• DOLAR
  $1.221,74
 • EURO
  $0,4071
 • ALTIN
  $16.599,01
 • BIST
  1,0411
Taytak, Afyon’un ulaşımla ilgili taleplerini dillendirdi

Taytak, Afyon’un ulaşımla ilgili taleplerini dillendirdi

MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2023 yılı Plan Bütçe Komisyon görüşmelerinde yaptığı konuşmada, 12 Eylül darbesinin ardından kapatılan AfyonkarahisarKarayolları Bölge Müdürlüğünün yeniden kurulmasını istedi. Taytak, “Ülkemizin, güneyinden kuzeyine, doğusundan, batısına tüm yollar Afyonkarahisarımızdan geçmektedir. Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisi olan ilimize tekrar Karayolları Bölge Müdürlüğünü istiyoruz” dedi.

ULAŞTIRMADA DEV ATILIMLAR YAPILDI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın 2023 yılı bütçesinin hayırlı olması temennisinde bulunan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, şunları söyledi: “Sayın Bakanım Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınızın tüm politikalarında; Tüm ulaşım ve iletişim modlarınızla akıllı sistemleri yaygınlaştırmayı, bu anlayışla sistemlerde, seyahat sürelerinin azaltılmasını, trafik güvenliğinin artırılmasını, mevcut yol kapasitelerinin daha etkin ve daha verimli kullanılmasını, enerji verimliliğini artırarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı ve çevreye verilen zararları azaltmayı amaçlıyorsunuz. Türkiye’nin kalkınmasına çok önemli destekler veriyorsunuz. 18 Mart 2022’de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendi’nin açılışını gerçekleştirdiği, Türkiye’nin en büyük projeleri arasında yer alan, 2023 metre ile dünyanın en uzun orta açıklığa sahip köprüsü olma özelliği taşıyan 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışı ile göğsümüz kabardı. Gururlandık.”

BÖLÜNMÜŞ YOLLARIN TAMAMLANMASINI BEKLEMEKTEYİZ

2025 yılında tamamlanacak olan Ankara-Afyonkarahisar-Uşak-İzmir Yüksek Hızlı Tren hattı ile Afyonkarahisar’da yük ve yolcu taşımacılığında çığır açılacağını vurgulayan Milletvekili Taytak,  Afyon’daki bölünmüş yolların tamamlanmasını da talep etti. Milletvekili Taytak, şöyle dedi: “Afyonkarahisar’ın ulaşım ve iletişim yatırımları için 8 milyar 980 milyon liraya yakın harcama yapıldı. İlimizde, 2000’li yıllarda başlayan bölünmüş yol projeleri, sürecin devamında 585 kilometreye çıkarılmıştır. 22 km uzunluğundaki Afyonkarahisar-Şuhut bölünmüş yol projesinin son üst tabakasının ve Emirdağ-Çay-Bolvadin bölünmüş yolunun 4 km’lik kısmının önümüzdeki sezonda tamamlanacağı ifade edilmiştir. Bir an önce bu yolların bitirilerek bölünmüş yolların tamamlanmasını beklemekteyiz”

‘AFYON’A KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ KURULSUN’

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün Afyonkarahisar’a tekrar kurulmasını gerektiğinin altını da çizen Milletvekili Taytak, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Sayın Bakanım, Ülkemizin, güneyinden kuzeyine, doğusundan, batısına tüm yollar Afyonkarahisar’ımızdan geçmektedir. Türkiye’nin en önemli kavşak noktalarından birisi olan ilimizde 727 km karayolu bulunmaktadır. 1979 yılında Karayolları 18. Bölge müdürlüğü Afyonkarahisar ilimiz için kurulmuştur. Ancak 12 Eylül askeri darbesiyle birlikte Afyonun Karayolları Bölge Müdürlüğü maalesef lağvedilmiş, sonrasında da kurulmamıştır. Konya ve Antalya bölge müdürlüklerinin sınırları içerisinde yer alan ilimiz, Karayolları Bölge Müdürlüğünü hak etmektedir.

NURİBEY KASABASI GİRİŞ HATTINA CEP KONULMALI

Ankara- İzmir karayolu üzerinde 1. Organize Sanayi Bölgesi karşısında bulunan, 90 bin metrekarelik alana 12 bin metrekarelik kapalı hizmet binası yapılmış ve bu bina bölge müdürlüğü hizmeti verecek kapasitedir. Bu bölgeye bölge müdürlüğü yakışır Sayın Bakanım desteklerinizi bekliyoruz. Sayın Bakanım, yaz dönemi boyunca geçim kaynakları patates alım ve satımı olan, Şehirler arası tır ve kamyon giriş çıkışlarının yoğunluğundan kaynaklı mağduriyetlerinin giderilmesi için, Afyon-Şuhut yolu güzergahı üzerindeki Nuribey Kasabası giriş hattına cep konulması önem arz etmektedir.” Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM