• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tortop, Helikopter İle Havadan Takip Edilen Yol Kontrollerine Katıldı

Tortop, Helikopter İle Havadan Takip Edilen Yol Kontrollerine Katıldı

Kaymakam Eflatun Can Tortop beraberinde Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Jandarma Albay Halit Gülten,  Jandarma Binbaşı Adnan Çelebi ve  Kıdemli Başçavuş Ali Gören ile birlikte Afyonkarahisar-Çay-Dinar yolu ile Sandıklı-Hocalar yolunda  ‘Skorsky’ helikopterle havadan takip edilen yol kontrollerine katıldı.

 

Helikopter destekli yol denetiminde Sandıklı İlçe Jandarma Trafik ve Asayiş ekipleri Sandıklı- Hocalar yolu üzerinde konumlanarak hız ihlali, emniyet kemeri, trafik kural ihlallerini kara ekipleri olarak denetleyerek; trafik kurallarını ihlal eden ve eksik evrakı bulunan sürücülere cezai işlem uygulandı. Eş zamanlı olarak havadan takip edilen Jandarma Trafik Sorumluluk Bölgesi’nde yapılan denetimlerde ise karayollarında sağ şeritte veya bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme-makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama-park etme gibi kural ihlallerinin önlenmesi amacıyla gerçekleştirilen denetimde 20 araca 3 bin 576 TL para cezası kesilirken, 6 araç ise trafikten men edildi.
Kaymakam  Eflatun Can Tortop yapılan denetimler sonrasında,’’ En ufak bir hata sonucu meydana gelebilecek kazaların önüne geçebilmek için hem havadan hem karadan yapılan denetimler gerçekleştirdik. Jandarmamızın havadan tespit ettiği kural ihlallerini karada jandarma uygulama noktalarında bulunan ekiplerimize bildirerek gerekli cezai işlemlerin uygulanmasını sağladık. Kara denetim ekiplerimiz tarafından sürücülerimizi uyardık. Amacımız ülke genelinde yaşanan trafik kazalarını asgari seviyeye indirmek, can kayıplarının yaşanmamasını sağlamak. Unutmayalım yolların kralı değil KURALI olur’’ ifadelerine yer verdi. Hisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM