• DOLAR
  $1.097,47
 • EURO
  $0,3322
 • ALTIN
  $20.378,39
 • BIST
  1,0470
‘Turizmde olası kayıpları önleme gayreti içindeyiz’

‘Turizmde olası kayıpları önleme gayreti içindeyiz’

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan: “Bu sene hedeflerimizi 42 milyon turist, 35 milyar dolar. Ama gerek Rusya pazarı, gerek Ukrayna pazarı muhtemel daralmalara yönelik Turizm Geliştirme Ajansımız üzerinden dünyanın 140’tan fazla ülkesinde tanıtım faaliyetlerimizde yoğunlaştırmış durumdayız.”

 

 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Afyonkarahisar Valiliği’ne atanan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret etti. Bir takım temaslarda bulunmak üzere kentte gelen Demircan, Vali Yiğitbaşı’nı ziyarette gazetecilerin sorularını yanıtlayarak turizm sezonu ve 2022 turizm hedeflerine değindi. Açıklamasında önce Vali Yiğitbaşı’nın yeni görevinin hayırlı olmasını dileyen ve kadın bir valinin göreve başlamasının kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti.Pandemi sürecinde turizm sektöründe iyi bir sınav verdiğini ve bu süreçte pazar payını geliştirdiğini söyleyen bakan Yardımcısı Demircan, “42 milyon turist ve 35 milyar dolar hedefimizi bakanımız açıkladı, bizde bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Ama Rusya ve Ukrayna pazarındaki daralmalara yönelik dünyanın 140’dan fazla ülkesinde tanıtım faaliyetlerimiz devam ediyor” ifadesini kullandı.

UKRAYNA-RUSYA SAVAŞININ ETKİLERİNİ AŞMAYA ÇALIŞIYORUZ

Demircan, İhlas Haber Ajansı’nın haberine göre, şunları söyledi: “Pandemi sürecinde Türkiye dünyadaki alternatif destinasyonlara göre sürecini iyi yönetti ve pazar payını bu anlamda geliştirdiğini görüyoruz. Geçen seneyi gayet iyi geçirmiştik. Bu sene hedeflerimizi 42 milyon turist, 35 milyar dolar olarak sayın bakanımız ilan etti. Bu hedefler çerçevesinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Ama gerek Rusya pazarı, gerek Ukrayna pazarı muhtemel daralmalara yönelik Turizm Geliştirme Ajansımız üzerinden dünyanın 140’tan fazla ülkesinde tanıtım faaliyetlerimizde yoğunlaştırmış durumdayız. Bu çerçevede bakıldığında rezervasyonlar üzerinden hedefe ulaşacağımızı görüyoruz. İnşallah bu anlamda güzel haberlere de vermeye bakanlık olarak başka Bakanımızın liderliğinde devam edeceğiz.”

‘MİLLET KÜTÜPHANESİ’ İNŞAATINI GEZDİ

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan ve Vali Kübra Güran Yiğitbaşı ile ‘Millet Kütüphanesi’ inşasını gezdi. Başkan Zeybek, Bakan Yardımcısı Demircan’a ve Vali Yiğitbaşı’na geçen aylarda ihalesi yapılarak Zafer Meydanı’nda yapımına başlanan Kütüphane çalışmaları hakkında bilgiler verdi.İki kat bodrum olmak üzere teras ile birlikte toplam 6 kat olarak dizayn edilen Millet Kütüphanesi’nin Afyonkarahisar’a şimdiden hayırlı olmasını dileyen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan,“Sayın Başkanımıza şükranlarımızı iletiyoruz. Şehrin merkezinde, Kale manzaralı, mimarisi son derece güzel bir yapının inşasının başlamış olması çok kıymetli. Toplam 5 bin metrekare alanda hizmet verecek kütüphanemiz öğrencilerimiz ve aktivitelere ev sahipliği yapacak. Kısa zamanda hizmete açmak nasip olur. Sahada başlamış iş bitmiş iştir. Kazıklar çakılmış, hafriyatlar devam ediyor.  Şehrin dışında gösterişli binalar yapabilirsiniz ama şehrin merkezinde trafik akışının devam ettiği alanda böyle bir şeyi gerçekleştirmek hem güç hem de çok kıymetli. Başkanımızı tebrik ediyorum. Afyonkarahisar’ımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

KISA SÜREDE TAMAMLANACAK

Desteklerinden dolayı Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demir’e şükranlarını sunan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise bu projenin hayata geçmesiyle birlikte gençlere daha ferah bir ortam sunulacağını kaydetti. Kütüphanenin genel durumu ile ilgili bilgiler de veren Başkan Zeybek, “Millet Kütüphanesi 2 kat bodrum ve teras kat olmak üzere 5 kattan oluşuyor. 4 bin 230 metre kare kapalı alana sahip kütüphanede çok amaçlı salon, çalışma odaları, atölyeler, eğlence salonları, oyun ve sergi alanları, çocuk eğitim alanı, teras kafeterya ile binlerce kitabın yer aldığı kütüphane bulunuyor. Şehrimizin en büyük kütüphanesi olacak Millet Kütüphanemizi kısa sürede hizmete açmayı planlıyoruz, şehrimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu. AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM