• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkiye’nin bir bütün olarak kalmasının tek çaresi milli değerlerimize sahip çıkmak

Türkiye’nin bir bütün olarak kalmasının tek çaresi milli değerlerimize sahip çıkmak

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yıldönümü dolayısıyla Kocatepe’ye çıktı.

Altınışık; “Burada olmanın mutluluğunu yaşamaktayız burası devlet anlayışının yeniden geçildiğini. Emperyalistler i nasıl yendiğimizi görmek için insanların tarihi yeniden anımsayacağını bu zaferin değerini bilineceği bilinmeli.”

“30 Ağustos olması diğer özel günlerin olmayacağını herkes bilmeli. Ben tüm yurttaşlarımıza 30 Ağustos tarihimize, Milli Bayrağımıza ve Atatürk’e sahip çıkmaya çalışalım” diyerek sözlerine başlayan Atatürkçü Düşünce Derneği  Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık; “Çünkü Türkiye’nin bir bütün olarak kalmasının tek çaresi bu. Hep birlikte Atatürk’e sahip çıkalım.Başkomutan Mustafa Kemal Paşa, 1922 yılının 25 Ağustos’u 26’ya bağlayan gecesinde Şuhut’a gelmiş, beraberindeki Fevzi ve İsmet Paşalarla Kocatepe’ye yürümüş, burada şafak sökerken verdiği  “Ordular İlk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” emriyle Büyük Taarruzu başlatmıştır. 26 Ağustos’tan 30 Ağustos’a Kocatepe, Çiğiltepe, Sincanlı Ovası ve Anıtkaya’sıyla Afyonkarahisar toprakları ve Dumlupınar Meydanı nice yiğitliklere,  nice meydan okumalara, nice ölümü korkutmalara şahitlik etmiş, bir hilal uğruna nice koç yiğitler kara toprağın bağrına düşmüş, ancak zafer inananların olmuştur.Şuhut’tan başlayıp Kocatepe’de sona eren bu 19 kilometrelik yol, Türk milletini istiklâl mücadelesinde zafere götüren bir yoldur.  Kocatepe’den Dumlupınar’a her karışı şehit kanıyla sulanmış bu vatan topraklarını ziyaret, en az Çanakkale’yi ziyaret  kadar kıymetli ve kutsaldır.   Bu idrak ve şuurla kahraman ecdadın torunları olarak, aradan uzun seneler geçmiş olsa da yüzlerce kilometre uzaklardan yollara düşüp, Büyük Zafer Yürüyüşünde her geçen yıl daha yoğun katılımla ve o günkü ruh ve heyecanı yaşayarak ecdadın izinde yürümekteyiz” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM