• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Tekdemir, milletvekili aday adaylığını açıkladı

Tekdemir, milletvekili aday adaylığını açıkladı

Türkiye’de 14 Mayıs 2023’te yapılacak milletvekili seçimi için başlayan seçim takvimi gereği Zafer Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mevlüt Tekdemir’in milletvekili aday adaylığı başvurusu nedeni ile görevinden 14 Mart 2023 tarihi (dün) itibariyle istifa ettiği açıklandı. Yerine ise yönetim kurulunun oy çokluğu ile teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı Ahmet Öztürk’ün yeni il başkanı olarak atandığı belirtildi.

Milletvekili aday adayı Mevlüt Tekdemir’in konu ile ilgili açıklaması şöyle: “Kurucu il başkanlığını 9 aydır sürdürdüğüm bu ulvi görevi milletvekili aday adaylığım için bugün bırakmış durumdayım. Şu an yangın yerine dönen güzel ülkemin acilen liyakatle yeniden ayağa kalkması adına milletvekili aday adaylığına başvurdum. Bu toprakların kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün okulunda okumuş Türk milliyetçisi biri olarak; 36 yıllık silahlı kuvvetler görevimi Kıdemli Albay olarak tamamlarken bu süreçte; 5 sene güneydoğu terör bölgesinde, 14 sene Trakya’da Yunan sınırında, 2 sene Kıbrıs ve 6 ay da Afganistan Kabil’de NATO subayı olarak çalıştım. NATO hizmet madalyasına sahibim.  Aynı zamanda makine mühendisiyim ve uluslararası ilişkiler üzerine yüksek lisansım var.”

‘VEKİLLERİN DEVLET YÖNETİMİ BİLEN İNSANLARDAN SEÇİLMESİ ŞART’

“Afyon’un güzel topraklarının evladıyım ve 4 bin yıldır Türküm. Maalesef Türk siyasetinde genelde en çok parayı veren adayların dokunulmazlık kazanmak, yüksek maaş almak adına sen ben bizim oğlan mantığında seçilmesi sonucu gördük ki; şu an ülkeye 13 milyon sığınmacı girmiş, ekonomi iflas etmek üzere, halk markete giremez, ev alamaz, üretici tarım ve hayvancılığı yapamaz duruma gelmiş.

Halkımız bilmeli ki; seçtiği 6 milletvekili mecliste el kaldırarak kanun yapacak, işçinin memurun hakkı için, köylünün emeği için düzenlemeler yapacak, susuzluğa kıtlığa gittiğimiz bu yıllarda tedbir alacak ve etrafımız düşmanlarla çevrili iken ülke savunması için yasa çıkartacak. Yani vekillerin devlet yönetimi bilen insanlardan seçilmesi şart. Bu nedenle değerli hemşerilerimin çocuklarımızın geleceği, ülke bekası ve yüce Türk milletinin yaşaması adına liyakate önem vereceğine ve emaneti ehline vereceğine inancım tamdır. Değerli arkadaşım Ahmet Öztürk’ün de yeni il başkanlığını layıkıyla yapacağına, Zafer Partisi’ni Afyon’da daha da yücelteceğine  inanıyor ve başarılar diliyorum.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM