• DOLAR
  $2.230,0400
 • EURO
  $0,7933
 • ALTIN
  $35.481,2100
 • BIST
  1,1866
“TCDD olarak güvenli ve yeni ulaşım projelerini devam ettiriyoruz”

“TCDD olarak güvenli ve yeni ulaşım projelerini devam ettiriyoruz”

1 Kasım 1993 yılında hizmete açılan TCDD 7. Bölge Müdürlüğü’nün kuruluş yıl dönümü sosyal mesafe içinde açık alanda Demiryolu STK başkanları ve Bölge Müdürlüğü personelinin katılımı ile gerçekleşti.

 

TCDD 7. Bölge Sosyal Tesisleri Kır Bahçesinde gerçekleştirilen kutlama programı açılış konuşmasında TCDD 7. Bölge Müdürü Âdem Sivri, “Demiryolu hizmetlerinin etkinliğini artırmak üzere, yeniden yapılanma sürecinde TCDD Bölge yapılanmasını 6’dan 7’ye çıkarılarak Afyon merkezli 8 ilden ( Afyon, Kütahya, Eskişehir, Balıkesir, Konya, Isparta, Burdur, Denizli ) teşkil 1 Kasım 1993 yılında TCDD 7. Bölge Müdürlüğü kurulmuştur’’ dedi.

‘’ Bölgemiz demiryolu hatlarımızın yenileme çalışmalarını tamamladık, elektrifikasyon ve sinyalizasyon projelerimiz devam ediyor” diyerek sözlerine başlayan TCDD 7. Bölge Müdürü Âdem Sivri; “ Gar ve İstasyonlarımızda yaptığımız düzenleme ve restore çalışmaları, Ali Çetinkaya Gar sahasındaki peyzaj çalışmalarımızda olumlu geri dönüşler alıyoruz. Demiryolu hatlarımızı sürekli bakım ve iyileştirme çalışmaları ile konforlu ve güvenli halde tutuyoruz. TCDD olarak, milletimize en iyi hizmeti sunabilmenin bilinciyle hızlı, güvenli ve konforlu yeni ulaşım projelerini devam ettirirken, sosyal ve kültürel projelerde de yer alıyoruz” diye konuştu. Kutlama programına Bölge kuruluşunda büyük emeği olan, Maliye, Tarım ve Köy İşleri eski Bakanlarından İsmet Attila, video konferans ile katılarak personeli selamladı. Bölge kuruluş çalışmalarını ve o günlere ait anılarını personel ile paylaştı. Bölge kuruluş döneminde çalışan, o günlere şahitlik eden Bölge Emlak Müdürlüğü personeli Osman Batur’da; o günlere ait hatıralarını katılımcılarla paylaştı. Program sonunda Bölge Müdürü Âdem Sivri, Kuruluş günlerine tanıklık eden Osman Batur’a demiryolu sembolü sergisof köstekli saat takdim ederek katılımı nedeniyle teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM