• DOLAR
  $2.140,4200
 • EURO
  $1,4344
 • ALTIN
  $59.961,3900
 • BIST
  1,1904
“TEDBİR ADI ALTINDA HAYATIMIZA GETİRDİĞİ YASAKLAR KABUL EDİLEMEZ”

“TEDBİR ADI ALTINDA HAYATIMIZA GETİRDİĞİ YASAKLAR KABUL EDİLEMEZ”

Saadet Partisi Afyonkarahisar il Başkanlığı Haftalık değerlendirme toplantısını yazılı olarak yaptı.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “Ülkemizin pek çok ilinde hafta sonu sokağa çıkma yasağı vardı. Neden sokağa çıkma yasağı vardı? Söylediklerine vaka sayısı artıyordu. Peki bu vaka sayısının artışını nereden buldular? PCR testi ile. Bu testin hatalı pozitif sonuç verdiğini DSÖ bile itiraf etmişken, bilim kurulunun hala bu testte ısrar etmesinin sebebi nedir? Grip ilk baharda ve son baharda her zaman artış gösterir. Buna ilaveten geçtiğimiz günlerde bir gün içerisinde adeta 4 mevsim yaşanmıştır. İnsan bedenin ani değişen bu hava şartlarına direnç gösterememesi sonucu soğuk algınlığı ya da grip olması son derece normal bir durumdur. Ne var ki artık grip yok. Niye böyle söylüyorum? DSÖ ve Sağlık Bakanlığı’nızın verilerine göre geçen yıl Mart ayından itibaren grip vakası 0 (yazıyla sıfır) dır. Nitekim bu durum Sağlık Bakanı’na sorulduğunda ‘bu senenin mevsimsel gribi covid-19’ demiştir. Hal böyleyken hangi vaka artışından söz edilebilir? Deniliyor ki ölümler var. Gene Sağlık Bakanı’mızın yaptığı açıklamaya göre geçen yıl ülkemizde hayatını kaybeden kişi sayısı, daha önceki yıla göre daha az. Bütün bunlar ortada iken dün söylediğinin bugün tersini söyleyen bilim kurulu üyelerinin tedbir adı altında hayatımıza getirdiği yasaklar kabul edilemez. Zaten kendi içinde bile çelişkilidir. Mesela güneş ışığı virüsleri öldürür, ancak bunlar evden çıkmayın diyorlar. Güya en çok bulaşma ev içinde oluyor diyen kendileri, evden çıkmayın diyen yine kendileri. Açık hava iyi gelir diyen kendileri, semt pazarlarını kapatıp vatandaşı kapalı alanlara iten kendileri. Kalabalık ortamlardan uzak durun diyen kendileri, küçük esnafı kapattırıp zincir marketlere milleti doluşturan yine kendileri. Allah aşkına şu saçmalıklara bir son verilsin. Alınan tedbirlerin yarardan çok zararı olduğunun farkına varılsın.”

“TÜRKİYE’DE ZATEN VAR OLAN KRİZ DAHA DA DERİNLEŞMİŞTİR”

Arslan, “Yaşanan süreçte Türkiye’de zaten var olan kriz daha da derinleşmiştir. Ne yazık ki iktidar ve Sn. Cumhurbaşkanı bu problemlere çözüm üretemiyor. Bu sebeple de her geçen gün sıkıntılarımız daha da derinleşiyor. Sn. Cumhurbaşkanı problemi hep Merkez Bankası başkanlarında arıyor. Son 2 yılda 4 Merkez Bankası Başkanı’nı değiştiriyor. Enflasyon aldı başını gidiyor. Merkez Bankası faizi %19’u bulursa enflasyonun artmaması mümkün değil. Para bulamayınca Merkez Bankası faizleri mecburen yükseltiyor, %7-8’leri çok görenler, bugün %19’lara çıkardılar faizi. Şirketler, şahıslar bu faiz üzerinden borçlanıyor ve bu faiz maliyete dahil edildiğinden fiyatlar artıyor. Bu faiz oranları ile herhangi bir esnafın, çiftçinin kendi problemlerini çözmesi mümkün mü? Elbette mümkün değil. ”

“BİZ MİLLETİMİZ İÇİN HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ ”

“Ne yazık ki ülkemiz sadece ekonomi alanında değil her alanda savrulmaktadır. Adalette yaşanan savrulmaya bir örnek olarak 31 Mart seçimlerinde yaşanan bir diyaloğu aktarmak istiyorum. İçişleri Bakanı Soylu 31 Mart Seçimleri döneminde herkesin gözü önünde, kameraların karşısında PKK ile Saadet Partimizin sözleşme imzaladığını iddia etmiş, parti mensubu iki kardeşimiz de; ‘Yalan! Eğer böyle bir anlaşma varsa, Allah bu anlaşmayı yapanların belâsını versin!’ deyince Soylu, bu kardeşlerimize; “24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz.” dedi. Hukukun işlediği, güçlünün değil hukukun gücünün olduğu bir ülkede iftira eden, hakaret eden ceza alması gerekirken bu hakaretlere, iftiralara karşı çıkan Saadet Partili iki kardeşimiz ceza aldı. Ne zaman ceza aldı? İnsan Hakları Eylem Planı açıklandığı bu günlerde. Anayasa çalışmalarının yapıldığı söylenen bugünlerde. Hukuk ve adalette reform yapılacağı söylenen bugünlerde. Şimdi size nasıl güvenelim? İftiralarla, baskılarla ve yalanla bizleri sindirmeye çalışanlar bilmeli ki bu çabaları boşa çıkacaktır. Ne olursa olsun biz milletimiz için hizmet etmeye devam edeceğiz. Adil bir düzeni ve Yaşanabilir Türkiye’yi muhakkak kuracağız Allah’ın izniyle. ”

“BİZ BU İŞE EN BAŞINDAN İTİBAREN KARŞI ÇIKMIŞTIK”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; ” Afray konusuyla alakalı olarak Sayın Başkan, caddelerin yetersiz ve işletme maliyetinin yüksek olması sebebiyle bu işten vazgeçtiklerini ifade etti. Öncelikle bir hatada ısrar etmemelerinden dolayı kendilerine teşekkür ederim. Hatırlanacağı üzere biz bu işe en başından itibaren karşı çıkmıştık. Yeterli nüfusumuz olmadığını, otobüslerin bile yolcu bulamadıkları bir yerde tramvayın doğru olmadığını defaatle dile getirmiştik. O zaman bizi eleştirenleri kendi vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Seçim zamanlarında vizyon projemiz diye sunulan bir projenin ne kadar üzerinde çalışıldığının takdirini de halkımıza bırakıyorum.”

“KEŞKE, 1000 KİŞİNİN ÇALIŞABİLECEĞİ BİR FABRİKA KURSAYDINIZ”

“Millet Bahçeleri çalışmalarının devam ettiğini belirtmiştir. Yaşadığımız süreç göstermektedir ki; insan evden çıkmadan, gezmeden, dolaşmadan, millet bahçelerine gitmeden, parka gitmeden yaşayabilmektedir. Ancak aç yaşayamaz. Dolayısıyla keşke bu emeklerinizi, enerjinizi, gayretinizi 500 kişinin çalışabileceği, 1000 kişinin çalışabileceği bir fabrika kurmak için değerlendirseydiniz. Halkımızın ekonomik düzeyi yükseldikten sonra park bahçe işlerine sıra gelseydi daha güzel olurdu.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM