasyon vardır. Türkiye’de hayat pahalılığı vardır. Türkiye’de zamlar vardır. İktidar alay ederek bu milleti avutmasın. Zamların altında vatandaş ezilmektedir. Ocak ayı itibariyle iğneden ipliğe akaryakıttan araç muayenesine hastane ücretinden ilaç ücretine, diğer bir ifadeyle 50 kuruşa aldığın ekmek 5 lira oldu üç ay sonra bu ekmeği 15 liraya alırsan şaşırma.”

Gelecek Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı haftalık basın toplantılarına devam ediyor. Parti binasında düzenlenen toplantıda Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş gündemi değerlendirdi. Ertaş, “Afyon’u ve Afyonluyu sadakaya muhtaç edenler ‘vatandaşı enflasyona ezdirmeyeceğiz’ diyerek koro halinde ‘enflasyon düşme eğilimine girdi’ iddiası ile bas bas bağırıyorlar. Afyonlu hayırsever vatandaşların kendi insanına yaptığı yardımlarla yaşam mücadelesi veren Afyonlu,’Bizleri sadakaya muhtaç hale getirdiniz bununla övünme’ diyor. Enflasyonu düşüreceğiz diyen iktidar hayat pahalılığına çare bulsun. Zamları durdursun diyoruz. Bunun için iktidar milletvekilleri, yoklukla işsizlikle mücadele eden vatandaşı çarşı pazara çıkamaz hale getirmiştir. Afyonlu vatandaşımın alım gücü iyice düşmüştür. Bunun için Gelecek Partisi olarak Afyonlu vatandaşlar şunu iyi bilsin: Türkiye’de enflasyon vardır. Türkiye’de hayat pahalılığı vardır. Türkiye’de zamlar vardır. İktidar alay ederek bu milleti avutmasın. Zamların altında vatandaş ezilmektedir. Ocak ayı itibariyle iğneden ipliğe akaryakıttan araç muayenesine hastane ücretinden ilaç ücretine, diğer bir ifadeyle 50 kuruşa aldığın ekmek 5 lira oldu üç ay sonra bu ekmeği 15 liraya alırsan şaşırma. Bunun için enflasyon yok demekle yok olmuyor. Enflasyon vardır.”

‘TOKİ’DE BİNE YAKIN AİLE HAK ARIYOR’

TOKİ mağdurlarının yanında olduklarını ifade eden Başkan Ertaş, “İktidarın üst kademesi Eylül 2022’de vatandaşına 500 bin konut, 250 bin arsa, 50 bin iş yeri vereceğiz diye büyük laf etti ve müjde verdi. Akabinde Afyon için 578,birincibölge 649,ikincibölge 191 adet ek konut olarak müjde verdi. Herkes büyük umutlarla istenilen parayı yatırarak kayıt oldu. Beklemeye başladı. Bizlerde dar gelirli aileler konut sahibi olacak orta gelirli vatandaşlar iş yeri sahibi olacak derken, 15 Ocak 2023 tarihinde Afyon Kent Meydanı’nda bine yakın aile bir araya gelerek hak arıyor. Bizimde davetli olduğumuz meydanda insanlar mağdur. Aileler perişan, ağlamaklı vaziyette sebep dört yıldır yapacağız diyerek bugüne kadar yapılmayan TOKİ mağdurlarının acı ve perişan halinin Afyonlu vatandaşları da etkilediğini gördük” dedi.

‘HİBE DESTEĞİ VEREREK SİZİNLE OLACAĞIZ ‘

Gelecek partisi olarak çiftçilerin sorunlarını bildiklerini söyleyen Ertaş,şu ifadelere yer verdi: “Afyon’da çiftçilerimiz Bağ-kur borcunu ödeyemez halde geldi. Bağ-kur borcunun yanında ürününün para etmemesi gübre fiyatlarının artması, akaryakıttaki süper artışların yanında bankalara ve Tarım Krediye olan borçları yüzünden sürekli haciz korkusuyla yaşayan çiftçiler şimdide 2023 yılında artan Bağ-kur ödemeleriyle zor duruma getirildi. Gerek Türkiye’de gerekse Afyon’da çiftçiler olarak Bağ-kurprimlerine uygulanan yüzde beş oranındaki teşvik şu anki enflasyon oranı göz önüne alınarak buna göre düzenlenmelidir. Çiftçiler,’Gerek Bağ-kuru gerek tohumu-gübreyi, mazotu alacak, ödeyecek durumumuz kalmadı. Eğer elimizden tutmazsanız çocuklarımız gibi bizde çiftçiliği bırakacağız’dediler. Bu acı tablo karşısında Gelecek Partisi olarak çiftçinin Bağ-kurlunun yanında olacağız. Bu adil olmayan veriler karşısında çiftçimizi hem zamlar (enflasyona) hem de prim bakımından ezdirmeyeceğiz. Değerli Afyon çiftçilerimiz bakınız yakında seçim var. Size Gelecek olarak söz veriyoruz. Sizin yanınızdayız. Şimdi ve geçmişte çiftçilik yapıp da bu zorlu şartlarda çiftçiliği bırakmış çiftçi kardeşlerimizin elinden tutacağız. Sizin tekrar mesleğe dönüşünüzü sağlayacağız sizlere primlerinizin yanında kredi imkânını ve hibe desteği vererek sizinle olacağız.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM